Jak informuje Sydsvenskan, Szwedzi zwiększają kontrole zagranicznych ciężarówek przez policję w rejonie Skania (szw. Skåne). Każdego tygodnia około dziesięciu zagranicznych kierowców przyłapuje się na oszukiwaniu w stosunku do kabotażu i nieprzestrzeganiu zasad odpoczynku.

W związku z tym zaplanowano rozszerzone długofalowe kontrole zagranicznych ciężarówek oraz zwiększenie rekrutacji policjantów do sekcji ruchu drogowego.

test textu

Foto: Sydsvenskan © / Publikacja dzięki uprzejmości – Bengt Arvidson

Po rozszerzeniu UE jak wiemy w branży transportowej nastąpił znaczny dumping płacowy. Zagraniczne firmy transportowe zwłaszcza z europy wschodniej są również oskarżane o systematyczne naruszanie przepisów dotyczących przepisów transportowych w innych krajach, jak np.kabotażu. Szwedzi dążą również do obniżenia przepływu zagranicznych ciężarówek na odcinku południowym autostrady E6. Wprowadzono między innymi zakaz wyprzedzania samochodów ciężarowych obowiązujacy od 18 marca 2019 na całej trasie E6 między Vellinge i Helsingborg, z wyjątkiem sześciopasmowych odcinków w Glumslöv. (Decyzja dotyczy dni powszednich od 6.00 do 9.00 rano i od 16.00 do 18.00 wieczorem i weszła w życie 18 marca 2019 r.)

Źródło: Sydsvenskan

Poniżej szczegółowa mapa Google przedstawiająca rejon oraz mapa z podziałem całej Szwecji na landy.