/, Strona Główna/Mapa kradzieży i napadów na kierowców w Europie

Mapa kradzieży i napadów na kierowców w Europie

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w zaistniałej sytuacji geopolitycznej, nie ma już bezpiecznych miejsc w Europie i należy uważać praktycznie wszędzie. Okazuje się też że jest jednym z bezpieczniejszych krajów. Pomimo zdarzajacych się kradzieży paliwa i towarów, znaczna część kierowców potwierdza że jeśli chodzi o na parkingach, nie jest u nas wcale tak źle, i zdecydowanie lepiej niż na zachodzie.
Postaram się poniżej przedstawić sytuację najbardziej zagrożonych miejsc z własnego doświadczenia oraz kilku kolegów.
Anglia – Kradzieże paliwa.

Belgia– Kradzieże paliwa oraz niszczenie naczep i ładunków przez imigrantów.

Bośnia i Hercegowina oraz Serbia – Parkujemy na granicy lub na firmie…

Czechy – U naszych południowych sąsiadów często dochodzi do kradzieży paliwa i nieprzyjenych sytuacji z wszędobylskimi Romami/Cyganami próbującymi wcisnąć kierowcom różnego rodzaju buble, lub przebrani w robocze stroje niby kierowców, budzą w godzinach wczesno rannych i mówią o awarii auta aby dostać trochę paliwa. Oni też najczęściej próbują okraść kierowców. Ostanio np. w rejonie Brna próbowano zmusić kolegę aby otworzył im drzwi kabiny (prawdopodobnie chciano wyciągnąć kierowcę z kabiny -próba kradzieży). Napastnicy byli natarczywi do tego stopnia że kierowca musiał przerwać pauzę i odjechać. Ale na tym nie koniec… jechali za nim kilkanaście kilometrów, po czym odpóścili. Najbardziej niebezpieczne rejony to parkingi w okolicach Brna oraz Pragi.Francja– jeśli chodzi o Francję to można by powiedzieć że należy uważać w całej południowej części kraju. Najbardziej niebezpieczne miejsca to rejon Calais i Dunkierki na północy kraju gdzie poza kradzieżami paliwa niszczone są naczepy oraz ładunek. Trasa A7 od Lion’u w kierunku południowym do Marsylii oraz A9 od Orange w kierunku Hiszpanii do przejścia granicznego La Jonquera. Na tej trasie najczęściej w europie są okradani . Tutaj też często jest wpuszczany kierowcom gaz do kabin.
Można zabezpieczyć się popularnymi „motylkami” które kupimy poprzez internet. Dedykowane modele do konkretnych marek ciężarówek.
Kolejna opcja to spięcie od drzwi do drzwi pasami. Wtedy lepiej w obu przypadkach jednak uchylić sobie szyberdach…abyśmy w przypadku nieudanej próby kradzieży rano się obudzili…

Hiszpania – Tutaj należy uważać na północnym-wschodzie w rejonie Irun, oraz na większości parkingów. Lepiej parkować na płatnych parkingach. Bardzo często dochodzi do kradzieży ładunków na samym południowym wybrzeżu, a przy autostradzie… paliwa. Granica w rejonie La Jonquera to również jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc tak jak rejon Barcelony i okolic.. Tu parkujemy tylko na strzeżonych parkingach (zona La Jonquera z dużymi sklepami płatnymi strzeżonymi parkingami). Tam też można spokojnie zrobić zakupy. W okolicy są wyspecjalizowane grupy obserwujące kierowców udajacych się do marketów, którzy pozostawili auta w niestrzeżonych miejscach. Podaczas kradzieży kabina kierowcy jest okradana praktycznie ze wszystkiego…

Jadąc z Hiszpanii w kierunku Lion’u, już po stronie Fancuskiej będziemy mieli przy trasie kilka strzeżonych, kamerowanych i ogrodzonych parkingów.

Litwa– temat rzeka… tutaj mamy kilka zaledwie bezpieczych parkinów w rejonie Wilna i Kowna. Pauze najlepiej zrobić w Polsce przed wjazem na teren Litwy.

Łotwa oraz Estonia są to stosunkowo bezpieczne kraje a do kradzieży paliwa dochodzi sporadycznie.

Niemcy – Już nie ma bezpiecznych rejonów, z kradzieżami możemy się liczyć na terenie większości landów.
Ostanie kradzieże o których informowali koledzy w marcu:
A2 pomiędzy Berlinem a Magdeburgiem, kradzież paliwa i wpuszczenie kierowcy gazu do kabiny
A24 kradzież paliwa na kilku autohofach w kierunku Hamburga (w jednym przypadku auto stało obok dystrybutorów pod sklepem)
A1 rejon Kolonii- kradzież paliwa
Najbardziej niebezpieczne miejsca to trasa A12 od Świecka do Berlina, obwodnica Berlina (Berliner Ring) cała A2 w kierunku Dortmundu (kradzieże paliwa oraz ładunków). Trasa A1 w szczególności odcinek na południe od Dortmundu.
Co ciekawe, dotąd na w miarę bezpiecznych i po części chronionych Autohof ‚ach coraz częściej dochodzi do kradzieży paliwa i wpuszczania kierowcom gazu do kabin.

Holandia – coraz częstsze kradzieże paliwa i napady na kierowców (ostanio w rejonie Rotterdamu).

Polska – Kradzieże paliwa. Najbardziej należy uważać w rejonie zachodniej granicy oraz na północnym-wschodzie w okolicach Białegostoku w kierunku Litwy. Również wokół Warszawy (np..okolice Sochaczewa) oraz południwym-zachodzie kraju.

Rumunia oraz Bułgaria – Parkujemy tylko na strzeżonych parkingach.

Słowenia – Tutaj musimy się pilnować parkując na parkingach przy autostradach.

Słowacja – Autostrada Żylina-Bratysława oraz droga od Budapesztu (Węgry) do Polski w kierunku Barwinka.

Szwecja – Na południu kraju już nie jest tak bezpiecznie jak choćby rok temu… zapewne sytuacja będzie się pogarszać… z wiadomych powodów.

Węgry – Umiarkowanie bezpieczne, w miarę spokojnie, im bliżej Rumunii tym gorzej.

Włochy – Cały kraj… Najgorsze miejsca to ring Rzymu (lepiej nie parkować na noc). Neapol oraz Salerno.

Wymienione zostały przeze mnie tylko najniebezpieczniejsze rejony. Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe spostrzeżenia odnośnie innych miejsc, proszę o info.

stworzona przy współpracy kilku kolegów. Teoretycznie powinna być na czerwono zaznaczona cała 🙁
Wybraliśmy najniebezpieczniejsze rejony.  Uważajmy wszędzie…oczy dookoła głowy.
Szerokości i tyle samo powrotów co wyjazdów… 🙂

 

Od |2018-02-19T20:43:46+01:00Kwiecień 6th, 2016|Kategorie:|Tagi: , , , , , , |25 komentarzy

O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

25
Dodaj komentarz

avatar
18 Wątki komentarzy
7 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
9 Autorzy komentarzy
PawełMarcinPatiPoszkodowanytechnik Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotrek
Gość
Piotrek

Co do całej Europy no to trafnie opisałaś kolego że należałoby zaznaczyć całą Europę na czerwono Niemniej jednak zaznaczone lokalizację jak i miejsca gdzie mogą poczęstować nas z gazem są bardzo trafne, Pozdrawiam szerokości.

misiek
Gość
misiek

Przyda się….

Rafał
Gość
Rafał

Ostatnio na granicy koło Aachen, znajomy wyszedł tylko opłukać szklankę przy aucie. W tym czasie dwóch ciapatych wskoczyło z drugiej strony do auta i ukradli saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Na szczęście sytuację widziała policja i ruszyli w pościg. Dokumenty i pieniądze odzyskano. Kierowca dopiero po chwili zorientował się że go okradziono… Jak wychodzicie nawet doładować box’a to uważajcie i szerokości.

Seba
Gość
Seba

Widać kolego że mapę robiłeś w Paint 🙂 ale wiadomo kierowca….na nic nie mamy czasu. Do wybaczenia 😉 tym bardziej że mapka jest naprawdę trafnie oznaczona. W sam raz dla młodych kierowców. Obyśmy nie doświadczyli oznaczonych na niej zdarzeń….

Tomi45
Gość
Tomi45

No to trzeba zrobić małą aktualizacje bo w Calais się trochę poprawiło 🙂

TGX
Gość
TGX

No to teraz wypadałoby mapy zamalować całą na czerwono i zaznaczyć obszar wysokiego terrorystycznego ryzyka :/

Mikk
Gość
Mikk

Zastanawialiśmy się ostatnio z kolegami nad zrobienie prawo jazdy na duże auto Chociażby z tego powodu że w telewizji dużo się o tym mówi I że niby dla nas młodych osób są jakieś uproszczenia. Mieliśmy mały eksperyment obdzwoniliśmy kilkadziesiąt firm… żeby mieć jakieś miarodajne info dzwoniliśmy w rejony w których jest najwięcej Transportowców żeby nie było, kolega info zasięgnął wcześniej u kilku znajomych kierowców także padło na najbardziej transportowe rejony kraju… Łuków Kościerzyna Wyszków rejon Poznania i Gorzowa Wielkopolskiego oraz Krakowa. Efekt. Dziękujemy ale czytamy prasę co to nie robią transportowcy…jacy oni dobrzy ,jak będą się domagać teraz od kierowców… Czytaj więcej »

Paweł Lorry
Gość
Paweł Lorry

Wytłumaczcie mi jak można jeździć za psie pieniądze u polskiego w dziada…?

Emil
Gość
Emil

Piętnaście lat spokojnej jazdy na solówce po Francji. Napadli mnie na ostatnim parkingu przed Lionem jadąc od strony Hiszpanii… wpuścili gaz, laptop navi nic nie zginęło. Zrobili kipisz, ubrania wywalili z kabiny. Zeskanowane karty paliwowe i płatnicze. Obudziłem się o piątej rano. Tel do firmy… karty poblokowane. Zdążyli zatankować za 2000E na DKV.

Kasia
Gość
Kasia

Jezu…omg!

omi
Gość
omi

Czy ktoś z Państwa korzysta ze strzeżonych parkingów w okolicy Calais i może opisać doświadczenia z nimi związane.
Poszukiwany bezpieczny, sprawdzony parking w promieniu 100km od Calais.

Maciek
Gość
Maciek

Ciekawie mnie temat „wpuszczania” gazu. Przeczesałem internet i nigdzie nie znalazłem informacji o tym, czym (nazwa) usypia się kierowców i skąd wiadomo, że zostali uśpieni. Co do substancji, to żadna mi znana się nie nadaje. Chloroform odpada, zbyt toksyczny, eter zbyt lotny, izofluran, halotan, sewofluran trzeba byłoby stosować w takich dawkach, że potrzebna byłaby chyba cała butla pamiętajmy, że kabina TIR-a, to średnio 7m3, czyli 7000 litrów, a ww. środki działają w ok.2% stężeniu, czyli ok.140 litrów, a 250 ml np.sewofluranu kosztuje ok.400 euro…. Jedyne co możliwe, to najpierw włamanie, a potem przyłożenie np. chloroformu do śpiącego kierowcy, następnie kradzież.… Czytaj więcej »

Marcin
Gość
Marcin

Jak nie wiesz co wpuszczają, to ja ci powiem – spray do rozruchu silnika, jak te samostarty i podobne. W składzie są takie cuda jak lekka benzyna i aceton które powodują głównie skutki uboczne w postaci bólu głowy i nudności, oraz właśnie eter ułatwiający zaśnięcie. Lotność substancji nie powoduje tu problemu, ze dwie puszki opróżnione do kabiny i jesteś „znieczulony”.
Środek jest tani i dostępny w każdym sklepie z motoryzacją, a na pewno na stacjach paliw – to tylko w przypadku amatorów cudzego mienia, bo jednak często są to duże grupy które kupują takie artykuły hurtowo pod pozorem prowadzenia działalności gospodarczej.

technik
Gość
technik

Jak tak dalej pojdzie to trzeba bedzie spac w „swinskiej mordzie” – masce przeciwgazowej…
Albo wykrywac polaczony z alarmem i wentylatorem nadmuchowym o sporej wydajnosci, ktory by dmuchal w strone lezanki lub do „kurnika”

Inna opcja to pojazd pod napieciem – przetwornica 12(24) / 230 + trafo od mikfofalowki, na rdzeniu tego trafa jest wyprowadzony jeden koniec uzwojenia wysokiego niapieca i rdzen polaczyc z masa pojazdu, a drugi koniec polaczyc z wysuwanym pretem, pod pojazdem, ktory bedzie dotykal drogi. W ten sposob pojazd bedzie pod napieciem ok. 2,2kV wzgledem drogi.

kiero
Gość
kiero

Info od żony jednego z naszych kolegów kierowców:
Uwaga!!
Dzisiaj w nocy z 27.08 na 28.08 okradziono 13 samochodów ciężarowych marki Scania,złodzieje ukradli pieniądze i telefony komórkowe, wstrzykują gaz i wchodzą do kabin.
Kierunek HANOVER między BERLINEM a MAGDEBURGIEM koło ZIESAR. TANSKSTELLE SHELL!!!!!!!
bądźcie czujni, mój mąż padł ofiarą złodzieji
Szerokości życzę

Poszkodowany
Gość
Poszkodowany

Dla przestrogi wczoraj okradli mnie zaraz za przejściem granicznym w świecku jechałem w autostradą na Berlin. Nacieli mi prędzej oponę pod kantorem po przejechaniu granicy złapałem kapcia a oni mnie śledzili i czekali kiedy złapię gumę. Podczas przekładania koła zostałem okradziony z bardzo dużej ilości gotówki i wszystkich dokumentów. Uważajcie

Pati
Gość
Pati

Muszę przyznać że mapa naprawdę trafnie oznaczona ?

Paweł
Gość
Paweł

Polecam zapinac drzwi na pas mało wygodne ale praktyczne plus zakręcić drzwi na specjalne śruby drzwi otworza tylko zamek. A nie całe drzwi ewentualnie otworza schowki jakimś magicznym sposobem ale do kabiny nie wejdą.