SOLAR CAR BT to wielofunkcyjna z funkcją ładowania zarówno poprzez panele fotowoltaiczne energią słoneczną jak również poprzez podłączenie kabla micro USB.

Testowana ostanio przeze mnie sprawowała się całkiem przyzwoicie.

Urządzenie posiada menu, które może być kontrolowane za pomocą głosu oraz opcję sparowania urządzenia z dwoma różnymi telefonami.

W zakupionym zestawie otrzymujemy słuchawkę mocowaną magnetycznie w dosyć wygodny sposób do urządzenia solarnego, stację dokującą którą przyklejamy do szyby na taśmę 3M, kabel micro USB, instrukcję obsługi PL oraz kartę gwarancyjną.

Słuchawka posiada wbudowany akumulator 40 mAh, 3.7 V czyli zapewnia nam około 2-2,5 h godziny rozmowy. Czas czuwania urzadzenia to około 16 godzin. Testowany przez mnie model nie odbiegał specjalnie parametrami od tych które podaje producent. Stacja dokująca to panel fotowoltaiczny posiadający wbudowany akumulator 500 mAh, który po podładowaniu np w czasie jazdy, pomimo braku w danym momencie światła np. podczas postoju auta w garażu skutecznie naładuje naszą słuchawkę. Umieszczona w urządzeniu dioda led sygnalizuje nam stan baterii oraz poinformuje o połączeniu przychodzącym. 

Główny przycisk w słuchawce pozawala nam odbierać / kończyć i odrzucać połączenia, zadzwonić pod ostatnio wybierany numer jak również przełączać się pomiędzy rozmowami. Czyli w skrócie mamy tu wszystko co powinien posiadać przyzwoity bluetooth dobrej klasy. Minusem jest brak wymiennych końcówek silikonowych / gumowych które pozwoliłyby na dopasowanie słuchawki do ucha. Wielu osobom to może sprawiać kłopot, i jeśli zdecydujemy się na kupno tego modelu, warto sprawdzić urządzenie przed zakupem w sklepie stacjonarnym pod kątem dopasowania. W moim przypadku słuchawka trzymała się dobrze i nie było kłopotu z wypadaniem.

Zasięg około 10 metrów, pozwoli nam spokojnie na komfortową rozmowę wewnątrz oraz wokół kabiny ciężarówki. Niestety udając się na tył auta (naczepy lub cysterny) są już problemy z zasięgiem. Lepiej wtedy telefon mieć w kieszeni. Realny zasięg w warunkach na zewnątrz to około 10-12m, w biurze to około 8 metrów.

Podczas ładowania w stacji dokującej podnosząc słuchawkę nawiązuje ona sama połączenie po kilku sekundach. 2-3 sekundowe przytrzymanie przycisku odrzuci nam natomiast połaczenie przychodzące. Przed odebraniem połaczenia poprzez bluetooth słyszymy w słuchawce numer przychodzacego połączenia. Po sparowaniu ze smartfonem również mamy informację głosową o połączeniu urządzeń.

Podsumowując. Niezłe wykonanie produktu, ciekawa i wygodna forma ładowania solarnego oraz bezproblemowe działanie, trzymająca się dobrze słuchawka w uchu w przyzwoitej cenie. (około 120 pln). Minus – brak wymiennych końcówek silikonowych.

Specyfikacja

Bateria słuchawki   40 mAh, 3.7 V
Akumulator stacji ładującej   500 mAh
Czas czuwania   16 godzin
Czas rozmów   do 2.5 godziny
Czas ładowania słuchawki   1 godzina
Protokół (profil)   HSP / HFP / A2DP / AVRCP
Dystans   10 m
Materiał   ABS