/, Strona Główna/Od 1 lipca 2018 mandat za pauzę 45 h na terenie Hiszpanii

Od 1 lipca 2018 mandat za pauzę 45 h na terenie Hiszpanii

Jak informuje trans., od 1 lipca zapłacą za odbycie 45 h pauzy w kabinie samochodu ciężarowego.

Portal zwrócił się do hiszpańskiego resortu odpowiedzialnego za transport z prośbą o wyjaśnienie. Ministerstwo potwierdziło, że projektowane obecnie rozporządzenie wykonawcze ustawy o transporcie drogowym (ROTT) przewiduje kary za spędzenie 45-godzinnego odpoczynku w pojeździe.

Wejdzie ono w życie 1 lipca br. Wówczas Hiszpanie rozpoczną egzekwowanie zakazu odbierania regularnego tygodniowego odpoczynku w kabinie ciężarówki. Na razie wysokość mandatu za wykroczenie nie jest znana.

ROTT zawierać nowy nowy typ wykroczenia, który dołączy do przewidzianych już w ustawie naruszeń związanych z czasem obowiązkowego odpoczynku. Zróżnicowanie stopnia naruszenia będzie zależne od czasu odpoczynku spędzonego w kabinie.

Źródło oraz pełny tekst: trans.info    Foto: pixabay.com
O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Adam Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

No cóż niektórzy się cieszą bo liczą ze pośpią w hotelach no nie jest to takie proste z kilku powodów niema w europie na tyle hoteli z parkingami dla tirów w szczególności i nikt nie bierze pod uwagę kradzieży towarów i okradania kabin gdzie ubezpieczenie jest ważne wtedy gdy kierowca jest w kabinie nie w hotelu .nikt niema naszego dobra na myśli wszyscy chcą okręcić jeszcze więcej kaski na nas nie tylko przewoźnikach ale i kierowcach mam znajomych pracujących za kołkiem w Niemczech belgi czy Włoszech lub Hiszpanii może ktoś sprawdzi gdzie oni kręcą pauzy 45h hehehehe