Prezentowany sposób na chwilę obecną działa na większości parkingów, zarówno w Niemczech jak i pozostałych krajach EU, gdzie mamy np. limit czasowy, lub godzinę dostępu do sieci w ciągu doby.

W pierwszej kolejności pobieramy na nasz komputer dwa programy CCleaner oraz Technitium MAC Address Changer.

Po instalacji obu programów po uruchomieniu CCleaner’a ustawiamy język na polski i w ustawieniach programu zaznaczamy pliki które mają zostać usunięte podczas czyszczenia ciasteczek tak jak na prezentowanym filmie.

Technitium MAC Address Changer nie jest w języku polskim ale obsługa jest intuicyjna, wystarczy nam dosłownie jedno kliknięcie po uruchomieniu aby zmienić adres mac.

Czynności które wykonujemy w sytuacji gdy zostanie zablokowany :

  1. zamykamy przeglądarkę internetową.
  2. w oknie sieci zaznaczamy interesującą nas sieć i klikamy „zapomnij sieć” lub rozłącz.
  3. uruchamiamy CCleaner
  4. włączamy opcję czyszczenia CCleaner (pamiętajmy o konfiguracji i zaznaczeniu okienek co ma być wyczyszczone przez aplikację). W oknie Windows: historia autouzupełniania, zapisane hasła, hasła sieciowe oraz historia użytkownika. W oknie Programy: sesja, zapisane hasła.
  5. uruchamiamy Technitium MAC Address Changer , na górze aplikacji wybieramy interesującą nas sieć (Nettwork Connection) następnie klikamy w okienko „Random Mac Address” jest to losowa zmiana adresu mac, jeśli chcemy wybrać ręcznie rozwijamy okienko ze strzałką poniżej. Klikamy w okienko w dolnym lewym rogu Change Now!
  6. łączymy się ponownie z interesującą nas siecią wifi hotspot, po połaczeniu w zależności od sieci albo przeglądarka uruchomi się sama w celu zalogowania lub musimy zrobić to ręcznie.
  7. Program Technitium MAC Address Changer  działa nam cały czas w tle i powinien być widoczny na dole ekranu w pasku systemowym.
  8. po zablokowaniu sieci limitem czasowym powtarzamy wszystkie czynności ponownie.
  9. prezentowany sposób doskonale sprawdza się w przypadku większości sieci hotspot wifi na terenie EU.

 

Photo on Foter.com