Bajońskie kwoty trafiają do kieszeni właścicieli kilku spółek ze Śląska, którzy, jak twierdzą przedsiębiorcy, bohaterowie programu, żyją z oszukiwania właścicieli firm przewozowych.

Temat będzie poruszany już w najbliższy wtorek 5.12.2017  godz.21.55 w TVP 2.

Kilka słów od siebie…

Szczerze każdy szuka pieniędzy nie wiadomo gdzie a pieniądze kolosalne leja się przez nieuczciwe spedycję w biały dzień .

To czym się zajmuje się obecnie to „wierzchołek” góry lodowej no ale od czegoś trzeba zacząć …

To co się dzieje na rynku transportowym w Polsce to jest przegięcie, nie chcą mówić głośno na temat tego wszystkiego ale szczerze to jest skandal… Spedycje to jedna rzecz, kolejna… giełdy transportowe które „pomagają” w funkcjomowaniu na rynku transportowym takim „oszustom”.


Kolejnym ciekawym tematem którym warto aby zajął się Magazyn Ekspresu Reporterów poniekąd mającym bezpośredni wpływ na na Polskich drogach, są bardzo często nierealne wręcz absurdalne terminy realizacji odbiorów i dostaw towarów, które narzucają spedycje. Jest to główny czynnik pośpiechu, używania przez kierowców magnesów, tragicznych wypadków i nieszczęść w wielu polskich domach… Nie uwzglednia się nawet dobrze realnego czasu przejazdu w idealnych warunkach, nie bierze się pod uwage możliwości wystapienia utrudnień na drogach takich jak, pogoda, remonty, zatory, awarie i czas na ich ewentualne usunięcie.

Dla wielu spedytorów nie istnieje nic poza kilometrami podzielonymi na przejazd z prędkością 90 km/h.

Nawet jeśli następuje opóźnienie nie z winy przewoźnika, często termin dostawy pozostaje bez zmian.

Potem pojawiają się kary z kosmosu,niepoparte niczym sensownym prócz chęci zysku za wszelką cenę.

Następna ciekawa rzecz to terminy płatności za usługę. Kredyty za fakturę odroczone na 60 dni i więcej bez jakiejkolwiek rekompensaty dla przewoźnika. Nawet jak auto zostaje podstawione na czas w wielu przypadkach gdy następuje anulowanie zlecenia przez spedycję firma świadczaca usługę transportową nie dostaje ani grosza…

Wydzwanianie przez spedytorów do kierowców, którzy często jechali całą noc we wczesnych godzinach rannych przez spedycje przy porannej kawce jest czystą złośliwością, często również po prostu głupotą spedytora. Praktycznie każda firma ma monitoring floty gps do którego mają dostęp spedytorzy. Ale zerkną tylko w sytuacji kiedy im potrzeba… Można by tak długo wyliczać… a to jest dopiero początek grzechów spedycji które mają nie okłamujmy się, olbrzymi i bezpośreni wpływ na bezpieczeństwo i kreowanie patologii na Polskich drogach i w przedsiębiorstwach transportowych. Szerokości…

Photo by ComputerHotline on Foter.com / CC BY