/, Testy i opinie/Kalken przy E17 – pierwszy w Belgii parking dla ciężarówek o czwartym stopniu bezpieczeństwa

Kalken przy E17 – pierwszy w Belgii parking dla ciężarówek o czwartym stopniu bezpieczeństwa

Wielu kolegów często pyta o koszty postoju na parkingu (Kalken Security Laarne) w drodze do Francji. Poniżej kilka informacji oraz cennik.

Wjeżdżając na parking w Kalken kierowca podaje na monitorze wybrany dowolny czterocyfrowy kod i pobiera bilet. Jest to jego osobisty kod bezpieczeństwa, który trzeba następnie podać wyjeżdżając z parkingu, kamera automatycznie zrobi zdjęcie, zapisując je na dysku. Sfotografowana zostanie też sama ciężarówka, wraz z tablicami rejestracyjnymi.
Każdorazowo opuszczając parking udając się do restauracji lub stacji paliw również pobieramy w automacie jednorazowy bilet, który pozwoli nam opuścić parking przez automatyczne bramki. Wracając  bilet zwracamy do automatu który odblokuje bramkę umożliwiając powrót do auta. W restauracji otrzymujemy 20% rabat.

Pierwsza doba na parkingu jest darmowa, później płacimy 15 euro za postój do 48 h. Każda kolejna doba to koszt 15 euro.

Za parking zapłacimy w automacie znajdującym się na parkingu kartą płatniczą lub gotówką.

  

Na terenie parkingu znajdują się również darmowe prysznice oraz toalety. Czasem zdarzają się zniszczenia infrastruktury w toaletach, lecz są szybko naprawiane przez obsługę. Jest dosyć czysto.

Na terenie stacji paliw Total znajdują się również prysznice płatne.

Do dyspozycji mamy również darmowe wi-fi. Stacja paliw czynna jest całą dobę, natomiast strefa restauracyjna w godzinach 6-22 codziennie. Jeśli chcemy zadzwonić do rodziny poprzez komunikator internetowy w miarę komfortowych warunkach to właśnie w tych godzinach. Po zamknieciu strefa restauracji jest odgrodzona roletą antywłamaniową, pozostają trzy małe stoliki do kawy bez miejsc siedzących.

Parking jest w stanie pomieścić 80 samochodów ciężarowych. W przypadku braku miejsc, jest zablokowany wjazd na teren parkingu.


  

Źródło zdjęcia: esporg.eu   truckeronroad.com

 

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o