/, Strona Główna/Niemcy. Autostrada A40 – most na rzece Ren kierunek Venlo-Duisburg ZAMKNIĘTY dla samochodów ciężarowych.

Niemcy. Autostrada A40 – most na rzece Ren kierunek Venlo-Duisburg ZAMKNIĘTY dla samochodów ciężarowych.

Ograniczenie to obowiązuje od dzisiaj tj. (piątek 09.11.2018) w kierunku -.

Zakaz ruchu dla ciężarówek w kierunku Duisburg – Venlo ma nastąpić wiosną.

Zakaz korzystania z mostu dotyczy samochodów ciężarowych o masie całkowitej ponad 40 ton lub nacisku na oś 11,5 tony. Waga preselekcyjna połączona jest ze szlabanem, zatrzymując ciężarówki. Podobny system barier istnieje od 2016 r. Na moście Leverkusen.


Uruchomiony został specjalny system ze szlabanem i wagą. Pojazdy będą automatycznie ważone jeszcze przed ostatnim zjazdem z mostu.

na w Duisburgu, który został oddany do użytku w 1970 r., jest w tak złym stanie, że musi zostać przebudowany. Nowy na Renie będzie składał się z dwóch części. Podczas budowania pierwszej nowej części ruch nadal przebiega starym mostem. Po ukończeniu budowy nowego odcinka, stary zostanie zburzony, wtedy rozpocznie się budowa drugiej części. Pierwsza połowa mostu ma zostać ukończona do 2023 r., Kompletna nowa konstrukcja będzie w pełni gotowa do użytku w 2026 r.

Źródło: derwesten.de  Foto: Wikimedia/Tuxyso CCA-SA 3.0

O Autorze:

Rafał
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o