//DKV tnie ceny i powiększa sieć w Hiszpanii

DKV tnie ceny i powiększa sieć w Hiszpanii

600 dodatkowych stacji w sieci. Nowy system cen i zwrot VAT oraz akcyzy, dające oszczędności do 37 centów na jednym tankowaniu.

to jeden z ważniejszych krajów tranzytowych dla polskich przewoźników międzynarodowych. Mając to na uwadze, wypracowało bardzo korzystny model współpracy z tamtejszymi stacjami.

„85% polskich firm tankuje w Hiszpanii w miejscowościach Irún i La Junquera. Zadbaliśmy o to, aby ceny na tamtejszych stacjach były bardzo konkurencyjne” – tłumaczy Piotr Łopacki, lider zespołu sprzedaży w DKV Euro Service. „Na przykład w drugiej połowie lutego utrzymywały się na średnim poziomie 0,88 euro/l, przy uwzględnieniu odzyskiwania VAT i akcyzy poprzez DKV”.

W tych dwóch lokalizacjach dostępne są stacje marek Solred oraz Valcacre. Dzięki systemowi specjalnych „cen z listy” klienci DKV mogą na nich tankować po stawkach wyjściowych średnio 2-5 centów niższych niż średnia dla Hiszpanii (ceny można porównać na es.fuelo.net).

Dodatkowy
Stawki mogą być tak korzystne dzięki uwzględnianiu w finalnej cenie, obok zwrotu VAT, także odliczania akcyzy. Przypomnijmy, że władze hiszpańskie potwierdziły możliwość odzyskiwania od 1.01.2019 akcyzy ze wszystkich regionów na poziomie 4,9 centa/litr. Warty uwagi jest fakt, że kwota zwrotu akcyzy za pośrednictwem DKV trafia na konto klienta średnio po 1,5 miesiąca od zamknięcia kwartału objętego wnioskiem – znacznie korzystniej niż w przypadku innych pośredników.

Oszczędności płynące ze zwrotu VAT i akcyzy w Hiszpanii łatwo pokazać na przykładzie. W lutym 2019 firma tankująca 10 tysięcy litrów na stacji w Irún lub La Junquera płaciła finalnie ok. 3715 euro mniej, dzięki odzyskaniu za pośrednictwem DKV obu podatków i skorzystaniu z podstawowych rabatów.

Przypomnijmy że o zwrot podatku akcyzowego z Hiszpanii mogą ubiegać się firmy z siedzibą w UE, posiadające pojazdy ciężarowe o DMC równej 7,5t lub wyższej, a także firmy transportu pasażerskiego, posiadające pojazdy klasy M2 lub M3. Transport na własny rachunek nie uprawnia do zwrotu akcyzy.

600 nowych stacji
Dziś sieć stacji paliw współpracujących z DKV w Hiszpanii wynosi 4 345 lokalizacji. Należą do niej takie marki, jak: Solred, Valcacre, Galp, Globaltank czy BP. Tak szeroki zasięg jest możliwy dzięki dodaniu w ostatnich dniach 600 nowych punktów.

„Ceny paliwa we Francji są znacznie wyższe niż w Hiszpanii, ze względu na wysoki podatek od paliw mineralnych. Dlatego przy trasach na Półwysep Iberyjski w Hiszpanii staje się naturalnym wyborem” – uzupełnia Piotr Łopacki z DKV.

Nowe stacje są położone w miejscach kluczowych dla transportu, w tym przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych, zarówno w głębi kraju, jaki przy granicach. Przykładem jest granica z Francją (Irún i La Junquera), autostrada wzdłuż Morza Śródziemnego, a także granica z Portugalią.

Wszystkie stacje w Hiszpanii można łatwo wyszukać w aplikacji “DKV” oraz poprzez serwis mapowy na portalu firmy.

Źródło: www.dkv-euroservice.pl


Od |2019-03-07T22:25:47+02:00Marzec 7th, 2019|Kategorie:|Tagi: , , , , , , , |0 komentarzy

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o