/, Strona Główna/PKS Polonus dołącza do sieci SuperPKS

PKS Polonus dołącza do sieci SuperPKS

 

Biuro prasowe

Siatka połączeń nowej marki  autobusowej   rozszerzy się o kolejne linie dalekobieżne, na których pasażerowie – nie tylko z dużych miast – będą mogli podróżować w komfortowych warunkach, nawet od złotówki. To efekt umowy o współpracy, którą  podpisał – jeden z największych w Polsce przewoźników autobusowych z firmą S.A. – liderem technologicznym. Podpisana umowa jest kluczowa dla projektu SuperPKS z uwagi na strategiczną rolę spółki Polonus – jako firmy należącej do Skarbu Państwa i obsługującej ponad 36 dalekobieżnych tras  krajowych.

PKS Polonus to trzeci przewoźnik, obok PKS Elbląg i PKS w Suwałkach, który dołącza do innowacyjnego projektu SuperPKS, mającego wzmacniać konkurencyjność polskiego transportu publicznego. PKS Polonus to zarówno pionier w zakresie wprowadzania technologii do przewozów, jak i firma konsekwentnie inwestująca w nowy tabor. Przewoźnik posiada 44 nowoczesne, komfortowe i bezpieczne autokary, które obsłużyły w 2015 roku na trasach krajowych, międzynarodowych oraz w komunikacji lokalnej ponad  2 mln pasażerów.

Projekt SuperPKS to odpowiedź polskich przewoźników na rosnące wymagania podróżujących, którzy oczekują wygodnych i nowocześnie wyposażonych autobusów, także na krótszych trasach. Dodatkowo połączenie sił z firmą technologiczną Teroplan S.A. pozwala na dostarczanie takich rozwiązań, jak: bilety i systemy informacji pasażerskiej online czy dynamiczne zarządzanie cenami. Wszystkim partnerom przedsięwzięcia daje to szanse na odniesienie sukcesu rynkowego, w zetknięciu z konsolidującymi się grupami już istniejącymi na polskim rynku czy też zamierzającymi na niego wejść.

Nasza decyzja o przystąpieniu do projektu SuperPKS wynika z głębokiego przekonania, że możemy osiągnąć jeszcze więcej współdziałając, aniżeli konkurując. Konkurowanie dla wielu uczestników jest wyniszczające, co potwierdza ograniczenie ekspansji, bądź wycofywanie się z rynku podmiotów, które do niedawna kreowały wojny cenowe na rynku przewozowym – powiedział Maciej Acedański, prezes PKS Polonus.

Jakość i standardy podróżowania, które już w tej chwili oferuje PKS Polonus oraz rozwiązania technologiczne dostarczane przez firmę Teroplan jeszcze bardziej wzmocnią markę SuperPKS i umożliwią tworzenie usługi o wyjątkowej wartości dla pasażerów – podkreślił Andrzej Soroczyński, prezes zarządu Teroplan S.A. – Mamy także nadzieję, że dołączenie do projektu tak silnego i dobrze radzącego sobie na rynku partnera zachęci do współpracy z nami innych przewoźników.

Autokarami SuperPKS od marca tego roku można podróżować na liniach: Trójmiasto-Warszawa-Elbląg, Poznań-Elbląg, Suwałki-Gdańsk, Suwałki-Warszawa. Od listopada charakterystyczne czarno-żółte , obsługiwane przez PKS Polonus, wyruszą na trasy: Warszawa-Koszalin i Warszawa-Ustrzyki Dolne. Dodatkowe połączenie pojawi się także na istniejącej już linii: Warszawa- Suwałki. Do końca roku planowane jest uruchomienie kolejnych tras. Partnerzy projektu zakładają, iż w przypadku wzajemnego zadowolenia ze współpracy docelowo cała krajowa komunikacja dalekobieżna PKS Polonus będzie realizowana pod marką SuperPKS.

Informacje dodatkowe związane z projektem i partnerami

SuperPKS to innowacyjny projekt realizowany od marca 2016 przez grupę doświadczonych, polskich przewoźników z różnych regionów Polski oraz firmę nowych technologii Teroplan S.A. Marka SuperPKS chce oferować pasażerom, także z mniejszych miejscowości, podróże w komfortowych i bezpiecznych warunkach, w dobrej cenie oraz stale podnosić standard świadczonych usług. W projekcie, oprócz firmy nowych technologii Teroplan S.A. obecnie udział biorą: PKS Elbląg, PKS Suwałki i PKS Polonus.

PKS Polonus to nowoczesna, dynamiczna i posiadająca ponad 65 letnie doświadczenie w przewozach pasażerskich firma, tak na ogólnopolskim, jak i europejskim rynku komunikacyjnym. Czołowy przewoźnik na Mazowszu, który oferuje szeroki zakres połączeń międzymiastowych w komunikacji dalekobieżnej oraz komunikacji lokalnej, łączącej południowo-wschodnie oraz północno-zachodnie rejony podwarszawskie ze stolicą. Przewoźnik realizuje ponad 30 różnych połączeń w komunikacji dalekobieżnej do dużych miast, miejscowości wypoczynkowych i uzdrowiskowych, oferując pasażerom miejsca w wysokiej klasy autobusach.

Teroplan S.A. firma z branży nowoczesnych technologii, która od 2008 roku tworzy i dostarcza innowacyjne i kompleksowe rozwiązania informatyczne dla branży transportu publicznego. Współpraca z ponad 600 przewoźnikami pozwoliła jej zdobyć doświadczenie i wiedzę ekspercką w zakresie tworzenia narzędzi takich, jak np. dedykowane systemy sprzedaży czy algorytmiczne taryfy dynamiczne, które dają możliwość skutecznego konkurowania o względy pasażerów. Firma jest także twórcą i właścicielem największej wyszukiwarki połączeń kolejowych i autobusowych e-podróznik.pl.

Źródło: http://www.biznes.newseria.pl/komunikaty/transport/pks_polonus_dolacza_do,b324377126
Od |2016-11-29T00:36:42+02:00Listopad 29th, 2016|Kategorie:|Tagi: , , , , , , , , , |0 komentarzy

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o