//Braki kadrowe w transporcie: co powinno się zmienić, żeby kierowcy nie odchodzili z zawodu?

Braki kadrowe w transporcie: co powinno się zmienić, żeby kierowcy nie odchodzili z zawodu?

Tans Info o problemie braków kadrowych w transporcie. O tym mówi się od dawna. Zapytano kierowców, co ich zdaniem powinno się zmienić, żeby osoby jeżdżące ciężarówkami chciały nadal pracować w zawodzie i nie zmieniały pracy.

Jak mówi wiele osób związanych z branżą, praca w większości polskich pseudo firm to czysty wyzysk.

Sam osobiście doświadczyłem ostatnio sytuacji gdzie zmuszony zostałem poniekąd do zmiany zatrudnienia na zagranicznego pracodawcę. Jak widzicie po mojej stronie którą prowadzę, nie jestem pierwszym lepszym z łapanki i naprawdę człowiek chce wykonywać tą pracę jak najlepiej i być uczciwie wynagrodzonym. Niestety wielu młodych albo sami przekonują się na własnej skórze że transport to ciężki kawałek chleba z dużym czynnikiem patologicznym, lub dowiadują się od znajomych. Rozłąka z rodziną jest najgorsza, to jeden z najczęstszych czynników rezygnacji z zawodu . Kolejne to brak szacunku dla kierowców, niebezpieczeństwa w trasie, imigranci, traktowanie diety jako część pensji, najniższe krajowe składki, zawód uważany jest za bezszkodliwy… jest stres, znużenie, jazdy po nocach bo niezawsze system pracy da się dostosować do pracy magazynów, pauzy dzienne w upalne dni.

To powoduje odchodzenie ludzi od tego zawodu. Posłuchajcie i obejrzyjcie co sądzą inni koledzy.
O Autorze:

Rafał
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o