/, Strona Główna, Wideo/Zmiana czasu lokalnego w tachografie cyfrowym. Czas zimowy. Czas letni.

Zmiana czasu lokalnego w tachografie cyfrowym. Czas zimowy. Czas letni.

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. W nocy wskazówki zegarów przesuwamy o godzinę z godz. 2.00 na godz. 3.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę krócej.
W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na przechodzi się w ostatnią niedzielę marca. Mówi o tym obowiązująca bezterminowo dyrektywa UE ze stycznia 2001 r.: „Począwszy od 2002 r. okres czasu letniego kończy się w każdym państwie członkowskim o godz. 1.00 czasu uniwersalnego (GMT), w ostatnią niedzielę października”.

do likwidacji. Parlament Europejski opowiedział się za regulacjami, które mają ostatecznie położyć kres przestawianiu zegarków.

Wiele wskazuje na to, że w 2021 roku na mocy unijnej dyrektywy kraje należące do UE odejdą od zmiany czasu. Jak wynika z założeń projektu, kraje UE będą miały czas do kwietnia 2020 roku na podjęcie decyzji, który czas będzie obowiązywał w nich na stałe.

Poniżej, przedstawiające manualną zmianę czasu w tachografie cyfrowym.

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o