/, Konkurs, Testy i opinie/Odtwarzaj muzykę ze swojego smartfona/tabletu bezprzewodowo na każdym głośniku przez Bluetooth. Odbiornik muzyczny TP-LINK HA100. TEST+KONKURS

Odtwarzaj muzykę ze swojego smartfona/tabletu bezprzewodowo na każdym głośniku przez Bluetooth. Odbiornik muzyczny TP-LINK HA100. TEST+KONKURS

Jak wiadomo, dobra muzyka to ważny element naszej pracy. Jednym z miejsc, gdzie wydaje się absolutnie niezrównana, jest… samochód ciężarowy– szczególnie, jeśli ruszamy w długą międzynarodową trasę.

Często okazuje się niezastąpionym kompanem większości kierowców. Dobry numer ukoi nerwy podczas stania w korkach, ale też nie pozwoli nam zasnąć za kółkiem.

Wielu z nas słucha muzyki jeszcze na odtwarzaczach CD, ale jak również łatwo zauważyć płyty CD powoli odchodzą do lamusa. Szczególnie jest to widoczne w najnowszych modelach samochodów ciężarowych gdzie ich miejsce zajmują radia z możliwością odtwarzania utworów poprzez podłączenie pendrive’a do gniazda USB.
Coraz częściej wymieniają się informacjami dotyczącymi ciekawej muzyki np. w formacie mp3. Wielu również posiada imponującą bibliotekę muzyczną na notebook’ach jak i smartfonach. Użytkują takie aplikacje jak Spotify czy Tidal, nie zapominając o takich ułatwieniach jak playlisty np. z serwisu YouTube.

Na przeciw tej grupie wyszła firma .

TP-LINK HA100 udostępnia połączenie dla sprzętu stereo, dzięki czemu możemy bezprzewodowo odtwarzać muzykę ze swojego tableta lub smartfonu. Jeżeli nasze urządzenie obsługuje NFC, wystarczy, że zbliżymy do niego odbiornik HA100 lub dołączony tag NFC, aby sparować urządzenia.

Gdy nasz zestaw audio nie posiada modułu Bluetooth możemy skorzystać z adaptera, dzięki któremu dane nam będzie przesyłać sygnał do głośników bezprzewodowo.

Odbiornik przechowuje informacje o maksymalnie 8 połączonych urządzeniach, dzięki czemu kilka osób na raz może cieszyć się wygodą tego rozwiązania. Jeśli urządzenie mamy na linii wzroku, zasięg tego „malucha” to aż 20 metrów. Oczywiście zasięg skutecznego połączenia zmniejsza się wraz z ilością przeszkód jakie znajdują się po drodze. Łączność w standardzie Bluetooth 4.1 sprawia że HA100 jest zgodny ze wszystkimi urządzeniami Bluetooth posiadającymi wejście jack 3,5mm lub RCA.

testowałem na kilku urzadzeniach. Odtwarzaczu audio w samochodzie ciężarowym, głośnikach Genius, telewizorze Samsung Smart TV 40″. Odtwarzaczu CD „miniwieża” Samsung.

Bezproblemowe i szybkie połączenie z telefonem lub laptopem. Sprzęt dzięki wykonaniu z dobrej jakości plastiku ma atrakcyjny wygląd, jest mały i poręczny.

Uważam że jest to doskonała alternatywa dla kierowców korzystających z transmiterów FM, gdzie ręcznie musimy „skakać” po częstotliwościach doświadczając licznych trzasków i zniekształceń dźwięku.

HA100 idealnie wpasuje się w każde wnętrze zarówno w mieszkaniu jak również doskonale sprawdzi się mobilnie. Mała, nowoczesna obudowa skomponuje się nawet z najbardziej nowoczesnym zestawem audio.

Urządzenie zakupimy w cenie już od około 70 pln.

Najwieksze plusy w skrócie:

  • Odtwarza muzykę ze smartfona/tabletu bezprzewodowo na każdym głośniku przez Bluetooth
  • Połączenie za pomocą Bluetooth lub NFC
  • Obsługa wszystkich urządzeń posiadających wejście jack 3,5mm lub RCA
  • Zasięg do 20m
  • Standard Bluetooth 4.1, kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Bluetooth

 

 

Specyfikacja producenta:

Porty – Micro USB, AUX Jack 3,5mm
Wymiary – 66,5 x 60,6 x 18,5 mm
Zasilanie – zasilacz USB 5V 1A

Zasięg bluetooth – 20 metrów
Wersja bluetooth – 4.1

Zawartość opakowania

– Adapter HA100
– Zasilacz
– Kabel AUX jack 3,5mm – 3,5mm
– Kabel 3,5mm – RCA
– Tag NFC
– Instrukcja obsługi

Urządzenie do testu dostarczyła firma


Nie mogło również zabraknąć konkursu dla osób zaglądających na moją stronę 😉

Jeśli chcecie otrzymać ten , wystarczy polubić oraz udostepnić na facebook strony truckeronroad.com oraz TP-LINK. Pod postem konkursowym umieszczonym na facebook napisać dlaczego lubicie słuchać muzyki w aucie. Pierwsza najszybsza osoba zostanie nagrodzona tym właśnie urządzeniem od TP-LINK.

Rozwiązanie konkursu podam tradycyjnie tutaj pod postem konkursowym do 30.03.2018.

Szerokości…

 

O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
truckeronroad.com Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
truckeronroad.com
Gość

Bluetooth transmiter od TP-Link otrzymuje Marcin Adamiec. Gratulacje kolejny raz 😉