Nowoczesne, zaawansowane technologicznie ciężarówki spowszedniały już dzisiejszym kierowcom. Liczne systemy wspomagające pracę i zwiększające bezpieczeństwo nie są już niczym nadzwyczajnym. Mało kto pamięta czasy sprzed polskiej rewolucji transportowej, gdy na drogach królowały STAR-y, Jelcze czy Liazy, a to część naszego dziedzictwa, o którym warto pamiętać.

Nowa seria tematyczna poświęcona będzie właśnie historii transportu, która – siłą rzeczy – nierozerwalnie związana jest z technologicznym rozwojem pojazdów ciężarowych.

Bohaterem pierwszego odcinka jest ciężarówka , która od lat ’70 królowała na szosach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Ten model STAR-a pełnił chyba wszystkie możliwe funkcje transportowe, a jego praca miała wpływ na wiele dziedzin ówczesnej gospodarki.

Odcinek powstał we współpracy z Muzeum Motoryzacji i Techniki Wojskowej „Bunkier” z Rudnej Małej koło Rzeszowa: https://www.facebook.com/MuzeumBunkier/

Na kanale tworzonym przez firmę OMEGA Pilzno. W ramach videobloga omawiane są tematy związane z samochodami ciężarowymi, pasją i życiem kierowców spod znaku kategorii C+E oraz branżą transportową. – gospodarz kanału Omegi Pilzno głównie koncentruje się na użytecznych poradach dla kierowców.

0 0 vote
Article Rating