Power banki jak najbardziej, jest to ostatnio bardzo popularny temat wśród kierowców. Ładowanie będąc poza kabiną ciężarówki smartfonów podczas pauzy zagranicznej, wspomaganie nawigacji podczas wycieczek rowerowych, robienie zdjęć w czasie wolnym od pracy.

zawodowi jest to grupa zawodowa zdecydowanie lepiej zarabiająca, zarówno starsi szoferzy jak i młodzi są otwarci na wszelkiego rodzaju nowinki elektroniczne i nie tylko. Każdy produkt który jest w jakimś stopniu w stanie poprawić komfort życia w trasie lub kontakt z bliskimi jest w zasięgu zainteresowania zawodowego.

Jednym z takich produktów wartym uwagi jest Bank energii firmy z serii Ally o dużej pojemności (TL-PB20100)

Stosunek cena/jakość zapewne zachęci niejedną osobę do kupna tego gadżetu. Jak zapewne wiecie power banki o tak dużych pojemnościach są bardzo duże i ciężkie…

W przypadku tego urządzenia (jeśli bierzemy pod uwagę moc w porównaniu z innymi produktami tej klasy) uważam że jest on bardzo kompaktowy, posiadając wymiary 61,2 x 22,4 x150 mm. Waga to 344 g. Design tego ultrapojemnego power banku to również duży plus.

Do ładowania mamy dostepne dwa gniazda USB oraz jedno gniazdo micro-USB. Z boku znajduje sie przycisk power. Krótkim przyciśnięciem aktywujemy , natomiast dłuższym dodatkowy fajny gadżet w przednim panelu pomiędzy gniazdami jest to umiejscowiona latarka led. Na górnej cześci nad gniazdami USB umiejscowiono 6 diód informujacych o poziomie energii dostępnej w urządzeniu.Dostepne dwa złącza o mocy 2.0 5V/2,4 A Ultra Fast pozwalają bardzo szybko naładować urządzenie, nawet do około 50% szybciej niż w przypadku tradycyjnej ładowarki. Banki energii z serii Ally wykorzystują najnowsze zabezpieczenia (Funkcja TP-Link Smart Charging), aby uchronić twoje urządzenia przed przepięciami elektrycznymi, nadmiernym ładowaniem i rozładowywaniem, a także przed przegrzaniem. Oba wyjścia ładujące są smart, czyli dopasowują one moc zasilania do podłączonego urządzenia.  Taki gadżet idealnie nada się na dłuższe wypady ze smartfonem, którego zasili kilkukrotnie.

Poniżej mała statystyka od producenta o ilokrotności dostępnej mocy przy jednym naładowaniu power banku:

  • 10,5   ładowań dla iPhone SE
  • 8,7   ładowań dla iPhone 6s
  • 5,7   ładowań dla Galaxy S7
  • 2,3   ładowań dla iPad Pro 9.7”

Sprawdzałem możliwości oddanej energii, ładując kilkukrotnie telefony HTC U Play oraz Samsung Galaxy S6. Powerbank średnio oddawał około 80-85% swojej mocy czyli co najmniej około 17200 , wynik naprawdę przyzwoity.

Jak informuje producent, w urządzeniu zastosowano najwyższej klasy akumulator firmy LG.

Zakup TP-LINK Ally 20100 mAh jest to koszt w przedziale 145 – 180 pln w zależności od sklepu. Tak więc cena jest przystępna w stosunku do możliwości jakie daje urządzenie, które nie należy do małych o czym trzeba pamiętać. Spełnia jednak swoją funkcję doskonale, i jest bez wątpienia godne polecenia.

Więcej informacji o urządzeniu znajdziemy na stronie producenta www.tp-link.com.pl
POPULARNE TAGI