/, Strona Główna/Podpatrzone. Blokada antywłamaniowa drzwi samochodu ciężarowego.

Podpatrzone. Blokada antywłamaniowa drzwi samochodu ciężarowego.

Blokady antywłamaniowe do drzwi samochodów ciężarowych.

Jak widać zapotrzebowanie na tego typu gadżety wciąż rośnie, a i ilość dostepnych na rynku zabezpieczeń sukcesywnie się powiększa. Tutaj wypatrzona „kolekcja” w Porcie Radomsko.

Dosyć liberalne (i dobrze) prawo mamy w Polsce, gdzie można posiadać niektóre rodzaje gazu pieprzowego jak i pałki do obrony. Niestety należy uważać w większości krajów europejsich, tam pałki oraz gaz stanowi niedozwolony rodzaj broni. Chwila nieuwagi i pozostawienie wspomnianych gadżetów w aucie podczas np. przygranicznych zakupów może nas drogo kosztować. W chwili wykrycia  i ustalenia przez właściwe organy posiadania gazu pieprzowego czy pałki, nie przeznaczonego do obrony przed zwierzętami, wszczynane jest postępowanie karne na podstawie ustawy o broni np. w Niemczech (Waffengesetz). Na ogół jeśli osoba nie była karana kończy się konfiskatą i mandatem. Niestety jest to poważne wykroczenie w krajach EU a mandat za tego typu zdarzenie to kwoty od 1000 euro w górę…

Nam kierowcom pozostaje jedynie zaopatrzyć się w blokadę drzwi oraz „typową rurę” do dokręcania kół. 😉

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
RafałRegeneracja Łódź Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Regeneracja Łódź
Gość

Co kraj, to inny obyczaj. Natomiast dziwi mnie trochę to karanie w innych państwach za posiadanie gazu. Niedługo nic ‚niedozwolonego’ nie będzie można mieć przy sobie.