//Xiaomi 70Mai Dash Cam Smart Car DVR wideorejestrator samochodowy WiFi

Xiaomi 70Mai Dash Cam Smart Car DVR wideorejestrator samochodowy WiFi

jest to samochodowy w kształcie cylindra, jego główną cechą jest to że nie posiada wyświetlacza a podgląd nagrywanego materiału mamy za pomocą smartfona. Aby korzystać z funkcji podglądu również w czasie rzeczywistym, należy pobrać dedykowaną aplikację na telefon ze sklepu Google Play lub App Store. Po instalacji aplikacji oraz sparowaniu urządzenia otrzymujemy również dostęp do wielu funkcji takich jak: konfiguracja , czułość G-sensora, nagrywanie dźwięku, ustawienie głośności, jakość nagrywania, ustawienia daty, kamery, formatowanie karty pamięci.

Całość przyczepiamy do szyby za pomocą taśmy dwustronnej i mocowania jak w kamerach sportowych. Kamerka obsługuje karty microSD do 64 GB, bateria dostępna w urządzeniu to akumulator 240 mAh, jest również funkcja nagrywania w pętli. Co najbardziej zwróciło moją uwagę to 3,5 metrowy kabel który możemy przeciągnąć sobie wzdłuż szyby. Jakość nagrań wideorejestratora w tym przedziale cenowym jest naprawdę dobra. W dzień otrzymujemy jasne i przejrzyste nagrania, wieczór i noc jest przyzwoicie. Kamera nieco śnieży ale z pewnością nagrania doskonale spełnią swoją funkcję w przypadku dowodu w sytuacji zdarzenia drogowego. Odsyłam was również do serwisu YouTube gdzie wielu użytkowników publikuje nagrania z tej kamerki jako testowe do podglądu.

Linki do pobrania aplikacji podaję poniżej.

Synchronizacja oraz konfiguracja jest bardzo intuicyjna. Najpierw dodajemy kamerkę co pozwoli nam ją połączyć z telefonem. W czasie instalacji dokładnie czytajcie każdą stronę w instrukcji, bo będzie tam również podane hasło WiFi, którego wymaga później połączenie telefonu z 70Mai, u mnie domyślnym hasłem było 12345678. Pomimo braku w zestawie polskiej instrukcji, konfiguracja jest prosta a wszystko jest przedstawione w formie grafik w instrukcji.

Po włączeniu kamera jest od razu gotowa do użytku i rozpoczyna nagrywanie sygnalizując zielonym kolorem diody (przycisk power).

-kolor zielony (nagrywanie)

-kolor niebieski (urzadzenie pracuje w trybie parowania-pulsujacy niebieski lub np. przeglądania galerii)

-kolor czerwony (błąd w nagrywaniu, brak zasilania lub wyłączenie się urządzenia)

Możemy również komunikować się z wideorejstratorem za pomocą komend głosowych (niestety ale w języku angielskim):

Take picture – zrób zdjęcie
Record video – nagrywaj wideo
Record without sound – nagrywaj bez dźwięku
Record with sound – nagrywaj z dźwiękiem
Turn on WiFi – włącz WiFi
Turn off WiFi – wyłącz WiFi


Specyfikacja:

 • 130 stopni FOV
 • Rozdzielczość 1920 x 1080P HD
 • Komponenty światłoczułe o rozmiarach 1 / 2,9 cala
 • Przetwornik obrazu SONY IMX323
 • Połączenie WiFi pozwala w czasie rzeczywistym oglądać nagranie i udostępniać filmy lub obrazy
 • Technologia kompresji fotografii H.264
 • Obrotowy uchwyt
 • Aplikacja w języku angielskim (Android lub iOS)

W zestawie

 • Kamera Xiaomi 70 Minutes
 • Łdowarka samochodowa
 • Kabel usb o długość 3,5m

Plusy

 • Stosunek jakości do ceny
 • Łatwość montażu
 • Można kopiować dane przez WiFi (prędkość około 2mb/s)
 • Aplikacja 70mai jest dostępna w sklepie Google Play (kamera musi zostać aktywowana w aplikacji, domyślne hasło 12345678)

Jeśli chcielibyście zamówić taki rejestrator w atrakcyjnej cenie, możecie to zrobić za pośrednictwem strony https://www.gearbest.com/  

Natomiast śledzić swoją przesyłkę można tutaj: https://www.1tracking.net/

O Autorze:

Rafał
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Darek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Darek
Gość
Darek

Fajna kamerka, używam od 5 m-cy. Przyzwoicie nagrywa. Mi pasuje bo nic nie świeci na szybie. Często jeżdżę w nocne trasy. Polecam