/, Strona Główna/Inteligentne tachografy coraz bliżej – PWPW rozpoczęła wydawanie kart II generacji

Inteligentne tachografy coraz bliżej – PWPW rozpoczęła wydawanie kart II generacji

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że w naszym kraju rozpoczęła się już wysyłka pierwszych kart warsztatowych drugiej generacji.

Pierwsze karty warsztatowe wydane

Prawie 500 kart warsztatowych tzw. inteligentnej generacji trafi wkrótce do warsztatów tachografów. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla samych warsztatów, ale i dla polskich przewoźników. drugiej generacji jest niezbędna do kalibracji inteligentnego tachografu. Opóźnienia w ich wydawaniu mogłyby uniemożliwić wprowadzenie na rynek nowych pojazdów, które bez kalibracji nie mogłyby wykonywać przewozów drogowych.

Inteligentne tachografy już w czerwcu

Obowiązek montażu inteligentnych tachografów w nowych pojazdach przewidziany został od 15.06.2019, czyli już za nieco ponad miesiąc. Brak kart warsztatowych drugiej generacji był jedynym zagrożeniem dla tej daty.

W dalszej kolejności planuje się wydawanie również innych kart – kierowców, przedsiębiorstw i kontrolnych drugiej generacji – aczkolwiek nawet opóźnienie w ich wydawaniu nie wpłynie na możliwość używania inteligentnych tachografów. Wynika to z faktu, że obecne karty kierowców oraz przedsiębiorstw są kompatybilne z nowymi tachografami. Nie trzeba będzie więc ich wymieniać przed datą utraty ich ważności.

Dowiedz się więcej o inteligentnych tachografach!

Chcesz wiedzieć więcej na temat inteligentnych tachografów? Zobacz ostatni wywiad z naszym ekspertem: www.facebook.com/timocom.polska/videos/

lub zajrzyj do obszernego artykułu na ten temat w najnowszym numerze naszego kwartalnika „Czas na transport” (czasopismo dostępne dla subskrybentów newslettera oraz na wydarzeniach branżowych).

Źródło: truckeronroad.com za ocrk.pl  oraz Grafika i tekst: info-car.pl

NAJNOWSZE WPISY

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o