Jeśli w trasie do Hiszpanii lub w drodze powrotnej do Francji lubicie wpaść na popularną „Dżangłere” (La Jonquera), zapewne zainteresuje was informacja, a zwłaszcza osoby parkujące na popularnym żółwiu. Z nowym rokiem parking (RED TORTUGA) otrzymał kategorię GOLD od stowarzyszenia ESPORG.

Oznacza to że obecnie znajduje się on wśród pięciu parkingów w Europie oznaczonych tym wyróżnieniem i jednym z trzech w całej Hiszpanii.

ESPORG to europejskie stowarzyszenie skupiające wszystkie organizacje zajmujące się bezpiecznymi parkingami dla samochodów ciężarowych i związanymi z nimi usługami. Zostało stworzone w celu reprezentowania i wspierania operatorów i firm z sektora logistyki i mobilności, aby zapewnić wysokiej jakości usługi, w tym świadczenia socjalne dla przewoźników.

Certyfikat ten spełnia rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, jego uzyskanie gwarantuje, że parking RED TORTUGA spełnia najwyższe standardy.


Jeśli jeszcze nie zawitałeś na słynną La Jonquere… co warto wiedzieć o popularnym Żółwiu:

Parking jest w całości ogrodzony i można na niego wjechać tylko po wprowadzeniu indywidualnego kodu użytkownika. Jest strzeżony 24 godziny na dobę przez 11 kamer przemysłowych obejmujących cały jego obszar.

Certyfikat ESPORG, Europejskiej Organizacji Bezpiecznych Parkingów, co oznacza, że jest on jednym z najbezpieczniejszych i najlepiej wyposażonych parkingów na kontynencie. Posiada 50 dużych miejsc parkingowych dla ciężarówek pomyślanych w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo ładunkom i odpoczynek kierowcom.

8 kamer rejestrujących numer rejestracyjny pojazdu, kiedy zatrzymuje się na tankowanie. Jeśli numer nie zgadza się z kartą paliwową, system nie pozwala na tankowanie. Dodatkowo za pośrednictwem zakładki Strefa Klienta na stronie internetowej przedsiębiorca przez cały czas ma możliwość podglądu czynności wykonywanych przez jego pojazdy na stacji La Jonquera.

Obok urządzeń do odczytu numerów rejestracyjnych, stacja posiada 32 kamery przemysłowe rozmieszczone na całym jej terenie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo na miejscu.

Red Tortuga posiada jedyną w Europie własną instalację do mikrofiltracji, przez którą przesyłane jest całe paliwo dostarczane na stację.

Olej napędowy dostarczany w beczkach przechodzi przez instalację do mikrofiltracji, która eliminuje cząstki zawieszone lub rozpuszczone w paliwie, wilgoć i bakterie. W ten sposób zapewniana jest najwyższa jakość produktu co przyczynia się do wydłużenia okresu użytkowania zarówno filtrów paliwa, jak i wtrysków w ciężarówce.

Wracając do kraju warto również wpaść do pobliskich marketów gdzie w atrakcyjnych cenach można kupić bardzo dobre wina oraz inne alkohole które są zdecydowanie lepszej jakości niż w Polsce. Z pewnością pomogą inni  kierowcy którzy wytumaczą i doradzą gdzie można w okolicy kupić coś ciekawego i dobrze wypocząć 😉

Innym dobrym parkingiem godnym polecenia w sytuacji gdy na Żółwiu jest komplet miejsc, jest położony niedaleko supermarket SOL również ze strzeżonym i bardzo bezpiecznym parkingiem na którym sam parkowałem wielokrotnie.

Co warto przypomnieć początkującym kierowcom, „Dżangłera” charakteryzuje się również dużą przestępczością jeśli chodzi o kradzieże. Absolutnie unikamy parkowania poza parkingami płatnymi. W okolicy jest wiele grup okradających kierowców (głównie skanowanie kart płatniczych), obserwujacych którzy kierowcy opuszczają auta poza parkingami strzeżonymi. Kradną wszystko, dosłownie w ciągu 2 minut kabina ciężarówki potrafi być ogołocona do zera ze wszystkiego, włącznie z odzieżą. Taka sytuacja spotkała moich dwóch kolegów. Tego typu „szybkie” kradzieże to głównie zasługa imigrantów, na trasie popularnej autostrady AP-7. Ten najbardziej niebezpieczny szlak to odcinek od Hiszpańskiej Tarragony (AP-7) poprzez A9 oraz A7 we Francji aż do Lion’u.

Szerokości i spokojnej pauzy.

Źródło: truckeronroad.com / facebook.com / OnTurtle