//Xiaomi 70Mai Dash Cam Smart Car DVR wideorejestrator samochodowy WiFi

Xiaomi 70Mai Dash Cam Smart Car DVR wideorejestrator samochodowy WiFi

jest to samochodowy w kształcie cylindra, jego główną cechą jest to że nie posiada wyświetlacza a podgląd nagrywanego materiału mamy za pomocą smartfona. Aby korzystać z funkcji podglądu również w czasie rzeczywistym, należy pobrać dedykowaną aplikację na telefon ze sklepu Google Play lub App Store. Po instalacji aplikacji oraz sparowaniu urządzenia otrzymujemy również dostęp do wielu funkcji takich jak: konfiguracja , czułość G-sensora, nagrywanie dźwięku, ustawienie głośności, jakość nagrywania, ustawienia daty, kamery, formatowanie karty pamięci.

Całość przyczepiamy do szyby za pomocą taśmy dwustronnej i mocowania jak w kamerach sportowych. Kamerka obsługuje karty microSD do 64 GB, bateria dostępna w urządzeniu to akumulator 240 mAh, jest również funkcja nagrywania w pętli. Co najbardziej zwróciło moją uwagę to 3,5 metrowy kabel który możemy przeciągnąć sobie wzdłuż szyby. Jakość nagrań wideorejestratora w tym przedziale cenowym jest naprawdę dobra. W dzień otrzymujemy jasne i przejrzyste nagrania, wieczór i noc jest przyzwoicie. Kamera nieco śnieży ale z pewnością nagrania doskonale spełnią swoją funkcję w przypadku dowodu w sytuacji zdarzenia drogowego. Odsyłam was również do serwisu YouTube gdzie wielu użytkowników publikuje nagrania z tej kamerki jako testowe do podglądu.

Linki do pobrania aplikacji podaję poniżej.

Synchronizacja oraz konfiguracja jest bardzo intuicyjna. Najpierw dodajemy kamerkę co pozwoli nam ją połączyć z telefonem. W czasie instalacji dokładnie czytajcie każdą stronę w instrukcji, bo będzie tam również podane hasło WiFi, którego wymaga później połączenie telefonu z 70Mai, u mnie domyślnym hasłem było 12345678. Pomimo braku w zestawie polskiej instrukcji, konfiguracja jest prosta a wszystko jest przedstawione w formie grafik w instrukcji.

Po włączeniu kamera jest od razu gotowa do użytku i rozpoczyna nagrywanie sygnalizując zielonym kolorem diody (przycisk power).

-kolor zielony (nagrywanie)

-kolor niebieski (urzadzenie pracuje w trybie parowania-pulsujacy niebieski lub np. przeglądania galerii)

-kolor czerwony (błąd w nagrywaniu, brak zasilania lub wyłączenie się urządzenia)

Możemy również komunikować się z wideorejstratorem za pomocą komend głosowych (niestety ale w języku angielskim):

Take picture – zrób zdjęcie
Record video – nagrywaj wideo
Record without sound – nagrywaj bez dźwięku
Record with sound – nagrywaj z dźwiękiem
Turn on WiFi – włącz WiFi
Turn off WiFi – wyłącz WiFi

Specyfikacja:

 • 130 stopni FOV
 • Rozdzielczość 1920 x 1080P HD
 • Komponenty światłoczułe o rozmiarach 1 / 2,9 cala
 • Przetwornik obrazu SONY IMX323
 • Połączenie WiFi pozwala w czasie rzeczywistym oglądać nagranie i udostępniać filmy lub obrazy
 • Technologia kompresji fotografii H.264
 • Obrotowy uchwyt
 • Aplikacja w języku angielskim (Android lub iOS)

W zestawie

 • Kamera Xiaomi 70 Minutes
 • Łdowarka samochodowa
 • Kabel usb o długość 3,5m

Plusy

 • Stosunek jakości do ceny
 • Łatwość montażu
 • Można kopiować dane przez WiFi (prędkość około 2mb/s)
 • Aplikacja 70mai jest dostępna w sklepie Google Play (kamera musi zostać aktywowana w aplikacji, domyślne hasło 12345678)

Jeśli chcielibyście zamówić taki rejestrator w atrakcyjnej cenie, możecie to zrobić za pośrednictwem strony https://www.gearbest.com/  

Natomiast śledzić swoją przesyłkę można tutaj: https://www.1tracking.net/

O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
RomarybakzozDarek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Darek
Gość
Darek

Fajna kamerka, używam od 5 m-cy. Przyzwoicie nagrywa. Mi pasuje bo nic nie świeci na szybie. Często jeżdżę w nocne trasy. Polecam

rybakzoz
Gość
rybakzoz

Z widocznością w nocy na 5m? Przecież za niewiele więcej można wyłapać c7 z Lamaxa, która radzi sobie od tej kamery stokroć lepiej. 🙂

Roma
Gość
Roma

Ja na przykład nie zgadzam się z twoją opinią ponieważ Lamax C7 ma się nijak do Xiaomi 70Mai, który jest dedykowany dla osób poszukujących kamery bez wyświetlacza żeby nic nie świeciło na szybie. Do tego posiada sterowanie głosowe. Ja w ciężarówce używam x Blitz go. W samochodzie osobowym używam właśnie tej kamery i jestem zadowolona. Można by godzinami porównywać kamery i się rozwodzić nad funkcjami bo jest tego mnóstwo na rynku. Ja w zeszłym roku kupiłam tą kamerę (sugerowałam się jakość/cena) jestem bardzo zadowolona z niej. https://www.youtube.com/watch?v=AgeekTLh64Q