/, Strona Główna/Drugie zawody i Polak ponownie na podium!

Drugie zawody i Polak ponownie na podium!

Grzegorz “Gregory” Ostaszewski, pierwszy i jak dotąd jedyny Polak startujący w wyścigach ciężarówek po dwóch udanych startach letnich szykuje się na jesień. Podczas pierwszej eliminacji w tym sezonie, 18 -19 maja br. na torze w Le Castellet, zdobył 2. miejsce w kategorii młodzików i dwa razy stanął na podium na 3. pozycji w klasyfikacji wszystkich kierowców. W weekend 22-23 czerwca br. rywalizował na torze wyścigowym Circuit Paul Armagnac w . Była to druga eliminacja tegorocznego sezonu francuskiej serii wyścigów ciężarówek Championship, a Polak znowu osiągnął świetny rezultat – w ciągu weekendu czterokrotnie stawał na podium.
Było gorąco!

Nie obyło się jednak bez problemów. W piątek po serii treningów na torze, awarii uległa skrzynia biegów w ciężarówce zawodnika. „Najpierw do późna próbowaliśmy ją naprawić, jednak ostatecznie okazało się, że konieczna jest wymiana skrzyni. Noc była krótka, bo wymiana trwała do 5 rano. Był to wyścig z czasem, gdyż o 8:30 w sobotę zaczynały się już pierwsze treningi na torze” – wspomina i dodaje: „To chyba przez ten stres i towarzyszącą mu adrenalinę, po prawie bezsennej nocy, nie odczuwałem zmęczenia. W nagrodę dla całego zespołu, wywalczyłem w sobotę dwa puchary”.

Czterokrotne podium

Były to puchary za drugie miejsce w wyścigu standardowym i drugie miejsce miejsce w kategorii młodzików. Następnego dnia, w niedzielę ten sukces powtórzył i znów dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium. Polak zajmuje aktualnie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej i ma ambicje na wyższą pozycję, szczególnie, że do z czwartego miejsca dzielą go jedynie 4 punkty. ,,Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak Grzegorz poradził sobie w tak trudnych dla siebie warunkach. Dwa drugie miejsca po całonocnych problemach ze skrzynią biegów tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że postawiliśmy na właściwego konia.“- mówi Anna Biekionis, Team Manager w firmie Euro Service Polska, sponsorującej polskiego zawodnika. Kolejne eliminacje odbędą się 6-7 września na francuskim torze w Charade.

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski

Grzegorz Ostaszewski aktualnie trzeci rok ściga się w zespole Team14, w lidze francuskiej wyścigów ciężarówek, w serii która jest rozgrywana pod egidą Francuskiej Federacji Sportów Motorowych (FFSA). Zasiada za kółkiem 5,5-tonowego pojazdu Renault Premium Racing w specyfikacji wyścigowej, napędzanego przez podrasowany silnik Renault DXi13 Racing o pojemności 12,8 l, produkcji Renault Trucks o max mocy 1200 KM. Ma 27 lat, a swoją przygodę ze sportami motorowymi rozpoczął od startów na motocrossowym motocyklu KTM, gdy miał siedem lat.

Następnym dużym krokiem na drodze do kariery sportowej okazały się quady. Starty Grzegorza sponsorują w tym roku m.in. Renault Trucks Polska oraz Polska.

Kalendarz 2019 Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA

18 i 19 maja: Grand Prix Camions du Castellet
22 i 23 czerwca: Grand Prix Camions de Nogaro
07 i 08 września: Grand Prix Camions de Charade
28 i 29 września: 24 Heures Camions Le Mans
12 i 13 października: Grand Prix Camions d’Albi

Informacje o wyścigach

FB Chamipionnat de FranceCamions https://www.facebook.com/championnatdefrancecamions
FB zawodnika: https://www.facebook.com/gregoryostaszewski/
FB DKV Euro Service Polska: https://www.facebook.com/dkveuroservicePL/

Patroni medialni:

Cargo.PL Giełda ładunków i transportu, Truck.pl, Samochody Specjalne Magazine, Logistyczny.com, Transport Manager, truckeronroad.com, Polski Traker, TruckFocus, Trailer Magazine

Źródło zdjęć: Team 14

 

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
GrzesiekStasiek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stasiek
Gość
Stasiek

Miło się czyta takie informacje, jak najwięcej sukcesów życzę.

Grzesiek
Gość
Grzesiek

Samych sukcesów. Byłem w maju na zawodach w super impreza.