//Alkomat GTX Spectrum – test

Alkomat GTX Spectrum – test

W przeciwieństwie do wielu najtańszych „zabawkowych” alkomatów w supermarketach GTX Spectrum wyposażony jest w sensor elektrochemiczny. Sensor taki, stosowany w urządzeniach pomiarowych policji, to najnowsza technologia w świecie alkomatów. Wypiera ona starszą, mniej dokładną technologię bazującą na czujnikach półprzewodnikowych.

W papierowym pudełku zestawu znajdziemy alkomat oraz 2 baterie, papierową instrukcję obsługi po polsku oraz 2 wymienne ustniki z możliwością wielokrotnego użytku lub (gdy np. chcemy użyczyć alkomat kolegom).

Urządzenie jest gotowe do pracy po wyjęciu z pudełka. Wystarczy włączyć urządzenie, krótko poczekać na jego gotowość i już można dmuchać. Alkomat GTX Spectrum posiada szeroki zakres wskazań – mierzy bowiem od zera do 4 promili. Po (testowym;-) spożyciu alkoholu i spacerze alkomat pokazuje wynik analogiczny z tym w miejscowym komisariacie. Jest zgrabny i mały, zatem bez trudu znajdzie się dla niego miejsce w kabinie odpowiedzialnego kierowcy zawodowego.

Własny alkomat do pojazdu to dobre rozwiązanie, gdy chcemy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi i nie stanowimy zagrożenia. Nie tylko dla swojego prawa jazdy z którego żyjemy, ale co najważniejsze dla siebie oraz innych uczestników dróg. Nie ma co polegać na zwodniczym własnym poczuciu trzeźwości!

Alkomat kupić można online (wysyłkowo) w sklepie internetowym dystrybutora: https://alkotester.pl/elektrochemiczne/495-alkomat-elektrochemiczny-gtx-spectrum-5901687922119.html

Cena? 279 zł brutto. Biorąc z fakturą wliczyć możemy w koszta, co jeszcze bardziej obniża cenę.

Alkomat przed przed włożeniem do pudełka i wysyłką został skalibrowany. Dodatkowo w cenie, w okresie 12 miesięcy od zakupu, dystrybutor (dostarcza alkomaty także policji) w swoim laboratorium za darmo wykonuje kalibracje. Bez limitu ich ilości.


Specyfikacja Techniczna urządzenia:

Rodzaj i liczba baterii : dwie baterie alkaliczne AAA 1.5V
Dokładność prezentowanego wyniku : +/- 0,06‰ przy 0,5 ‰ w 25°C
Możliwość kalibracji : tak co 12 miesięcy lub co 500 pomiarów
Wymienny czujnik : tak/tylko serwis
Rodzaj sensora : elektrochemiczny
Wymaga ustnika : tak
Waga netto : 84g z bateriami
Wymiary produktu : 43x110x19 mm
Zakres pomiaru : 0.000-4.000 ‰

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o