//Niemiecka policja monitoruje ciężarówki na A12 za pomocą drona

Niemiecka policja monitoruje ciężarówki na A12 za pomocą drona

Przed parkingiem „Berliner Urstromtal” – między Fürstenwalde i Frankfurtem Odrą, zainstalowano odcinek pomiarowy na autostradzie A12. Ciężarówki poruszajace się tą trasą w dniu 19.11.2019, były filmowane z powietrza nad autostradą z pomocą drona policyjnego, rejestrującego prawidłowe zachowanie odległości pomiędzy pojazdami.

Zarejestrowano około 20 wykroczeń oraz ponadto podczas kontroli pojazdów wykryto dziewięć innych naruszeń.

Według niemieckiej policji na autostradzie A12 zbyt mała bezpieczna odległość od ciężarówek jest jedną z najpoważniejszych przyczyn wypadków.

Poniżej film przedstawiający niemieckiej policji przy użyciu drona.

jest osadzone na stronie, w przypadku braku filmu należy chwilę odczekać aż się strona w pełni załaduje i pojawi się okno odtwarzacza.

Lkw-Abstandskontrolle auf der A12

Das fliegende Auge der AutobahnpolizeiLkw-Abstandskontrolle auf der A12 der Polizei Brandenburghttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2724263897634221&id=1235095749884384&__tn__=-R

Gepostet von LKW – Unfälle und Kontrollen am Samstag, 23. November 2019

Źródło: Polizei Brandenburg Twitter

O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
Kamileu-transport.plStefan WDorisMarcin Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Daro
Gość
Daro

Trzeba koledzy uważać… z jednej strony wiadomo bezpieczeństwo ale jak już nas złapią to od razu wpada jeden punkt karny. No i wiadomo 100 € mandatu było, teraz nie wiem czy wzrosło.
Złapiemy 8 punktów i tracimy prawo jazdy na wszystkie kategorie. Idiotentest rzadko który Niemiec zdaje nawet Niemcy do Polski przyjeżdżają robić uprawnienia.

Marcin
Gość
Marcin

Karać karać i jeszcze raz karać czasami człowiek stojąc w korku nieraz miał sytuację że spiskiem za nim hamował gościu a ty siedzisz z sercem na ręku i zastanawiasz się walnie czy nie walnie.

Doris
Gość
Doris

Teraz to już awaryj kinie pomagają trzeba patrzeć w lusterko czy jakiś cyrkowiec nie leci za tobą i nie gapi się w telefon…

Stefan W
Gość
Stefan W

Szkoda że nie patrzą tak jak na Holandii czy kierowca nie bawi się przypadkiem telefonem za to powinny być dodatkowe kary w taryfikatorze także taki jeden z drugim cwaniaczek powinien dostawać zdublowane mandaty x3 jakby tak dostał 100 €, powiększone o kilku krotność co by mu się odechciało oglądania filmów w trasie…

eu-transport.pl
Gość

Zgadzam się z przedmówcą. Trzeba teraz jeszcze bardziej uważać na drogach.

Kamil
Gość
Kamil

Brawo Niemiecka policjo na 12 wariatów nie brakuje oby te kontrole były co dzień👍