/, Strona Główna/Martwe pole w ciężarówce. Grzegorz Ostaszewski i akcja dla dzieci w Dobrzejowicach.

Martwe pole w ciężarówce. Grzegorz Ostaszewski i akcja dla dzieci w Dobrzejowicach.

Wielu dorosłych nie zdaje sobie sprawy, jak ograniczone jest pole widzenia ciężarówki. Dzieci wiedzą o tym jeszcze mniej. Stąd pomysł, aby na spotkaniach plenerowych z najmłodszymi zapraszać ich do kabiny auta ciężarowego, by mogły zobaczyć i posłuchać, jak należy zachowywać się przy drodze. Akcję pilotażową zainicjowali autorzy profilu FB „Widzimy się na Dżangłerze – kierowca Tyra” oraz .
Kwestia bezpieczeństwa nabiera szczególnego znaczenia podczas wakacyjnych zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie poza miastami. W pierwszy weekend wakacji w Dobrzejowicach (woj. dolnośląskie) odbył się piknik dla dzieci, zorganizowany przez sołectwo gminy. Jako gość specjalny wystąpił Grzegorz „Gregory” Ostaszewski, pierwszy i jedyny polski kierowca startujący w międzynarodowych wyścigach ciężarówek, który przyjechał na piknik własnym autem ciężarowym.

 „Gregory” pokazał maluchom, jak wygląda świat z kabiny TIRa, a Mariusz Derdziak z Euro Service opowiedział o zagrożeniach czyhających przy drodze. Szczególną uwagę poświęcono pokazaniu dzieciom w praktyce tzw. „martwego pola”, i tego jak bardzo różni się ono w ciężarówce w porównaniu do auta osobowego. Dzieciaki otrzymały odblaskowe kamizelki oraz kolorowanki, dotyczące bezpieczeństwa przy drodze. Forma spotkania spotkała się z dużym entuzjazmem, co stanowi dobry grunt dla kontynuacji akcji na jesieni.

Spotkanie Grześka i DKV z dzieciakami to wydarzenie w ramach Akademii Pana Byka, organizowanej przez DKV oraz Widzimy się na Dżangłerze – kierowca Tyra. 

Organizator Festynu:
Sołectwo Dobrzejowice

Patroni medialni:

 
Cargo.PL Giełda ładunków i transportu 
Truck.pl 
Samochody Specjalne Magazine
Logistyczny.com 
Transport Manager
truckeronroad.com
Polski Traker
TruckFocus
Trailer Magazine

O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o