Aplikacje mobilne na android’a dla kierowców zawodowych. Aktualizacja

/, Strona Główna, Testy i opinie/Aplikacje mobilne na android’a dla kierowców zawodowych. Aktualizacja

Aplikacje mobilne na android’a dla kierowców zawodowych. Aktualizacja

Poniżej kilka ciekawych aplikacji na android’a z których miałem okazję korzystać. Z kilku korzystam regularnie.

Jak wiadomo jest tego mnóstwo po tzw. czarne skrzynki…  Poniżej najciekawsze subiektywne propozycje kierowcy zawodowego, które uważam za bardzo przydatne na naszym smartfonie.

Niemniej jednak z czasem pojawiają się też inne ciekawe propozycje jak również aplikacje się rozwijają… dlatego  w miarę możliwości ten wpis będzie aktualizowany.

Szczegółowe opisy znajdziecie klikajac w wybraną ikonę, która jest  odnośnikiem do strony Google Play. Poniżej dla ułatwienia podaje krótkie na temat każdej apki.

Kierowca za granicą Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych przygotował aplikację mobilną na telefon komórkowy, która dotyczy wykonywania transportu międzynarodowego.

Aplikacja zawiera informacje dedykowane kierowcom wykonującym międzynarodowy transport drogowy oraz informacje z zakresu pomocy konsularnej, świadczonej przez polskie placówki dyplomatyczne, dowiesz się również jak udzielić pierwszej pomocy lub  znajdziesz dla miejsca gdzie przebywasz właściwą placówkę konsularną.

Truck Parking Europe Parkingi LKW w całej europie. Największa darmowa, europejska platforma z parkingami oraz opisem w tym segmencie.

TransParking – Truck Parking Aktualizacje bazy danych przez kierowców, stan zajętości parkingów, oceny i edycja. Dużym plusem jest duża popularność aplikacji wśród Polskich kierowców.

Radio Driver to radio stworzone przez grupę pozytywnie zakręconych osób. Wspominałem o nim TUTAJ. Są wśród nich między innymi dj’e, radiowcy oraz osoby, które branżę transportową znają od podszewki – spedytorzy i byli kierowcy międzynarodowi. Interaktywne radio przeznaczone przede wszystkim dla kierowców z dala od domu pokonujących tysiące kilometrów.

Od 08.04.2019 natomiast możecie słuchać stacji w jeszcze wygodniejszym wydaniu, na dedykowanej darmowej aplikacji na smartfony którą można pobrać w sklepie Google Play.

FERNFAHRER Autohöfe Aplikacja FERNFAHRER Autohof dostępna jest również w języku angielskim, francuskim, polskim, holenderskim, hiszpańskim, włoskim i węgierskim. Jest niezastąpionym towarzyszem dla wszystkich kierowców ciężarówek w Europie. Aplikacja pokazuje wszystkie postoje samochodów ciężarowych i stacje benzynowe w Europie na powiększalnej mapie. Znajdziemy w niej również wykaz ramp do odśnieżania ciężarówek na terenie Niemiec. 

Fuelio: paliwo i koszty Pozwala śledzić wizyty na stacji benzynowej i wydatki związane z paliwem. Optymalizuje zużycie paliwa. Dzięki aplikacji sprawdzimy najpopularniejsze stacje w naszej okolicy i ceny. Doskonale sprawdza się nawet podczas zagranicznych podróży, sprawdziłem ją na trasie Hamburg-Warszawa, pomogła mi odnaleźć najbliższą stację paliw z atrakcyjną ceną paliwa.

A-Toll to nazwa nowej platformy online, służącej do zakupu winiet na Litwę, Łotwę i Estonię.  Euro Service jest jedynym operatorem kart paliwowych, który umożliwia korzystanie z tej aplikacji. Narzędzie dostępne jest na stronie www.a-toll.eu. Można pobrać je za darmo z App Store lub Google Play.

A-Toll umożliwia wygodne opłacanie zakupu winiet przez Internet. Aplikacja pozwala na dokonanie zakupu w wyprzedzeniem. W przypadku klientów DKV koszt transakcji zostaje doliczany do zbiorczej faktury za inne produkty i usługi.

Więcej o aplikacji przeczytacie TUTAJ

TDapp TRUCK Aplikacja stworzona została z myślą o Kierowcach Zawodowych, którzy szczególnie narażeni są na groźne i nieoczekiwane sytuacje podczas pracy.

Dzięki aplikacji w razie niebezpieczeństwa (napadu, problemów zdrowotnych, czy awarii) poprzez 3 szybkie kliknięcia zapewnisz sobie pomoc innych Kierowców przebywających w pobliżu, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz.

ADR Tool 2019 Dangerous Goods  Wersja płatna. Jest to kolejna edycja cenionej na świecie aplikacji mobilnej o towarach niebezpiecznych ADR. Program dedykowany jest dla urządzeń z systemem Android i można pobrać go za pośrednictwem Google Play.

W google play znajdziemy również wersję darmową. Korzystać z niej mogą kierowcy zawodowi, spedytorzy krajowi oraz międzynarodowi, dyspozytorzy, specjaliści ds. obsługi klienta i przedstawiciele handlowi, pracownicy magazynu. Mogą z niej skorzystać także doradcy ADR (DGSA), funkcjonariusze służb kontrolnych, ratownicy drogowi, audytorzy, wykładowcy, czy studenci.

Nowa odsłona apki to między innymi, możliwość wpisywania notatek do każdego Nr UN znajdującego się na liście ładunkowej, domyślnie podpowiadają się: Nazwa i opis oraz numery nalepek.

Możecie edytować, usuwać, wpisywać własne niezbędne informacje – dla lepszej klarowności per każdy Nr UN.

 od BASF jest dostępna w języku polskim. Dla kierowców cystern i nie tylko. Po wpisaniu miejsca załadunku (numer w dokumencie załadunku lub wskazany na mapce podczas rejestracji) Nawigacja poprowadzi was dokładnie do miejsca załadunku / rozładunku na terenie tego ogromnego kompleksu gdzie mieści się około 250 zakładów.

Siedziba przedsiębiorstwa BASF znajduje się w Ludwigshafen am Rhein, gdzie działa największy na świecie zintegrowany kompleks chemiczny a produkty przedsiębiorstwa są eksportowane do kilkuset krajów.

O tej bardzo pomocnej apce napisałem TUTAJ https://truckeronroad.com/kierowcy-cystern-zaladunek-w-basf-ludwigshafen-navilu-aplikacja-ktora-zaprowadzi-prosto-na-miejsce-zaladunku/

Aplikacja Kierowcy SENT GEO jest przeznaczona dla kierowców i przewoźników obsługujących przewozy ewidencjonowane w Rejestrze SENT.

Bardzo dobra aplikacja którą polecili mi  kierowcy z Francji, gdzie sprawdza się znakomicie. Parkingi, restauracje, oceny miejsc.

Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Niejeden zawodowy kierowca docenia ją w sytuacji gdy potrzebujemy sprawdzić rzeczywisty ruch online, czy dokładną lokalizację firmy wraz z podglądem streetview i widokiem satelitarnym.

Yanosik Antyradar, korki, nawigacja, kamera, baza radarów w europie. W Polsce kilkumilionowa baza aktywnych użytkowników sprawia, że obecnie jest to znakomita alternatywa dla CB Radia.

Kolejna bardzo przydatna aplikacja, z którą również zapoznałem się dzięki kolegom kierowcom z Francji. Dzięki specjalistom z DIRIF, zespołom interwencyjnym, kamerom i czujnikom powiązanym z infrastrukturą drogową otrzymujemy informacje o natężeniu ruchu, remontach (również tuneli) wypadkach i innych utrudnieniach drogowych z przybliżoną dokładnością do około 15 minut. Jak również przybliżony w miarę możliwości przewidywany czas zakłóceń w ruchu. Aplikację docenią przede wszystkim kierowcy przejeżdząjący przez Paryż, gdzie jak wiemy częste remonty dróg i tuneli odbywają się nocą.

Tłumacz Google Bardzo przydatna Aplikacja podczas zagranicznych podróży… Posiada możliwości tłumaczenia kilkudzięsięciu języków (również offline). Możemy pobrać dowolną ilość paczek językowych (każda to około 30 mb) i tłumaczyć nawet nie mając dostepu do internetu.

Z ciekawych funkcji to: tłumaczenie mowy w czasie rzeczywistym, tłumaczenie konwersacji, tłumaczenie tekstu ze zrobionych zdjęć. Mamy również możliwość zaznaczania tłumaczeń gwiazdkami, i szybki dostęp jeśli chcielibyśmy ich użyć ponownie w przyszłości.

Świetny i obecnie bardzo popularny komunikator i alternatywa dla innych aplikacji tzw. „zamulaczy” Z grzeczności nazw nie wymienię 🙂

Sygic Mapy offline i darmowa nawigacja GPS. Jedna z lepszych darmowych aplikacji w tym segmencie.

WP Pilot – telewizja online  

Poznaj zalety aplikacji WP Pilot:
– Legalna platforma z dostępem do TV na żywo online
– Ponad 30 kanałów za darmo
– Ulubione stacje w jednym miejscu: TVP1, TVP2, TVN, Polsat i wiele innych
– Brak abonamentu i zobowiązań
– Ponad 80 kanałów dostępnych w płatnych pakietach

Warto dodać również ważne info że przed szereg wyszli natomiast twórcy aplikacji WP Pilot, która umożliwia dostęp do polskiej naziemnej telewizji przez internet. Obecnie już  kanały TVP1, TVP2, Polsat, TVN i nie tylko będzie można oglądać poza granicami Polski.

Darmową telewizją będziemy się cieszyli po weryfikacji naszego konta. Można dokonać tego bezpłatnie w ustawieniach.

UFG Na wypadek   Aplikacja skierowana jest do osób poszkodowanych w kolizji lub wypadku. Dzięki aplikacji mają one możliwość bezpłatnego sprawdzenia, czy pojazd sprawcy ma wykupione ubezpieczenie OC.

Aplikacja krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez wszystkie czynności jakie należy wykonać aby odpowiednio zabezpieczyć miejsce wypadku, przy okazji szczegółowo dokumentując całe zdarzenie. Posiadaczom pojazdów aplikacja pomoże zarządzać polisami OC, AC, pomocą assistance oraz terminami badań technicznych.

ICE – w nagłym wypadku Przechowuje informacje potrzebne ratownikom i lekarzom, jeśli staniesz się ofiarą nagłego wypadku, oraz ułatwi szybki kontakt z najbliższymi osobami z rodziny. Oby nikt nie musiał z niej skorzystać…

Łatwy Przelicznik waluty Bieżące kursy wymiany dla ponad 180 walut, ulubione ustawienia i możliwość szybkiego sprawdzenia bieżącej ceny podczas np. zagranicznych zakupów.

Aplikacja pozwala zlokalizować ponad 18 000 bankomatów w całej Polsce należących do banków oraz niezależnych operatorów.

Lokalizacja bankomatów | Finder Lokalizacja bankomatów na całym świecie. Bardzo dobrze oceniana aplikacja przez użytwoników w Google Play.

AccuWeather lokalna pogoda Jedna z najlepszych aplikacji z pogodą dostepnych w Google Play.

Eurowag Aplikacja z bazą danych stacji paliw oraz dedykowaną infrastrukturą.

DKV APP Wszystkie stacje DKV zaw. Ceny * w EURO lub alternatywnie w lokalnej walucie. Wyszukiwanie wszystkich stacji obsługi pojazdów DKV.

Zakazy dla ciężarówek – Bans For Trucks Niedawno odkryłem tą aplikację w Google Play. Na chwilę obecną nie znam jej wiarygodności. Osobiście korzystam głównie ze strony traffic ban. Sam mam również ich odnośnik umieszczony na stronie. Autorzy jak twierdzą, zamieszczają zakazy przedstawione przez BGL – niemieckie zrzeszenie przewoźników. W przypadku wielu świąt ( np. Boże Ciało, Dzień Reformacji czy Dzień Wszystkich Świętych) obowiązują one tylko w wybranych Landach,  również podawane są informacje.  Zapewne aplikacja rozwijajac się będzie zyskiwać na popularności.

Jeśli znasz jakąś ciekawą i przydatną aplikację wartą polecenia, która ułatwi pracę, nam kierowcom zawodowym, daj znać na kontakt, lub podziel się informacją w komentarzu poniżej. Szerokości, przyczepności…

O Autorze:

Rafał Pijanowski
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
Rafał PijanowskiHusarRafał PijanowskiFrancPat-Car Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Bez transparking i yanosika nie ruszam w trase 🙂 Yanosik się rozwija a fotoradary ma już na europe. Polecam

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mam takie pytanie. Czy macie jakąś sprawdzoną apkę która informuje kierowcę o zakazach jazdy i dniach świątecznych w europie?

Arek
Gość
Arek

Dziękuję za info o aplikacji sytadin. Często krążę w Paryżu solówką. Nawet nie wiedziałem że taka aplikacja funkcjonuje i to do tego z informacjami o utrudnieniach z dokładnością do 15 minut.
W moim przypadku utrudnienia w tunelach to jest mega ułatwienie pracy dzięki wielkie 😉

Pat-Car
Gość

Świetne zestawienie! Na pewno podzielę się z nim dalej 😉 Pozdr!

Franc
Gość
Franc

Czy ktoś zna lub słyszał o jakimś wiarygodnym zestawieniu przejezdności pod wiaduktami, gdzie znaki pokazują wysokości poniżej 4m ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Polska apka Fuelio, stacje benzynowe i nie tylko. moim zdaniem świetna.

Husar
Gość
Husar

Aplikacja radiodriver nie działa….