Wykonywanie zawodu to niewątpliwie bardzo ciężka praca. Sytuacje na drogach, takie jak korki, objazdy czy awarie pojazdu, często komplikują wykonanie zadania, jakim jest dostarczenie ładunku na czas i miejsce. Odpowiedzialność za powierzony ładunek i pojazd spoczywa na barkach kierowców. Nie nowym, ale bardziej rozpowszechnianym przez media zjawiskiem są czyny bandyckie. Napady, pobicia, a nawet zabójstwa kierowców nasiliły się w ostatnim okresie. W tak traumatycznych wydarzeniach najważniejszy jest czas udzielenia pomocy.

      

Miejsce zdarzenia, bariera językowa, czy też sytuacja, w której znalazł się kierowca, często utrudniają a nawet wykluczają bezpośrednią rozmowę telefoniczną, a duża dawka negatywnych emocji ma wpływ na dalsze racjonalne działania.

W celu poprawy bezpieczeństwa kierowców stworzona została aplikacja mobilna , która jest narzędziem do powiadamiania o sytuacjach kryzysowych. Wezwanie pomocy przez kierowcę, który znalazł się w tarapatach, to podstawowa funkcja aplikacji. W trzech ruchach można zawiadomić o napadzie, problemach zdrowotnych czy też awarii pojazdu. Odbiorcami są inni użytkownicy, będący w pobliżu zgłoszenia. Aplikacja współpracuje z systemem GPS telefonu, który lokalizuje kierowcę w potrzebie oraz wysyła informację dodatkową z danymi pojazdu.

APLIKACJA NIE WYKLUCZA INNYCH MOŻLIWOŚCI WZYWANIA POMOCY.

Prace nad aplikacją zapoczątkowało tragiczne w skutkach zdarzenie z Berlina 2016 roku, w którym zabito polskiego kierowcę, a jego pojazd został wykorzystany do zamachu na uczestników Jarmarku Bożonarodzeniowego. Analiza problemu, konsultacje z kierowcami i miesiące testów, pozwoliły na opracowanie i udostępnienie aktualnej, bezpłatnej wersji aplikacji TRUCK. Dalszy rozwój będzie uzależniony od potrzeb użytkowników.
Do spełnienia wyznaczonego celu, którym jest poprawa bezpieczeństwa kierowców zawodowych, jest jednak długa droga. Uzyskanie możliwie dużej liczby użytkowników aplikacji to podstawa budowy bezpieczeństwa całej grupy zawodowej.  Uświadamianie o potrzebie pomocy drugiemu człowiekowi i szkolenia z obszaru bezpiecznych zachowań to kolejne etapy, które muszą zaistnieć.
Dbajmy o nasze . Pomagajmy sobie wzajemnie!

Dajcie znać innym kolegom kierowcom o aplikacji. Jak informują mnie twórcy, ilość użytkowników ma znaczący wpływ na dalszy rozwój aplikacji, nad czym obecnie odbywają się intensywne prace (między innymi funkcji breloka).

Fanpage aplikacji TDapp TRUCK na facebook 

Aplikację można pobrać za darmo na smartfon ze sklepu Google Play


Kilka informacji od twórców aplikacji.

Aplikacja stworzona została z myślą o Kierowcach Zawodowych, którzy szczególnie narażeni są na groźne i nieoczekiwane sytuacje podczas pracy.

Dzięki aplikacji w razie niebezpieczeństwa (napadu, problemów zdrowotnych, czy awarii) poprzez 3 szybkie kliknięcia zapewnisz sobie pomoc innych Kierowców przebywających w pobliżu, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz.
Podczas tworzenia aplikacji największy nacisk został położony na jej intuicyjność i możliwość szybkiego reagowania, dlatego procedura zgłoszenia oparta jest na prostych krokach:

Krok I: Uruchomienie telefonu.

Krok II: Uruchomienie aplikacji TDapp Truck

Krok III: Wezwanie pomocy.

TE TRZY KROKI MOGĄ ODMIENIĆ SYTUACJĘ KRYZYSOWĄ KIEROWCY !!!

Aplikacja może uratować zdrowie lub życie Kierowcy, który:
nie zna języka, którym posługują się mieszkańcy w kraju, w którym przebywa
nie wie do kogo i jak zgłosić się po pomoc
jest w zbyt dużym stresie by użyć telefonu lub CB radia
w momencie, gdy sytuacja nie pozwala na użycie innych narzędzi do komunikacji

Dodatkowo Aplikacja posiada funkcję “poszukiwany Kierowca”, dzięki której istnieje możliwość poinformowania innych użytkowników o zniknięciu lub próbie zlokalizowania jednego z Kierowców. Jest to bardzo przydatne w sytuacji, w której Kierowca nie odpowiada na wezwania i nie wiadomo, gdzie aktualnie przebywa. Dzięki TDapp TRUCK możliwe będzie rozesłanie informacji o poszukiwaniach (dane pojazdu, osoby, zdjęcie itp.) do innych Kierowców znajdujących się w określonej lokalizacji.

Zdjęcie poglądowe: pixabay.com