Poprzedni model który posiadałem był zdecydowanie z wyższej półki. Niestety zagubienie urządzenia zmusiło mnie do szybkiego zakupu przy niewielkich funduszach jakie mogłem przeznaczyć w danej chwili..  Wybór padł na sprawdzoną markę którą już znam, a zakupu dokonałem w jednym z elektromarketów w pobliżu trasy. Oczywiście nie zabrakło porównania z innymi markami dostępnymi w danym sklepie (około 10 modeli) w poszukiwanym przedziale cenowym (50-90 pln). M75 zdecydowanie lepiej się prezentował się wizualnie w porównaniu do konkurencji której słuchawki wyglądały dosyć masywnie. Głównym parametrem bez wątpienia którym się kierowałem podczas zakupu były opcje które posiadały droższe modele słuchawek, czyli redukcja wszelkiego hałasu z otoczenia, szum wiatru a także wszelakie echa podczas rozmów. Ten model posiada tą funkcję, o której przekonałem się jak działa, dzwoniąc do kolegi będącego akurat w Holandii, po nawiązaniu połączenia sam stwierdził „o jak dobrze cię słychać”. Tak więc jak podaje producent, opcja sprawdza się dobrze nawet w tańszych modelach.

Słuchawka działa bez zarzutu, chociaż mogłaby być trochę głośniejsza, jest funkcjonalna, wygodna w użyciu i prosta w obsłudze. Podczas parowania z innym urządzeniem pozwala na konfigurację języka (niemiecki, angielski, rosyjski).

Otrzymujemy alerty głosowe o stanie akumulatora, włączeniu/wyłączeniu słuchawki, możliwość wybierania głosowego.

Urządzenie prezentuje się dosyć zgrabnie. Zakupiona przeze mnie wersja posiada czerwone wykończenia wokół obudowy. Wizualnie fajnie to wygląda. W zestawie wraz z oryginalnym opakowaniem otrzymujemy kabelek USB do ładowania oraz instrukcję w języku polskim. Produkt jest objety 24 miesieczną gwarancją.

Konfiguracja języka w słuchawce bluertooth Plantronics

Wiele osób ma problemy z ustawieniami języka w słuchawkach bluetooth. W tym przypadku przytrzymujemy przycisk odbioru/zakończenia połączenia i przytrzymujemy go aż wskaźnik zacznie migać na czerwono i niebiesko oraz usłyszymy komunikat „Pairing, please select a different language (trwa parowanie proszę wybrać język) wybieramy język i następnie parujemy urządzenie.

Wybieranie głosowe

Przytrzymujemy 2 sekundy przycisk nawiązania połączenia a następnie wymawiamy nazwisko osoby z kontaktów z którą chcemy się połączyć.

Funkcja mute (wyciszenie rozmowy) zostaje aktywowana po naciśnięciu jednocześnie przycisków regulacji głośności (+) (-).


Dane techniczne:

Użytkownicy iPhone mogą monitorować stan naładowania słuchawki na ekranie telefonu
– Technologia multipoint – możliwość podłączenia i prowadzenia rozmów z dwóch telefonów komórkowych Bluetooth jednocześnie
– Komunikaty głosowe informują o pozostałym czasie rozmowy, głośności czy połączeniu
– Podczas konfiguracji możliwość wyboru języka : Użytkownicy iPhone mogą monitorować stan naładowania słuchawki na ekranie telefonu
– Technologia multipoint – możliwość podłączenia i prowadzenia rozmów z dwóch telefonów komórkowych Bluetooth jednocześnie
– Komunikaty głosowe informują o pozostałym czasie rozmowy, głośności czy połączeniu
– Podczas konfiguracji możliwość wyboru języka : angielskiego, niemieckiego, lub rosyjskiego
– Mikrofon z redukcją szumów otoczenia i wiatru, redukcja echa podczas rozmów DSP
– Profil A2DP umożliwia słuchanie muzyki i komunikatów GPS
– Zarządzenie muzyką przyciskami słuchawki
– Słuchawka w limitowanej edycji
– Czas rozmowy: do 11 godzin
– Czas czuwania: do 16 dni ( do 180 dni w trybie DeepSleep™)
– Czas ładowania: ok 2 godzin do pełnego naładowania
– Bluetooth 3.0
– Złącze: Micro USB do ładowania
– Waga: 8 gram
– Zasięg do 10 metrów

-Gwarancja 24 m-ce