Zarządca A2, zaprasza do aktywnego relaksu i spędzania wolnego czasu na rowerze. Ciekawa informacja zwłaszcza dla kierowców którzy utknęli pauzując na parkingach przy popularnej „dwójce” mając za kabiną swojej ciężarówki rower.

Informacja prasowa


Odkryj Wielkopolskę i Lubuskie z Autostradą Wielkopolską

Wakacje to czas wyjazdów urlopowych, ale też krótkich eskapad w gronie rodziny czy znajomych. Tegoroczne lato będzie jednak inne, a wielu z nas nie zdecyduje się na dalekie podróże. wraz z partnerami zachęca do wakacyjnego zwiedzania najbliższych okolic w ramach akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”. W każdym tygodniu lipca i sierpnia przedstawi nową propozycję trasy, która pozwoli odkryć piękno tych dwóch regionów. W sumie osiem tras zaprowadzi turystów do ponad 25 wyjątkowych miejsc.

Okres wakacyjny to czas, w którym wielu z nas choć na moment chce zapomnieć o codziennych obowiązkach
i pragnie zrelaksować się wyjeżdżając na upragniony urlop. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa wielu z nas zdecydowało się spędzić wakacje w domu lub niedalekiej okolicy. Mając na uwadze potrzeby Polaków, Autostrada Wielkopolska wraz z partnerami merytorycznymi, Wielkopolską Organizacją Turystyczną oraz Visit Zielona Góra, przygotowała propozycję ośmiu wakacyjnych tras w ramach akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”.

– Okres wakacyjny to najlepszy moment, aby wyruszyć wspólnie z rodziną lub znajomymi w podroż i odwiedzić inspirujące miejsca w niedalekiej odległości od domu. Skorzystanie z naszej propozycji może być także sposobem na odpoczynek i w trakcie dłuższej podróży. Pamiętajmy że zmęczenie i znużenie znacząco obniżają bezpieczeństwo ruchu drogowego, dlatego warto czasem się zatrzymać, odpocząć a przy okazji także zobaczyć coś ciekawego. – mówi Anna Ciamciak, rzecznik prasowy Autostrady Wielkopolskiej S.A.

Przygotowane trasy zostały dobrane w taki sposób, aby w szybkim czasie móc dojechać w wybrane miejsce i zwiedzić najciekawsze miejsca, opisane w miniprzewodniku. Do opisu trasy dołączona jest mapka
z zaznaczonym kilometrażem i czasem przejazdu. Pamiętając o bezpieczeństwie i przestrzeganiu podstawowych zasad reżimu sanitarnego, bez przeszkód można zaplanować atrakcyjny turystycznie dzień lub weekend.

Wielkopolska to województwo bardzo atrakcyjne turystycznie. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Autostradą Wielkopolską SA współtworzyć trasy, które pozwolą odkrywać przepiękne miejsca zlokalizowane w pobliżu autostrady. Przygotowaliśmy cztery bardzo różnorodne trasy, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie: odwiedzimy fascynujące zamki i pałace, wpadniemy do kopalni na spacer kilkaset metrów pod ziemią czy poznamy tajniki wielkopolskiego rzemiosła, – mówi Artur Krysztofiak, dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Organizatorzy akcji nie zapomnieli również o miejscach szczególnie atrakcyjnych wakacyjnie, w których można odpocząć i na przykład zelaksować się na plaży.

Województwo lubuskie może poszczycić się różnorodnymi atrakcjami, które pozwolą na odpoczynek na Pojezierzu Lubuskim wśród jezior i meandrów rzek oraz poznać historię polskiego winiarstwa. Wspólnie
z Autostradą Wielkopolską S.A. przygotowaliśmy cztery bardzo interesujące trasy, które będą gratką zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych turystów
, podsumowuje Hubert Małyszczyk kierownik Visit Zielona Góra.

Planując wycieczkę lub wyjazd wakacyjny pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad zwiększających bezpieczeństwo w czasie pandemii. Regularnie myjmy i dezynfekujmy ręce, zachowajmy minimalną odległość od drugiej osoby, unikajmy dotykania twarzy a także korzystajmy z płatności zbliżeniowych na postojach oraz PPO.