//Jesień to początek wędrówek łosi i wypadków z ich udziałem. Wideo + Crash Testy

Jesień to początek wędrówek łosi i wypadków z ich udziałem. Wideo + Crash Testy

Początek jesieni to czas pory godowej łosi oraz wzmożony okres wędrówek tych zwierząt, częściej niż zwykle możemy spotkać je w pobliżu dróg. Aglomeracje miejskie wydzierają naturalny teren zwierzętom.  Infrastruktura drogowa przecina lasy oraz tereny zielone, co skutkuje tym że kierowcy spotkają jego mieszkańców.

Ryzyko spotkania z łosiem jest największe w okresie od listopada do marca. To czas, kiedy łosie w poszukiwaniu pokarmu migrują z bagien do lasów, jak również odnotowuje się wzmożoną ilość wypadków drogowych z ich udziałem. Pomimo że łoś jest zwierzęciem dużym (jego waga to przedział 380 – 700 kg u dorosłych osobników, samica jest o około 300 kg lżejsza), poruszającym się wolno, to dość szybko może wtargnąć na drogę, czego sam doświadczyłem ostatnio na DK17 w rejonie Kołbieli. Na szczęście przepisowa prędkość i ostrożność po zmroku pozwoliły zapobiec kolizji.

Poniżej ostatni film z sieci który jest dość popularnym viralem, a przedstawia skutki kolizji łosia z Fordem Focusem na lubelszczyźnie, oraz Crash Test kilku aut osobowych po spotkaniu z łosiem jak również inne materiały z serwisu YouTube.

 

 

 

 

 

Photo by Florian Gerard on Trend hype / CC BY-ND   Źródło: wikipedia.org
Od |2019-09-11T22:25:41+02:0011 września, 2019|Kategorie:|Tagi: , , , , , , , , , |0 komentarzy

O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o