/, Strona Główna/Francja. System SIPSI już aktywny – jednak z poważnymi błędami!

Francja. System SIPSI już aktywny – jednak z poważnymi błędami!

Francuzi postanowili dokonać gruntownych porządków w systemie . Po kilku dniach zupełnej nieaktywności, system powrócił – jednak nie obyło się bez błędów, które… utrudniają delegowanie pracowników!

Francuski urząd zapewniał, że po chwilowej przerwie w działaniu usług, już we wtorek (16 lipca) będzie możliwe zgłaszanie kierowców jako pracowników delegowanych. Teoretycznie obietnica ta została spełniona, bowiem sam system jest ponownie dostępny, jednak użytkownicy musieli zmierzyć się z kilkoma błędami oraz z… zupełną niemożliwością zgłoszenia pracownika!

Seria błędów drogą do chaosu

Firmy, chcąc zgłosić kierowców, musiały uzbroić się w cierpliwość. Pierwszy problem napotykano już w momencie logowania, jednak to dopiero kilka magicznych cyfr sprawia, że oddelegowanie pracownika jest… niemożliwe. Poniżej lista błędów, z którymi musieli zmierzyć się użytkownicy:

  1. Tak jak obiecano, konta założone na wcześniejszej platformie, zostały zaimportowane. Jednak dostęp do nich nie jest tak łatwy, jakby to się mogło wydawać. Aby zalogować się do konta, należy zresetować hasło.

  1. Przeniesione konta nie zawierają numeru NIP oraz miejscowości urodzenia dyrektora firmy, a zatem należy zaktualizować dane przedsiębiorstwa – bez tej czynności nie możemy zapisać profilu.

  1. Nie jest możliwe zaadaptowanie starych zgłoszeń do nowego systemu – należy przynajmniej raz zgłosić pracownika według nowych zasad i dopiero na podstawie tego szablonu tworzyć kolejne.

Numer kością niezgody

O ile wcześniejsze błędy są w pełni możliwe do obejścia, tak w przypadku numeru SIRET możemy natrafić na poważny problem. – Numer SIRET to odpowiednik polskiego REGONU. Nowa strona SIPSI i zawarte w niej formularze wymagają podania tego numeru od francuskiego przedstawiciela. Problemem jest fakt, iż nie każdy przedstawiciel takowy numer posiada. Niestety, formularz nie może pominąć pola z numerem SIRET, a co za tym idzie, zgłoszenie pracownika jest niestety zupełnie niemożliwe – przestrzega Mariusz Hendzel, ekspert Kancelarii Transportowej .

Nowy system, nowe możliwości

Jednak samo pojawienie się nowej odsłony systemu SIPSI wyjdzie firmom na dobre – zapewnia Mariusz Hendzel z Kancelarii Transportowej ITD-PIP. W momencie wdrożenia poprawek, praca osób, które delegują pracowników będzie znacznie prostsza. – Już niebawem zgłaszanie będzie trwało dosłownie kilka sekund. Dzięki integracji programu do rozliczania czasu pracy SuperTacho z nową platformą SIPSI, delegowanie pracowników będzie można wykonać „hurtowo” z poziomu SuperTacho – kontynuuje Mariusz Hendzel.

Źródło: itd-pip.pl 

O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o