/, Strona Główna/Lista ramp do odśnieżania ciężarówek NIEMCY/ AUSTRIA PDF do pobrania.

Lista ramp do odśnieżania ciężarówek NIEMCY/ AUSTRIA PDF do pobrania.

Wykaz miejsc pobierzecie w linku poniżej. Listę stworzył i aktualizuje Martin Hottinger z departamentu policji w Görlitz:

Przegląd systemów do usuwania śniegu (stan na 13.11.2018) tutaj. (PDF, 0,03 MB)

W Polsce nic mi nie wiadomo w tym temacie. Osobiście wiem tylko o kilku miejscach na terenach firm.

MY ciężarówek nie mamy lekko, choć zimą mamy utrudnione zadanie, jesteśmy zobowiązani do odśnieżania swojego pojazdu. ITD biega z lustereczkami i nakłada . Swoją drogą z chęcią bym zobaczył takiego inspektora czy policjanta podczas kontroli na dachu naczepy po opadach marznącego deszczu przechodzącego w śnieg… a taki właśnie scenariusz najczęściej występuje.

W mediach nagonka na kierowców ale o infrastrukturze psss…cicho. Ręce mi opadły jakiś czas temu po przeczytaniu artykułu na stronie autokult „Liczne obawy ze strony zarządców terenu o to, że trzeba będzie jakoś usunąć śnieg i bryły lodu, które kierowcy zgarną ze swoich ciężarówek. Taką obawę wyraziła również GDDKiA, która borykałaby się z tym problemem”. No tak! Ale karać kierowców trzeba… Niestety stoimy pomiędzy młotem a kowadłem. Usuwając śnieg i lód swoimi metodami, narażamy siebie na wypadek. Co więcej, nie mając zaświadczenia pozwalającego na pracę na wysokościach, ryzykujemy, że w razie ewentualnego upadku podczas odśnieżania sami nie otrzymamy odszkodowania. Czy musi w Polsce dojść naprawdę do kilku spektakularnych wypadków aby władze poszły po rozum do głowy?

Jakiś czas temu o rampach wspominała fundacja truckerslife. Jeśli pojawi się jakieś w tym temacie to szukajcie na tej stronie internetowej: www.odsnieztrucka.pl

Polecam wam również do pobrania aplikację na smartfony  w niej również znajdziecie parkingi z rampami do odśnieżania ciężarówek. Aplikacja jest dostępna w jęz. polskim.

   

Photo on Foter.com

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o