/, Strona Główna, Testy i opinie/Niemcy. Parking Aral Autohof Porta Westfalica wprowadził nowe opłaty, zamontowano szlabany.

Niemcy. Parking Aral Autohof Porta Westfalica wprowadził nowe opłaty, zamontowano szlabany.

, to jeden z najbardziej popularnych parkingów w Niemczech przy autostradzie A2.

Wolne miejce ciężko tu znaleźć często już po godzinie 16-tej.

Jego lokalizacja u zbiegu dwóch bardzo ruchliwych autostrad A2 oraz A30, sprawia że jest bardzo popularny wśród kierowców. Spotykają się tu dwa szlaki, kierowców zmierzających na wschód jak również jadących od strony Amsterdamu i północnej Holandii oraz od południa z Belgii, Francji oraz Hiszpanii. Wielu kierowców wybiera również tą drogę ponieważ nie ma tu tak górzystego rejonu i tylu wzniesień jak na południowych autostradach kraju. Pomimo często nadrabienia kilometrów uzyskuje się i tak znaczne oszczędności w zużyciu paliwa.

Na parkingu zamontowano szlabany które są podświetlone na czerwono, a w momencie pobrania biletu podczas unoszenia się, zmieniają kolor na zielony. Zapewne ma to również zapobiegać przed wyłamaniem szlabanu przez zmęczonych nocną jazdą kierowców. A do tego typu sytuacji dochodzi dosyć często na parkingach.

Co ciekawe darmowy postój mamy tylko przez 15 minut.

Poniżej tabela opłat oraz wartości przyznanych bonów do restauracji, w zależności od długości postoju.

Za natomiast nie zapłacimy już w kasie. Płatność realizawoana jest w automacie kartą płatniczą lub gotówką. Po uregulowaniu płatności automat odda nam bilet i wyda dodatkowe vouchery do zrealizowania w restauracji.

Szerokości i spokojnej pauzy…

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
0 Autorzy komentarzy
Tomasz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

Troszkę taki strzał w kolano. Wiadomo że klientów im i tak nie brakuje ale bardzo wielu kierowców stawało również na 45 minut czy to skorzystać z pryszniców czy coś zjeść smacznego u nich w restauracji. Z pewnością skorzystają na tym inne autohofy w kierunku Berlina.