Z powodu wielu zapytań mailowych, postanowiłem przestawić wam ciekawą opcję dostępu do internetu na terenie Niemiec z której czasem korzystam. Co ważne bez limitu transferu danych.

Wiele osób korzysta z dostępu za pośrednictwem karty sim z takich operatorów jak Aldi czy Lebara. Jednak za te same pieniądze otrzymujemy tylko 5 lub 10 GB transferu danych.

W prezentowanej przeze mnie opcji wystarczy notebook lub smartfon oraz kupiona na stacji paliw lub innym miejscu karta z kodem/zdrapką za pomocą której aktywujemy dostęp do sieci na wybrany przez nas okres (1 dzień, 1 tydzień, 1 miesiąc).Jedyną wadą jest to że w opcji z kartą sim połączymy się wszędzie, tutaj łączym się za pomocą sieci wifi Hot-Spot w dostępnych miejscach (a jest ich naprawdę olbrzymia ilość) i co najważniejsze korzystamy z sieci bez żadnych ograniczeń.

W miastach jest bardzo dużo punktów dostępowych a przy autostradzie prawie na każdym autohofie bądź rasthofie . Ja korzystam z miejsc gdzie widzę logo Serways lub Tank & Rast. W 90% jest tam dostęp do sieci a czasem nawet darmowy na okres 1 godziny.

   

Na prośbę kilku osób przedstawiam „krok po kroku” jak połaczyć się z siecią aby każdy chcąc skorzystać nie miał z tym problemów. A więc zaczynamy 🙂

Najpierw w wybranym przez nas sklepie wyszukujemy stoisko z kartami różnych operatorów, są to karty doładowujące, sim, jak i bony upominkowe.

   

My wybieramy kartę T-MOBILE o wartości w która nam odpowiada w zależności na ile chcemy aktywować . Tutaj będziemy aktywować dostęp do sieci na okres jednego miesiąca (cena 29,95 eur0). Warto wiedzieć że możemy kupić w tej sytuacji dwie karty o wartości 15 euro każda, jeśli w sprzedaży akurat brakuje innych większych nominałów. Nie jest to problem, podczas aktywacji wpisujemy wtedy dwa kody każdy oddzielnie potwierdzając. Wyskakuje nam monit o wysokości dodanego salda.


Posiadając kartę płatniczą zrobimy to jeszcze szybciej. Logując się podajemy adres mailowy oraz hasło, po przejściu do wybranej formy płatności, podajemy dane swojej karty. Płatność jest od razu realizowana i logując się do swojego konta mamy natychmiastowy dostęp do internetu.


Wyszukujemy w urządzeniu sieć wifi (w tym przypadku TELEKOM) i łączymy się z siecią. Powinna nam się otworzyć w przeglądarce strona startowa T-Mobile , w smartfonach czasami trzeba to zrobić ręcznie.

Wybieramy opcję BUY ACCESS

Następnie wybieramy okres na jaki chcemy aktywować internet

1 dzień (1 day), 1 tydzień (1 week), 1 miesiąc (1 month)

Przechodzimy do rejestracji gdzie podajemy wymagane dane zakładając konto (adres email, hasło, kod kierunkowy +48 dla kraju oraz imię i nazwisko np. Jan Kowalski). Pozostałe opcje „opcjonalnie” nie są wymagane).

Kolejnym punktem jest wybór metody płatności. Wybieramy TELEFONKARTE COMFORT i ponieżej wprowadzamy nasz kod z katy/zdrapki na odwrocie oraz zatwierdzmy wymagane pola przez zaznaczenie jak na zdjęciach, wszystko zatwierdzamy różowym przyciskiem BUY NOW.

W przeglądarce pojawi się okno informujące o połączeniu z siecią oraz informacja ile pozostało okresu z dostepęm do internetu.

Pamiętajmy również że mając wykupiony i aktywny dostęp, logować możemy się z dowolnego urządzenia wprowadzając zawsze przy połaczeniu adres email oraz hasło bez konieczności wpisywania kodu/zdrapki. Dla pewności polecam jednak zachowanie karty na okres ważności. Miłego surfowania w internetach  🙂


Ważną kwestią dla nas kierowców jest również prywatność i cisza, chociażby w kontaktach z rodziną, warto jest więc używać anteny wifi (kierunkowej lub dookólnej) wzmacniającej sygnał . Wtedy nawet zwykła rozmowa za pośrednictwem Skype czy Viber nie sprawia kłopotu w kabinie ciężarówki i jest dla nas komfortowa.

Temat anten opisałem w linku poniżej.

Photo credit: Foter.com