W przeciwieństwie do wielu najtańszych „zabawkowych” alkomatów w supermarketach GTX Spectrum wyposażony jest w sensor elektrochemiczny. Sensor taki, stosowany w urządzeniach pomiarowych policji, to najnowsza technologia w świecie alkomatów. Wypiera ona starszą, mniej dokładną technologię bazującą na czujnikach półprzewodnikowych.

W papierowym pudełku zestawu znajdziemy oraz 2 baterie, papierową instrukcję obsługi po polsku oraz 2 wymienne ustniki z możliwością wielokrotnego użytku lub (gdy np. chcemy użyczyć kolegom).

Urządzenie jest gotowe do pracy po wyjęciu z pudełka. Wystarczy włączyć urządzenie, krótko poczekać na jego gotowość i już można dmuchać. posiada szeroki zakres wskazań – mierzy bowiem od zera do 4 promili. Po (testowym;-) spożyciu alkoholu i spacerze alkomat pokazuje wynik analogiczny z tym w miejscowym komisariacie. Jest zgrabny i mały, zatem bez trudu znajdzie się dla niego miejsce w kabinie odpowiedzialnego zawodowego.

Własny alkomat do pojazdu to dobre rozwiązanie, gdy chcemy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi i nie stanowimy zagrożenia. Nie tylko dla swojego prawa jazdy z którego żyjemy, ale co najważniejsze dla siebie oraz innych uczestników dróg. Nie ma co polegać na zwodniczym własnym poczuciu trzeźwości!

Alkomat kupić można online (wysyłkowo) w sklepie internetowym dystrybutora: https://alkotester.pl/elektrochemiczne/495-alkomat-elektrochemiczny-gtx-spectrum-5901687922119.html

Cena? 279 zł brutto. Biorąc z fakturą wliczyć możemy w koszta, co jeszcze bardziej obniża cenę.

Alkomat przed przed włożeniem do pudełka i wysyłką został skalibrowany. Dodatkowo w cenie, w okresie 12 miesięcy od zakupu, dystrybutor (dostarcza alkomaty także policji) w swoim laboratorium za darmo wykonuje kalibracje. Bez limitu ich ilości.


Specyfikacja Techniczna urządzenia:

Rodzaj i liczba baterii : dwie baterie alkaliczne AAA 1.5V
Dokładność prezentowanego wyniku : +/- 0,06‰ przy 0,5 ‰ w 25°C
Możliwość kalibracji : tak co 12 miesięcy lub co 500 pomiarów
Wymienny czujnik : tak/tylko serwis
Rodzaj sensora : elektrochemiczny
Wymaga ustnika : tak
Waga netto : 84g z bateriami
Wymiary produktu : 43x110x19 mm
Zakres pomiaru : 0.000-4.000 ‰