/, Strona Główna/Od 10 listopada 2016 bardziej przyjazny egzamin na prawo jazdy.

Od 10 listopada 2016 bardziej przyjazny egzamin na prawo jazdy.

Dotychczas podczas egzaminu państwowego na ,  w przypadku popełnienia przez zdającego błędu (określonego w tabeli błędów w rozporządzeniu ( PDF 272.58 KB)) egzaminator miał obowiązek przerwania egzaminu. Zdający automatycznie uzyskiwał wtedy negatywny wynik z egzaminu na prawo jazdy.

samochód - nauka jazdy

Od 10 listopada 2016 r. egzaminator może przerwać egzamin (zlikwidowano bezwzględny obowiązek), ale nie musi tego zrobić. Ocena konieczności przerwania egzaminu należy do egzaminatora i jest zależna od sytuacji drogowej i ogólnej oceny przygotowania kandydata na kierowcę. Niewłaściwe wykonanie zadania egzaminator może potraktować jako jeden z dwóch dopuszczalnych błędów i kontynuować egzamin.

Zmiany wprowadzone nowelizacją rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdamipozwolą egzaminatorom na bardziej elastyczną ocenę kandydatów na kierowców, z większym uwzględnieniem ich umiejętności oraz niewłaściwego oznakowania dróg czy występujących na drodze sytuacji nietypowych.

Źródło: mib.gov.pl
Od |2016-11-12T10:10:36+01:00Listopad 12th, 2016|Kategorie:|Tagi: , , , , , |3 komentarze

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
0 Autorzy komentarzy
PiotrZzzMarcin Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

No i nareszcie coś pozytywnego trochę się patologia ukróci Miejmy nadzieję

Zzz
Gość
Zzz

No i w końcu jakaś dobra wiadomość

Piotr
Gość
Piotr

Po tylu latach jakaś konkretna dobra wiadomość dla przyszłych kierowców w końcu jakieś zmiany.