/, Kierowcy cystern/Początkujący kierowca. Kierowcy cystern – firmy rekrutujace Polskich kierowców.

Początkujący kierowca. Kierowcy cystern – firmy rekrutujace Polskich kierowców.

Na liczne prośby i pytania mailowe, postanowiłem nieco pomóc mniej zorientowanym młodszym kolegom gdzie można szukać pracy.

Zaznaczam jednak że jest to tylko subiektywna lista. Opinie o firmach najlepiej zasięgnąć u innych kierowców. Wypowiedzi na forach internetowych brać z mocnym przymróżeniem oka.

Minęły już również czasy gdy dobry pracodawca był tematem tabu. Jak wiadomo przy obecnej sytuacji na rynku pracy większość pracodawców boryka się z mniejszym lub większym brakiem kierowców.
Poniższa lista prezentuje wykaz firm w których spotkamy polskich kierowców. Są wśród nich firmy o dobrej jak i tej gorszej opini. Znajdziemy tu więc firmy z takich krajów jak Polska, Dania, Włochy, Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Holandia, Luxemburg, Francja, Szwecja.

 

O przyjęciu do pracy decyduje wiele różnych czynników, np:

-stopień znajomości języków obcych

-miejsce/kraj zamieszkania

-system pracy w jakim chcielibyśmy pracować (lub brak systemu)

-czego szukamy (spożywka) (chemia ADR)

-wybór taboru (cysterny, silosy, kontenery)

-staż / doświadczenie

-nasze oczekiwania finansowe

- na etat lub (o zgrozo!) na działalności gospodarczej


Pracując na działalności gospodarczej nie podlegasz pod kodeks pracy tylko pod kodeks cywilny. Umowy są tak obwarowane paragrafami że mało z tego zrozumiesz. Możesz być natomiast pewny że w Polsce funkcjonujesz jako jednoosobowa firma i za wszystko odpowiadasz, natomiast sam nie masz żadnych praw. Umowy tego typu zostały „przećwiczone” w każdej tego typu firmie na setkach kierowców i każdy paragraf jest doskonale skonstruowany na korzyść firmy. TY jako kierowca odpowiadasz za wszystko co podpisałeś w umowie nie mając praktycznie żadnych praw. Kierowca przekonuje się co go czeka w sytuacji jakiegoś nieszczęścia losowego. A nie są to małe kwoty tylko ogromne sumy w setkach tysięcy złotych. Znajomy mecenas dzięki kolegom z różnych firm którzy udostępnili mi swoje umowy  przełożył mi na zrozumiały język umowy kilku największych firm w kraju (tak, są tu na liście również) teraz zatrudniają także na etat… zmusiła ich do tego sytuacja na rynku pracy kierowców. Sam również przez pewien czas również „spróbowałem” pracy na działalności. To jest forma zatrudnienia dla przedsiębiorcy a nie pracownika! PAMIĘTAJ O TYM. Warto również wspomnieć że coraz częściej nieuczciwe umowy o pracę stosują zagraniczni przedsiębiorcy, szczególnie duże firmy tzw. „kołchozy z polakami”  Pamiętajcie w takiej sytuacji aby tłumaczyć sobię przynajmniej w translatorze podczas rozmowy. Żadna firma nie przedstawi wam umowy wcześniej do wglądu. Jeśli jednak znajdzie się mimo wszystko osoba pragnąca brodzić w tym bagnie, to przynajmniej niech ochroni rodzinę… i zrobi rozdzielność majątkową jak krajowi leasingowcy. Taka moja rada 😉


 

Oczywiście jest również wielu podwykonawców „ciągających” cysterny / kontenery dla innych dużych firm. W tej kwestii zdecydowanie najlepiej zasięgnąć informacji od kierowców z danej firmy która nas interesuje. Należy przede wszystkim brać ogólną opinię po zapytaniach co najmniej od kilku osób.

Jeśli chcielibyście przestrzec, lub podzielić się opinią o firmie z innymi kierowcami, zapraszam do komentowania pod tym wpisem lub na forum kierowcy cystern. Wpisy nie będą usuwane jak na innych portalach o ile nie naruszone zostaną zasady dóbr osobistych. Pamiętajcie że nie jesteśmy anonimowi w sieci.  http://truckeronroad.com/forum/firmy-opinie/

STAR POLSKA

LAABS (obecnie FERNLAST)

WEMMERS

ORLEN TRANSPORT (PODLEGA POD TPG TRANS POLONIA GROUP)

NORD SPEDITION

INTERTANK

EUROBULK

WAUTERS

DEKKER

LINDE

EIKELENBOOM

FOODTANKERS

FAHRENHEIT

WEKTA

PAWTRANS

EL-TRANS RADZYMIN

TRANS-CHEM

SOLIDARIS

STANDO

TRANS BIESZCZADY

ANGAMA

RINNEN

ERNST LOGISTICS

HOYER

BERTSCHI

FERNLAST

MARLEP

ROTH

FUDE + SERRAHN

ROOS

GREGOR

NIJHOF WASSINK

LOTOS

KROTRANS

ROBINSON  

PCC

H&S

HAANPAA

IMPERIAL

INGO DINGES

TON-POL GRÓJEC

LEHNKERING

RICHTER

ALFRED TALKE

VERBEKEN

SITRA

TPG TRANS POLONIA GROUP

BUCK

STEINKUEHLER

DEN HARTOGH

GEODIS

WESTFALEN

LANFER

VAN DEN BOSCH

CAMPAGNE

XPO LOGISTIC

HAMM

SAMAT

GRUBER

GROTRANS

KLAESER

EGGERS

H.ESSERS

FRIEDRICH SCHULZE

ANNEBERG

LIVERANI GROUP

DANTRA

INTRA

WERTHER

ITC

WIZET TRANSPORT

VOS LOGISTICS

ANHALT LOGISTICS

KRALOVETZ

INTERKULT SPEDITION

TIGA

SPEDITION FLAMANN

BOSCH

KOBERNUSS

VAN HEYSTE

ABBEY LOGISTIC

SHELL

BP

SCHMIDT

IMGRUND

ARAL

ADAMI

ASW GROUP

BEYNEY

GARNIER GROUPPE

BIDON FRITOM

VEYNAT

CB GROUP

ALAINE GROUPE

VAN HECKE

VERVAEKE

VERBRUGGE

LIQUIDMASTER

FRANZ FISCHER

ARLA

AMOND

BRUHN SPEDITION

KLAUS WAPNER

SCHMEKEL & TIMM SPEDITION

HAUPTMANN

KUBE KUBENZ

REINIERT

KOLLER SPEDITION

KONKRET Ciesielski & Ciesielski

 

 

 

 

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
Rafał PijanowskiFazz90Fazzy90Rafał Pijanowskityszanin Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arek
Gość
Arek

Konkret lista.
Podrzuci ktoś info o jakichś podwykonawcach?
Jakieś filmy warte uwagi?

Tomi
Gość
Tomi

Eurobulk… puki nie zaczęli zatrudniać kierowców z UA to było całkiem dobrze… wiadomo… są gorsi i lepsi kierowcy … jednak tych z UA jest ok 90% tych gorszych… radzę omijać A sam szukam już czegoś innego … podobnie w intertank … co innego mówią co innego jest

Szofer
Gość
Szofer

Słyszałem że Ukraina idzie w odstawkę i zaczynają wydzwaniać po starych kierowcach którzy odeszli aby wracali. O tej samej sytuacji mówią kierowcy z TPG Trans Polonia Group. Do nich również wydzwaniają w sprawie powrotów jak również podpytują jaka jest sytuacja. Z tą różnicą że tam teraz przyjmują na etat, do tej pory była działalność gospodarcza i sami Polacy.

tyszanin
Gość
tyszanin

Rafał Krotrans nie zatrudnia kierowców a przewoźników ale trop dobry ☺pzdr

Fazzy90
Gość
Fazzy90

Witam. Firma Laabs już nie istnieje. Ich stare ciągniki należą teraz do firmy Fernlast.