Jak odblokować dostęp do sieci Hotspot WiFi. Kierowca zawodowy w trasie.

//Jak odblokować dostęp do sieci Hotspot WiFi. Kierowca zawodowy w trasie.

Jak odblokować dostęp do sieci Hotspot WiFi. Kierowca zawodowy w trasie.

Prezentowany sposób na chwilę obecną działa na większości parkingów, zarówno w Niemczech jak i pozostałych krajach EU, gdzie mamy np. limit czasowy, lub godzinę dostępu do sieci w ciągu doby.

W pierwszej kolejności pobieramy na nasz komputer dwa programy CCleaner oraz Technitium MAC Address Changer.

Po instalacji obu programów po uruchomieniu CCleaner’a ustawiamy język na polski i w ustawieniach programu zaznaczamy pliki które mają zostać usunięte podczas czyszczenia ciasteczek tak jak na prezentowanym filmie.

Technitium MAC Address Changer nie jest w języku polskim ale obsługa jest intuicyjna, wystarczy nam dosłownie jedno kliknięcie po uruchomieniu aby zmienić adres mac.

Czynności które wykonujemy w sytuacji gdy zostanie zablokowany :

 1. zamykamy przeglądarkę internetową.
 2. w oknie sieci zaznaczamy interesującą nas sieć i klikamy „zapomnij sieć” lub rozłącz.
 3. uruchamiamy CCleaner
 4. włączamy opcję czyszczenia CCleaner (pamiętajmy o konfiguracji i zaznaczeniu okienek co ma być wyczyszczone przez aplikację). W oknie Windows: historia autouzupełniania, zapisane hasła, hasła sieciowe oraz historia użytkownika. W oknie Programy: sesja, zapisane hasła.
 5. uruchamiamy Technitium MAC Address Changer , na górze aplikacji wybieramy interesującą nas sieć (Nettwork Connection) następnie klikamy w okienko „Random Mac Address” jest to losowa zmiana adresu mac, jeśli chcemy wybrać ręcznie rozwijamy okienko ze strzałką poniżej. Klikamy w okienko w dolnym lewym rogu Change Now!
 6. łączymy się ponownie z interesującą nas siecią wifi hotspot, po połaczeniu w zależności od sieci albo przeglądarka uruchomi się sama w celu zalogowania lub musimy zrobić to ręcznie.
 7. Program Technitium MAC Address Changer  działa nam cały czas w tle i powinien być widoczny na dole ekranu w pasku systemowym.
 8. po zablokowaniu sieci limitem czasowym powtarzamy wszystkie czynności ponownie.
 9. prezentowany sposób doskonale sprawdza się w przypadku większości sieci hotspot wifi na terenie EU.

 

Photo on Foter.com

About the Author:

Rafał
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny spożywcze). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

One Comment

 1. Dawid 5 listopada 2018 at 08:46 - Reply

  Przed chwileczką sprawdziłem na niemieckim rasthof i kurde działa 🙂

Dodaj komentarz