//Kończy się jedzenie w trasie? Zamień swoje „ADR’y” na płatki owsiane…

Kończy się jedzenie w trasie? Zamień swoje „ADR’y” na płatki owsiane…

Jak wiadomo każdy z nas zabiera ze sobą w trasę różnego rodzaju żywność (świeżą, mrożoną, wekowaną) w zależności od preferencji, rodzaju wykonywanej pracy oraz czasu który możemy poświęcić na przygotowanie smacznego posiłku.  Popularne ADR– oficjalnie jest to międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych- wśród nas kierowców jak wiadomo oznacza to, iż ktoś przewozi niebezpieczny towar, nieoficjalnie dla mniej zorientowanych i częściej spotykane potoczne określenie zupek chińskich oraz wszelkiego rodzaju niezdrowej żywności którą zabierają w trasę do przygotowania na szybko w sytuacjach gdy kończy się jedzenie na tzw. „czarną godzinę”…

Często zdarzają się sytuacje niezależne od nas, awaria auta, zmiana zlecenia, w nieplanowanym miejscu z dala od sklepów, które potrafią skutecznie uprzykrzyć życie w trasie gdy spodziewaliśmy się szybkiego powrotu do domu czy bazy. Wbrew pozorom zawód kierowcy zawodowego nie należy do typowych zawodów „siedzących”. Presja czasu, stres, często brak możliwości przygotowania posiłku na spokojnie oraz siedzący tryb życia nie pozostają bez znaczenia na nasze zdrowie.

Chemiczne i paczkowane jedzenie warto zanienić na które są cennym żródłem witaminy E oraz tych z grupy B. Regularnie jedząc dostarczamy do organizmu również cynk i magnez oraz dużo białka, wspierając nasz układ nerwowy dostarczamy naszemu organizmowi też energii na cały dzień pracy, poprawiajac pracę naszych mięśni.

Wielu kierowców boryka się z problemami gastrycznymi, przemianą materii, otyłością. Duża zawartość błonnika w płatkach pobudza nasze jelita do pracy, pomaga w redukcji nadwagi, stymuluje proces trawienia oraz pomaga pozbyć się produktów przemiany materii. Kolejnymi ważnymi zaletami są obniżenie złego cholesterolu oraz doskonały wpływ na oczeszczenie naszego organizmu z toksyn.

Wskazane jest aby płatki owsiane jeść też z umiarem np. 1-3 razy w tygodniu, gdyż przy nadmiernym spożyciu musimy liczyć się z wzdęciami oraz bulami brzucha.

Jedząc płatki owsiane powinniśmy pić dużo wody, przygotowywując je z mlekiem, na wodzie lub jogurtem naturalnym, warto również zastosować dla urozmaicenia jako dodatek wszelkiego rodzaju suszone owoce lub rodzynki.

truckeronroad.com / wikipedia.org  foto:pixabay.com
Od |2019-08-31T23:38:05+01:00Sierpień 31st, 2019|Kategorie:|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o