/, Strona Główna, Testy i opinie/Kierowca w międzynarodówce. Dobra lodówka / chłodziarka do samochodu w trasę.

Kierowca w międzynarodówce. Dobra lodówka / chłodziarka do samochodu w trasę.

Wielu kierowców nie zadowala posiadana w autach ciężarówych przeciętna do której po włożeniu zaledwie kliku produktów nie mamy już miejsca…

Zastanawiając się nad zakupem takiego urządzenia wielu z nas weźmie pod uwagę jako główny czynnik cenę.  W poniższym wpisie przedstawiam moją subiektywną opinię , oraz dlaczego uważam taki zakup za bardzo trafny. 

Mnóstwo kierowców lubi zabierać w trasę świeżo przygotowane jak i również zamrożone produkty z domu. Smaczny i własnoręcznie przygotowany posiłek sprawia również niejednemu z nas mnóstwo satysfacji nie wspominając już o walorach zdrowotnych.

Przed zakupem brałem pod uwagę różne za i przeciw oraz w jaki konkretnie sposób bedę używał lodówkę. Nie zapominając o tak ważnych czynnikach jak np. wymiary.

W tej kwestii rozważyłem użytkowanie zarówno w pracy jak i podczas rodzinnych wypadów, a mój wybór padł na chłodziarkę kompresorową model: TB41A

Pojemność lodówki należy dobrać do indywidualnych preferencji. W zależności jaki typ żywności będziemy przechowywać w urządzeniu.

Optymalny litraż dla zawodowego kierowcy w międzynarodówce to 35-40 L. Mamy pewność że większość z zakupionych produktów zmieści się bez problemów, nawet 2 litrowe napoje.  Bardziej opłacalne jest kupno chłodziarki z większym litrażem porównując  stosunek litry/cena. Warto jest więc zastanowić się nad zakupem ratalnym jeśli nie posiadamy wiekszej gotówki. W sytuacji kierowcy zawodowego kupno sprzętu w cenie poniżej 1000 pln uważam za pomyłkę i marnowanie pieniędzy…

Czym się sugerowałem podczas zakupu:

litraż (pojemność użytkowa) oraz wygoda

sprawdzona i solidana elektronika firmy

kompatybilność urządzenia, napięcie: DC 12-24 V 115-230V sprawia że jestem w stanie podłączyć urządzenie w dowolnym miejscu

Polski serwis

solidna obudowa

regulacja termostatyczna względem otoczenia: +10°C/-18°C (Gdy temp. otoczenia wynosi +32C)

od producenta:

Wysoce wydajna sprężarka BD35F Secop (dawniej Danfoss)
Funkcja oszczędzania energii (ECO), funkcja turbo (MAX) oraz wielofunkcyjny termostat elektroniczny umożliwiają łatwe i ekonomiczne zarządzanie lodówką.

o napięciu 12 –24 VOLT oraz AC 115 – 230 VOLT

Przełączanie między DC i AC jest automatyczna. Trzy poziomy ochrony akumulatora. Pokrywka ze zintegrowanym systemem zamykania.

Idealna przenośna lodówka, która może być stosowana w samochodach ciężarowych, osobowych, offroad, przyczepach kempingowych i kamperach, na łodzi i na jachcie.

Dane techniczne:
Wysokość 445 mm
Szerokość 350 mm
Głębokość 585 mm (700 z uchwytami)

Pojemność brutto 37 L

Waga: 17 Kg

Moc: 45 Wat

Regulacja Termostatyczna (przy temp.otoczenia +32°C) : +10°C/ -18°C

 


Zobacz również:

 

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
0 Autorzy komentarzy
Grzesiek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzesiek
Gość
Grzesiek

No dokładnie jak się latało na Rosję lodóweczka starczała teraz trasy dalekie na Hiszpanii. Mogę tylko potwierdzić że dobra chłodziarka poniżej 1000 zł to się nadaje tylko na piknik do osobówki. Mam bardzo podobną lodóweczka ale innej firmy nawet lody można złożyć z sobą latem 🙂