W nocy, z 16 na 17 czerwca br. będą wykonywane pomiary skuteczności nowego systemu oświetlenia obwodnicy na odcinku Poznań Komorniki – Poznań Krzesiny. Wykonanie badań wiąże się z tymczasową zmianą organizacji ruchu na autostradzie. 

 

Dotyczy to w szczególności kierowców jadących od strony Warszawy w kierunku Świecka. 

 

  • Od godz. 20:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na węzłach Poznań Krzesiny i Poznań Luboń. Jezdnia prowadząca od strony Warszawy w kierunku Świecka zostanie zamknięta na wysokości węzła Poznań Krzesiny, a ruch zostanie skierowany ulicami Poznania w kierunku węzła Poznań Komorniki. Wjazd na autostradę w kierunku Świecka na węźle Poznań Luboń będzie niemożliwy.
  • Od godz. 22:30, na krótko (ok. 5 do 15 minut) między węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny zatrzymywany też będzie ruch na jezdni prowadzącej od strony Świecka w kierunku Warszawy. 

 

Zakończenie pomiarów i powrót do stałej organizacji ruchu przewidziano najpóźniej o godz. 4:00 nad ranem.

 

Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do poleceń służb drogowych oraz Policji. 

 

Nowe, energooszczędne oświetlenie autostrady zostało wykonane w ramach budowy 3-pasa ruchu na obwodnicy Poznania. Inwestorem jest SA, a Wykonawcą konsorcjum firm STRABAG i A2 Route. Pomiary wykonuje Politechnika Poznańska. 

Zdjęcie poglądowe: Foter.com