Dziś sprawdzamy co ciekawego może nam kierowcom zawodowym w trasie przedstawić firma . Plantronics BackBeat Go 600 jak podaje producent to lekkie słuchawki z pianki, pamięcią kształtu izolującą hałas pasywny, umożliwiając odsłuch bez zakłóceń.

Bez dwóch zdań mogę się zgodzić z powtarzającą się opinią że firma Plantronics zyskała na przestrzeni lat reputację, dzięki której robi imponujące słuchawki w atrakcyjnych cenach.

Po rozpakowaniu opakowania (mogło by być lepsze, sztywniejsze) znajdujemy słuchawki umieszczone w szarej siateczkowej torbie na sznurek, oraz małe opakowania zawierające kabel ładujący Micro USB i dodatkowy kabel 3,5 mm.

Dostępne kolory w sprzedaży to: Navy, Grey, Black, Khaki które możecie podejrzeć pod tym adresem:

https://www.plantronics.com/us/en/product/backbeat-go-600
Jak wiadomo wielu kierowców będąc w trasie oglada filmy na laptopie lub słucha muzyki, radia oraz  różnego rodzaju audiobooki. Nie ma nic bardziej irytujacego niż kable dookoła. Nie bez znaczenia jest również komfort podczas wideo rozmów z bliskimi przez różnego rodzaju komunikatory, zarówno w aucie jak i przyautostradowych restauracjach, gdzie często wifi dostępne jest tylko w na terenie obiektu.

Słuchawki mają wbudowany ukryty mikrofon przez co doskanale spełniają podwójną funkcję.

W lewej słuchawce mamy sterowanie odtwarzaniem, pauzowaniem i pomijaniem utworów. Od spodu mamy regulację głośności, wejście do ładowania dla kabla mikro USB oraz jeśli ktoś ma ochotę słuchać poprzez kabel gniazdo mini jack 3,5 mm. Przydatne jeśli słuchawka się rozładuje, wtedy słuchamy poprzez dołączony do zestawu kabelek.

W prawej słuchawce umieszczono przycisk / suwak  uruchamiający oraz przytrzymując go dłuższą chwilę w kierunku znacznika parujemy je z innym urządzeniem. Mamy do dyspozycji również przycisk, który przełącza tryb „wzmocnienia basów” lub odbierania / kończenia połączeń telefonicznych.

Obsługa jest prosta i intuicyjna, poza tym do słuchawek jest dołacząna mini książeczka przedstawiająca graficznie możliwość szybkiego uruchomienia.

Słuchawki są dość wygodne, dopasowują się do uszu w pełni, jako osoba nosząca okulary miałem pełen komfort użytkowania, rozmawiając poprzez komunikator w restauracji czasem odchylałem jedną słuchawkę nie będąc pewnym czy przypadkiem nie mówię za głośno 🙂 Jedną z bardzo pozytywnych  rzeczy, którą zauważymy podczas użytkowania, jest to, że w przypadku pełnowymiarowych słuchawek są naprawdę lekkie – ważą 181 gramów.

Opaska wydaje się zaskakująco trwała, pozwalając nam na skręcanie i zginanie bezkarnie (w rozsądnym zakresie).  Co warto zauważyć słuchawki składają się płasko, zajmując mało miejsca co jest bardzo wygodne.

Zapewne znajdzie się niejedna wymagająca osoba mająca jakieś zastrzeżenia dotyczące wad projektowych, powinna mieć jednak na uwadze dwie ważne cechy , imponującą jakość dźwięku BackBeat Go 600 oraz że są to dobre słuchawki w atrakcyjnej cenie, nadające się również do wykonywania połączeń.

      

Dane techniczne

Technologia Bluetooth Bluetooth 4.1, HFP 1.6, HSP 1.2, A2DP v1.2, AVRCP v1.4
Czas słuchania Do 18 godzin
Czas czuwania Do 20 dni
Czuwanie w trybie deep sleep Do 6 miesięcy
Rozmiar głośnika 40 mm z konstrukcją tuby basowej
Pasmo przenoszenia 50 – 20 000 Hz
Wrażliwość 92 dBPL
Impedancja 32 ohm
Zniekształcenie harmoniczne <3%
Pasywne usuwanie szumów Wyściółka nauszna z pianki nausznej z pamięcią kształtu
Waga 175 g
Zakres roamingowy 10 m / 33 ft
Kodek audio Niestandardowy kodek SBC
Czas ładowania (zero baterii do pełna) 90 minut
Liczba mikrofonów Pojedynczy mikrofon z interfejsem szerokopasmowym
Wielopunktowy Jednocześnie można podłączyć dwa urządzenia
Polecenia głosowe (odpowiedź / ignorowanie) Nie