Czy oczekując na zdanie lub odbiór kontenera na terminalu zastanawialiście się co kryje się we wnętrzu ogromnych kontenerowców?

Często kręcąc się po terminalach w Hamburgu i innych miastach z ciekawością obserwuję zacumowane statki, ludzi, ich pracę i całą infrastrukturę związaną z terminalami portowymi.

, popularny dziennikarz znany przede wszystkim z kultowego „Top Gear” zabiera nas na krótki spacer po jednym z takich olbrzymów Line – ‚Marie ” Poniżej pod filmem mała ciekawostka, mapa z aktualną pozycją Marie oraz link do interaktywnej mapy tras innych kontenerowców. Trzeba przyznać że robi wrażenie…

(Należy chwilę odczekać – jeśli mamy wolniejsze łącze internetowe na załadowanie się filmu na stronie. W ustawieniach filmu po prawej stronie na dole możemy dostosować optymalną rozdzielczość)

Taka ciekawostka z mojej strony, jeśli będziecie w pobliżu, interesuje was temat kontenerowców i lubicie robić zdjęcia, zawinie do Portu w Gdańsku już jutro (28.02.2020) około godziny 14-tej.

Inside The Marie Maersk – Richard Hammond's BIG

We've not seen a ship quite like this one… 😳🚢Take it away, Richard Hammond!

Gepostet von Discovery Channel UK am Donnerstag, 6. Februar 2020

MAPA – OBECNA POZYCJA MARIE MAERSK

Pod tym linkiem sprawdzicie trasy innych statków: www.vesselfinder.com

Bieżąca pozycja MARIE MAERSK jest odbierana przez AIS i wyświetlana na następnym wykresie za pomocą usług VesselFinder. Wszystkie szczegóły i aktualna pozycja mają charakter informacyjny, a VesselTracking nie ponosi odpowiedzialności za dokładność i wiarygodność wartości danych MARIE MAERSK.

Foto: Tvabutzku1234 / CC0

Loading A Cargo Ship – Richard Hammond's BIG

Gantry cranes lift 10,000 tonnes of cargo in an hour onto the Marie Maersk. 😱

Gepostet von Discovery Channel UK am Dienstag, 4. Februar 2020