SE z główną siedzibą w jest sercem grupy BASF. Z około 250 zakładami produkcyjnymi, setkami laboratoriów, centrami technicznymi, fabrykami i biurami na obszarze około dziesięciu kilometrów kwadratowych,  jest największym zintegrowanym kompleksem chemicznym na świecie.

Jeśli wybieracie się na załadunek do zakładu BASF w Ludwigshafen, warto zainstalować sobie to przydatne narzędzie na smartfonie.

          

      

Aplikacja naviLU jest dostępna w języku polskim. Pobierzemy ją zarówno na smartfony z systemem Android jak również iOS Apple.

Po wpisaniu miejsca załadunku (numer w dokumencie załadunku lub wskazany na mapce podczas rejestracji) Nawigacja poprowadzi was dokładnie do miejsca załadunku / rozładunku.

    

Siedziba przedsiębiorstwa BASF znajduje się w Ludwigshafen am Rhein, gdzie działa największy na świecie zintegrowany kompleks chemiczny a produkty przedsiębiorstwa są eksportowane do kilkuset krajów. Portfolio przedsiębiorstwa obejmuje produkty chemiczne, tworzywa sztuczne, chemię budowlaną, produkty dla rolnictwa oraz przemysłu kosmetycznego i spożywczego oraz nieprzetworzoną ropę i gaz ziemny.

Steam cracker II, największy indywidualny zakład w zakładzie BASF w Ludwigshafen, zajmuje powierzchnię około 64 000 metrów kwadratowych, czyli około 13 boisk piłkarskich.