/, Prasa, Strona Główna/Köhlbrandbrücke – słynny „wisielec” w Hamburgu ma nowe ograniczenia odległości pomiędzy ciężarówkami.

Köhlbrandbrücke – słynny „wisielec” w Hamburgu ma nowe ograniczenia odległości pomiędzy ciężarówkami.

Pojazdy powyżej 3,5 tony, muszą utrzymywać minimalną odległość od siebie – 50 metrów. To powinno odciążyć stary most.

Odległość 50 metrów nie dotyczy całego mostu, ale tylko do środkowej części mostu o długości ponad 500 metrów, gdzie znajdują się stalowe liny, a sam most nie posiada w tym miejscu podpór.

Zarząd Portu w Hamburgu stwierdził że oprócz zakazu wyprzedzania który obowiązuje od kilku lat, zachowanie odległości pomiędzy ciężąrówkami będzie kolejnym skutecznym środkiem odciążającym podczas eksploatacji mostu.

Most, zbudowany w 1974 r., Ma zostać zastąpiony na dłuższą metę, do 2030 r. – nowym mostem lub tunelem. Zanim jednak miasto zdecyduje się na ewentualny tunel, chce rozmawiać z rządem o rozkładzie kosztów.

Źródło: focus.de
Foto: Martina Nolte, Lizenz: Creative Commons by-sa-3.0 de

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o