Osobiście kilkukrotnie korzystałem z tej bardzo przydatnej aplikacji. ADR Tool 2017 Dangerous Goods – wersja płatna wielu kierowcom przydaje się nie tylko w celu identyfikacji produktu UN, ale również dzięki tłumaczeniu na kilkadziesiąt jezyków, np. podczas kontroli w wyjaśnieniu wątpliwości. W najbliższym czasie będzie do rozdania na stronie truckeronroad.com kilka sztuk na płatną licencję, co zapewne zainteresuje niejednego kierowcę 🙂 .

Oprócz tego co tydzień będę obdarowywał jedną płatną licencją ADR Tool 2017 Dangerous Goods kierowcę w cyklicznym konkursie.

Wszelkie informacje będą zamieszczane w tym dziale: https://truckeronroad.com/konkurs/


Poniżej klika informacji od twórców tego przydatnego narzędzia:

ADR Tool 2017 to druga edycja, bardzo popularnej w Europie i cenionej na całym świecie aplikacji mobilnej o towarach niebezpiecznych ADR, dostępnej w Google Play (system operacyjny Android).

Aplikacja ADR Tool 2017 free (wersja darmowa aplikacji) z MENU dostępnym w 26 językach, w tym w języku polskim) została pobrana w 150 krajach świata, notując bardzo dobre oceny, komentarze i polecenia od użytkowników m.in. kierowców zawodowych, spedytorów czy doradców z całego świata.




Komu apka może pomóc?

Użytkownikami aplikacji są głównie specjaliści z branży TSL (kierowcy zawodowi, spedytorzy, dyspozytorzy, specjaliści ds. obsługi klienta, sprzedaży, pracownicy magazynu), ale też doradcy ADR (DGSA), pracownicy służb celnych, kontrolnych, ratowniczych, auditorzy czy wykładowcy.

Jako że interfejs aplikacji został przetłumaczony na 26 języków (ciekawostka – w tym np. język tajski) oraz zawiera Prawidłowe Nazwy Przewozowe w 23 językach europejskich (wersja płatna aplikacji), a przepisy szczególne w 16 językach (wersja płatna aplikacji), aplikacja może być przewagą konkurencyjną oraz doskonałą pomocą dla firm np. zatrudniających kierowców z różnych krajów, operatorów logistycznych z oddziałami w wielu krajach europejskich czy firm przewozowych o zasięgu europejskim.

Jakie korzyści dla użytkownika?

Aplikacja w prosty i szybki sposób daje możliwość identyfikacji towaru niebezpiecznego po numerze UN (nr UN), Prawidłowej Nazwie Przewozowej (PNP) czy numerze rozpoznawczym zagrożenia (kod Kemlera), przedstawia podstawowe informacje o towarze niebezpiecznym z Tabeli 3.2 ADR, także w formie zinterpretowanej, prezentując wyniki na czterech dedykowanych ekranach informacyjnych w zależności od potrzeb użytkownika (typy ekranów: Tabela A, Uproszczony, , Incydent).

Użytkownik jest w stanie w bardzo łatwy i intuicyjny sposób sprawdzić czy na pojeździe np. z załadowanymi dziesięcioma towarami niebezpiecznymi w określonych ilościach, muszą być otwarte tablice barwy pomarańczowej, jakie jest wymagane ogólne i indywidualne wyposażenie, czy towar niebezpieczny jest towarem dużego ryzyka, jakie ma właściwości niebezpieczne czy stan skupienia (ciecz, ciało stałe, gaz), a nawet zapoznać się ze źródłowymi przepisami szczególnymi, CV, S, V dotyczącymi danego towaru niebezpiecznego (w wersji płatnej w 16 językach europejskich).

Aplikacja przedstawia w przejrzysty sposób interpretację przewozu przez tunele (również przez Eurotunel), informacje potrzebne do stosowania wyłączenia wg 1.1.3.6 ADR (ilości załadowane na jednostkę transportową) jak również wyłączeń LQ i EQ, czy też wskazuje limity dla towarów niebezpiecznych dużego ryzyka i wiele innych.

Jak apka pomaga w codziennej pracy?

Aplikacja może być pomocna przy wystawianiu dokumentu przewozowego (np. ), gdyż prezentuje Prawidłowe Nazwy Przewozowe oraz nazwy opakowań w 23 językach europejskich (wersja płatna apki), lub zweryfikowaniu czy podstawowe zapisy na dokumencie przewozowym są prawidłowe. Umożliwia także pobranie wprost ze strony UNECE i zachowanie na urządzeniu mobilnym użytkownika pisemnej instrukcji dla kierowcy w jednym z 25 języków jak również wyeksportowanie listy ładunkowej do pliku csv (w celu łatwego gromadzenia danych o przewiezionych towarach niebezpiecznych niezbędnych do sporządzenia sprawozdania ADR).

Wielojęzykowość aplikacji pełni funkcję swoistego tłumacza, umożliwiając i ułatwiając użytkownikowi bezpośrednią komunikację za granicą np. z kierowcą, spedytorem, załadowcą czy nawet ze służbami kontrolnymi, poprzez np. pokazanie informacji w danym języku na ekranie swojego urządzenia.

Korzystając z aplikacji, użytkownik ma natychmiastowy dostęp do podstawowych informacji ADR na swoim urządzeniu mobilnym (smartfon, tablet), offline, w każdym miejscu i czasie, zawsze pod ręką (np. w momencie załadunku, w magazynie, na miejscu kontroli lub zdarzenia, podczas rozmów handlowych, operacyjnych, analizy zapytania klienta czy zlecenia transportowego, na szkoleniu, w przygotowaniach do testów czy egzaminów, w domu jak i w pracy).

Fanpage (facebook): ADR Tool & IMDG Tool

Uzupełnieniem oferowanych narzędzi jest również fanpage prowadzony na facebook'u ADR Tool & IMDG Tool. Na tej edukacyjno-informacyjnej platformie można znaleźć wiele ciekawych artykułów z obszaru towarów niebezpiecznych publikowanych przez wiodących doradców DGSA czy praktyków, ciekawostek, bieżących informacji, praktycznych casów, incydentów, przepisów prawnych, porad czy informacji, również o samej aplikacji (updaty, konkursy, promocje .).

Podsumowanie

Narzędzia ADR Tool (aplikacja mobilna, fanpage) poszerzają wiedzę z obszaru towarów niebezpiecznych, tym samym wpływając na procesu transportowego, ułatwiają i wspierają użytkownika w codziennej pracy, dając szybkie pierwsze spojrzenie na wybrany towar niebezpieczny. Pomagają w bieżących decyzjach przy identyfikacji towaru niebezpiecznego, otwieraniu tablic pomarańczowych, korzystaniu z wyłączeń, organizacji transportu, wypełnieniu dokumentu przewozowego, kontroli zapisów i dokumentów oraz wyposażenia pojazdu czy ogólnych informacji pomocnych na miejscu zdarzenia z towarem niebezpiecznym – narzędzia pomocne i wygodne w pracy zarówno dla początkujących jak też i profesjonalistów.

Wszystkich zadowolonych użytkowników darmowej aplikacji ADR Tool 2017 free czy fanpage'a zachęcamy do przekazania dobrowolnych datków na rzecz STOWARZYSZENIA POMOCY DZIECIOM Z CHOROBAMI NEREK (nefrologiadziecieca.pl), jak również przekazywania 1% podatku w rocznym rozliczeniu PIT (NUMER KRS: 0000243985).

Opisane narzędzia można wyszukać oraz pobrać – zapraszamy do korzystania:


Jesteś kierowcą cysterny? Zapraszam również do grupy facebook Kierowcy Cystern