Aplikacje mobilne na android’a dla kierowców zawodowych. Aktualizacja

/, Strona Główna, Testy i opinie/Aplikacje mobilne na android’a dla kierowców zawodowych. Aktualizacja

Aplikacje mobilne na android’a dla kierowców zawodowych. Aktualizacja

Poniżej kilka ciekawych aplikacji na android’a z których miałem okazję korzystać. Z kilku korzystam regularnie.

Jak wiadomo jest tego mnóstwo po tzw. czarne skrzynki…  Poniżej najciekawsze subiektywne propozycje zawodowego, które uważam za bardzo przydatne na naszym smartfonie.

Niemniej jednak z czasem pojawiają się też inne ciekawe propozycje jak również aplikacje się rozwijają… dlatego  w miarę możliwości ten wpis będzie aktualizowany.

Szczegółowe opisy znajdziecie klikajac w wybraną ikonę, która jest  odnośnikiem do strony Google Play. Poniżej dla ułatwienia podaje krótkie na temat każdej apki.

Truck Parking Europe Parkingi LKW w całej europie. Największa darmowa, europejska platforma z parkingami oraz opisem w tym segmencie.

TransParking – Truck Parking Aktualizacje bazy danych przez kierowców, stan zajętości parkingów, oceny i edycja. Dużym plusem jest duża popularność aplikacji wśród Polskich kierowców.

Fuelio: paliwo i koszty Pozwala śledzić wizyty na stacji benzynowej i wydatki związane z paliwem. Optymalizuje zużycie paliwa. Dzięki aplikacji sprawdzimy najpopularniejsze stacje w naszej okolicy i ceny. Doskonale sprawdza się nawet podczas zagranicznych podróży, sprawdziłem ją na trasie Hamburg-Warszawa, pomogła mi odnaleźć najbliższą stację paliw z atrakcyjną ceną paliwa.

TDapp TRUCK Aplikacja stworzona została z myślą o Kierowcach Zawodowych, którzy szczególnie narażeni są na groźne i nieoczekiwane sytuacje podczas pracy.

Dzięki aplikacji w razie niebezpieczeństwa (napadu, problemów zdrowotnych, czy awarii) poprzez 3 szybkie kliknięcia zapewnisz sobie pomoc innych Kierowców przebywających w pobliżu, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz.

ADR Tool 2017 Dangerous Goods  Wersja płatna. Jest to druga edycja cenionej na świecie aplikacji mobilnej o towarach niebezpiecznych ADR. Program dedykowany jest dla urządzeń z systemem Android i można pobrać go za pośrednictwem Google Play.

W google play znajdziemy również wersję darmową. Korzystać z niej mogą kierowcy zawodowi, spedytorzy krajowi oraz międzynarodowi, dyspozytorzy, specjaliści ds. obsługi klienta i przedstawiciele handlowi, pracownicy magazynu. Mogą z niej skorzystać także doradcy ADR (DGSA), funkcjonariusze służb kontrolnych, ratownicy drogowi, audytorzy, wykładowcy, czy studenci.

Aplikacja Kierowcy SENT GEO jest przeznaczona dla kierowców i przewoźników obsługujących przewozy ewidencjonowane w Rejestrze SENT.

Bardzo dobra aplikacja którą polecili mi  kierowcy z Francji, gdzie sprawdza się znakomicie. Parkingi, restauracje, oceny miejsc.

Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Niejeden zawodowy kierowca docenia ją w sytuacji gdy potrzebujemy sprawdzić rzeczywisty ruch online, czy dokładną lokalizację firmy wraz z podglądem streetview i widokiem satelitarnym.

Antyradar, korki, nawigacja, kamera, baza radarów w europie. W Polsce kilkumilionowa baza aktywnych użytkowników sprawia, że obecnie jest to znakomita alternatywa dla CB Radia.

Sytadin Kolejna bardzo przydatna aplikacja, z którą również zapoznałem się dzięki kolegom kierowcom z Francji. Dzięki specjalistom z DIRIF, zespołom interwencyjnym, kamerom i czujnikom powiązanym z infrastrukturą drogową otrzymujemy informacje o natężeniu ruchu, remontach (również tuneli) wypadkach i innych utrudnieniach drogowych z przybliżoną dokładnością do około 15 minut. Jak również przybliżony w miarę możliwości przewidywany czas zakłóceń w ruchu. Aplikację docenią przede wszystkim kierowcy przejeżdząjący przez Paryż, gdzie jak wiemy częste remonty dróg i tuneli odbywają się nocą.

Tłumacz Google Bardzo przydatna Aplikacja podczas zagranicznych podróży… Posiada możliwości tłumaczenia kilkudzięsięciu języków (również offline). Możemy pobrać dowolną ilość paczek językowych (każda to około 30 mb) i tłumaczyć nawet nie mając dostepu do internetu.

Z ciekawych funkcji to: tłumaczenie mowy w czasie rzeczywistym, tłumaczenie konwersacji, tłumaczenie tekstu ze zrobionych zdjęć. Mamy również możliwość zaznaczania tłumaczeń gwiazdkami, i szybki dostęp jeśli chcielibyśmy ich użyć ponownie w przyszłości.

WhatsApp Messenger Świetny i obecnie bardzo popularny komunikator i alternatywa dla innych aplikacji tzw. „zamulaczy” Z grzeczności nazw nie wymienię 🙂

Sygic Mapy offline i darmowa nawigacja GPS. Jedna z lepszych darmowych aplikacji w tym segmencie.

WP Pilot – telewizja online  

Poznaj zalety aplikacji WP Pilot:
– Legalna platforma z dostępem do TV na żywo online
– Ponad 30 kanałów za darmo
– Ulubione stacje w jednym miejscu: TVP1, TVP2, TVN, Polsat i wiele innych
– Brak abonamentu i zobowiązań
– Ponad 80 kanałów dostępnych w płatnych pakietach

Warto dodać również ważne info że przed szereg wyszli natomiast twórcy aplikacji WP Pilot, która umożliwia dostęp do polskiej naziemnej telewizji przez internet. Obecnie już  kanały TVP1, TVP2, Polsat, TVN i nie tylko będzie można oglądać poza granicami Polski.

Darmową telewizją będziemy się cieszyli po weryfikacji naszego konta. Można dokonać tego bezpłatnie w ustawieniach.

UFG Na wypadek   Aplikacja skierowana jest do osób poszkodowanych w kolizji lub wypadku. Dzięki aplikacji mają one możliwość bezpłatnego sprawdzenia, czy pojazd sprawcy ma wykupione ubezpieczenie OC.

Aplikacja krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez wszystkie czynności jakie należy wykonać aby odpowiednio zabezpieczyć miejsce wypadku, przy okazji szczegółowo dokumentując całe zdarzenie. Posiadaczom pojazdów aplikacja pomoże zarządzać polisami OC, AC, pomocą assistance oraz terminami badań technicznych.

ICE – w nagłym wypadku Przechowuje informacje potrzebne ratownikom i lekarzom, jeśli staniesz się ofiarą nagłego wypadku, oraz ułatwi szybki kontakt z najbliższymi osobami z rodziny. Oby nikt nie musiał z niej skorzystać…

Łatwy Przelicznik waluty Bieżące kursy wymiany dla ponad 180 walut, ulubione ustawienia i możliwość szybkiego sprawdzenia bieżącej ceny podczas np. zagranicznych zakupów.

Bankomaty Aplikacja pozwala zlokalizować ponad 18 000 bankomatów w całej Polsce należących do banków oraz niezależnych operatorów.

Lokalizacja bankomatów | ATM Finder Lokalizacja bankomatów na całym świecie. Bardzo dobrze oceniana aplikacja przez użytwoników w Google Play.

AccuWeather lokalna pogoda Jedna z najlepszych aplikacji z pogodą dostepnych w Google Play.

Aplikacja z bazą danych stacji paliw oraz dedykowaną infrastrukturą.

APP Wszystkie stacje DKV zaw. Ceny * w EURO lub alternatywnie w lokalnej walucie. Wyszukiwanie wszystkich stacji obsługi pojazdów DKV.

Zakazy dla ciężarówek – Bans For Trucks Niedawno odkryłem tą aplikację w Google Play. Na chwilę obecną nie znam jej wiarygodności. Osobiście korzystam głównie ze strony traffic ban. Sam mam również ich odnośnik umieszczony na stronie. Autorzy jak twierdzą, zamieszczają zakazy przedstawione przez BGL – niemieckie zrzeszenie przewoźników. W przypadku wielu świąt ( np. Boże Ciało, Dzień Reformacji czy Dzień Wszystkich Świętych) obowiązują one tylko w wybranych Landach,  również podawane są informacje.  Zapewne aplikacja rozwijajac się będzie zyskiwać na popularności.

Jeśli znasz jakąś ciekawą i przydatną aplikację wartą polecenia, która ułatwi pracę, nam kierowcom zawodowym, daj znać na kontakt, lub podziel się informacją w komentarzu poniżej. Szerokości, przyczepności…

O Autorze:

Rafał
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny spożywcze). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
RafałFrancPat-CarArek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Bez transparking i yanosika nie ruszam w trase 🙂 Yanosik się rozwija a fotoradary ma już na europe. Polecam

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mam takie pytanie. Czy macie jakąś sprawdzoną apkę która informuje kierowcę o zakazach jazdy i dniach świątecznych w europie?

Arek
Gość
Arek

Dziękuję za info o aplikacji sytadin. Często krążę w Paryżu solówką. Nawet nie wiedziałem że taka aplikacja funkcjonuje i to do tego z informacjami o utrudnieniach z dokładnością do 15 minut.
W moim przypadku utrudnienia w tunelach to jest mega ułatwienie pracy dzięki wielkie 😉

Pat-Car
Gość

Świetne zestawienie! Na pewno podzielę się z nim dalej 😉 Pozdr!

Franc
Gość
Franc

Czy ktoś zna lub słyszał o jakimś wiarygodnym zestawieniu przejezdności pod wiaduktami, gdzie znaki pokazują wysokości poniżej 4m ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Polska apka Fuelio, stacje benzynowe i nie tylko. moim zdaniem świetna.