Jest to odświeżony wpis w którym połączyłem dla waszej wygody dwa poprzednie o systemach Android oraz iOS .
Poniżej kilka ciekawych aplikacji na Android’a oraz iOS Iphone z których miałem okazję korzystać. Z kilku korzystam regularnie.
Jak wiadomo jest tego mnóstwo po tzw. czarne skrzynki…  Najciekawsze subiektywne propozycje zawodowego, które uważam za bardzo przydatne na naszym smartfonie.
Niemniej jednak z czasem pojawiają się też inne ciekawe propozycje jak również aplikacje się rozwijają… dlatego  w miarę możliwości ten wpis będzie aktualizowany.
Szczegółowe opisy znajdziecie klikajac w wybraną ikonę, która jest  odnośnikiem do strony Google Play lub App Store w zależności na którym systemie operacyjnym pracuje wasz smartfon. Poniżej dla ułatwienia podaje krótkie info na temat każdej apki.

Kierowca za granicą Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych przygotował aplikację mobilną na telefon komórkowy, która dotyczy wykonywania transportu międzynarodowego.

Aplikacja zawiera informacje dedykowane kierowcom wykonującym międzynarodowy transport drogowy oraz informacje z zakresu pomocy konsularnej, świadczonej przez polskie placówki dyplomatyczne, dowiesz się również jak udzielić pierwszej pomocy lub  znajdziesz dla miejsca gdzie przebywasz właściwą placówkę konsularną.

Truck Parking Europe Parkingi LKW w całej europie. Największa darmowa, europejska platforma z parkingami oraz opisem w tym segmencie.

Rasta app. Kolejna przydatna aplikacja na smartfonie dla kierowców jeżdżących w Szwecji. Wskaże nam dobre miejsca parkingowe, stacje paliw, zaplecze dla kierowców tj. prysznic, pokój hotelowy i dobre jedzenie. W ofercie są również strzeżone parkingi dla samochodów ciężarowych w Ödeshög, Tanum, Hallandsåsen, Ulricehamn, Värmland, Grums i Håby. Dzięki otrzymanej karcie rabatowej mamy możliwość otrzymania zniżek dla kierowców samochodów ciężarowych oraz autobusów.

TransParking – Truck Parking Aktualizacje bazy danych przez kierowców, stan zajętości parkingów, oceny i edycja. Dużym plusem jest duża popularność aplikacji wśród Polskich kierowców.

FERNFAHRER Autohöfe Aplikacja FERNFAHRER Autohof dostępna jest również w języku angielskim, francuskim, polskim, holenderskim, hiszpańskim, włoskim i węgierskim. Jest niezastąpionym towarzyszem dla wszystkich kierowców ciężarówek w Europie. Aplikacja pokazuje wszystkie postoje samochodów ciężarowych i stacje benzynowe w Europie na powiększalnej mapie. Znajdziemy w niej również wykaz ramp do odśnieżania ciężarówek na terenie Niemiec. 

Fuelio: paliwo i koszty Pozwala śledzić wizyty na stacji benzynowej i wydatki związane z paliwem. Optymalizuje zużycie paliwa. Dzięki aplikacji sprawdzimy najpopularniejsze stacje w naszej okolicy i ceny. Doskonale sprawdza się nawet podczas zagranicznych podróży, sprawdziłem ją na trasie Hamburg-Warszawa, pomogła mi odnaleźć najbliższą stację paliw z atrakcyjną ceną paliwa.

Szkoda, że nie ma wersji na IOSa-a bo apka jest naprawdę świetna. Fuelio, stworzone przez Adriana Kajdę powstało w 2011 jako efekt rezultat nauki programowania i tworzenia aplikacji. Na przestrzeni lat aplikacja rozwinęła się w ogromne przedsięwzięcie. Z Fuelio korzystają kierowcy z całego świata. Fuelio w 2015 zostało przejęte przez Sygic — słowacką firmę zajmującą się samochodowymi systemami nawigacji, między innymi Sygic GPS Navigation, które jest jednym z bardziej popularnych programów nawigacyjnych nie wykorzystujących połączenia z internetem.

A-Toll to nazwa nowej platformy online, służącej do zakupu winiet na Litwę, Łotwę i Estonię.  Euro Service jest jedynym operatorem kart paliwowych, który umożliwia korzystanie z tej aplikacji. Narzędzie dostępne jest na stronie www.a-toll.eu. Można pobrać je za darmo z App Store lub Google Play.

A-Toll umożliwia wygodne opłacanie zakupu winiet przez Internet. Aplikacja pozwala na dokonanie zakupu w wyprzedzeniem. W przypadku klientów DKV koszt transakcji zostaje doliczany do zbiorczej faktury za inne produkty i usługi.

Więcej o aplikacji przeczytacie TUTAJ

TDapp TRUCK Aplikacja stworzona została z myślą o Kierowcach Zawodowych, którzy szczególnie narażeni są na groźne i nieoczekiwane sytuacje podczas pracy.

Dzięki aplikacji w razie niebezpieczeństwa (napadu, problemów zdrowotnych, czy awarii) poprzez 3 szybkie kliknięcia zapewnisz sobie pomoc innych Kierowców przebywających w pobliżu, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz.

ADR Tool 2019 Dangerous Goods  Wersja płatna. Jest to kolejna edycja cenionej na świecie aplikacji mobilnej o towarach niebezpiecznych ADR. Program dedykowany jest dla urządzeń z systemem Android i można pobrać go za pośrednictwem Google Play.

W google play znajdziemy również wersję darmową. Korzystać z niej mogą kierowcy zawodowi, spedytorzy krajowi oraz międzynarodowi, dyspozytorzy, specjaliści ds. obsługi klienta i przedstawiciele handlowi, pracownicy magazynu. Mogą z niej skorzystać także doradcy ADR (DGSA), funkcjonariusze służb kontrolnych, ratownicy drogowi, audytorzy, wykładowcy, czy studenci.

Nowa odsłona apki to między innymi, możliwość wpisywania notatek do każdego Nr UN znajdującego się na liście ładunkowej, domyślnie podpowiadają się: Nazwa i opis oraz numery nalepek.

Możecie edytować, usuwać, wpisywać własne niezbędne informacje – dla lepszej klarowności per każdy Nr UN.

naviLU od BASF jest dostępna w języku polskim. Dla kierowców cystern i nie tylko. Po wpisaniu miejsca załadunku (numer w dokumencie załadunku lub wskazany na mapce podczas rejestracji) Nawigacja poprowadzi was dokładnie do miejsca załadunku / rozładunku na terenie tego ogromnego kompleksu gdzie mieści się około 250 zakładów.

Siedziba przedsiębiorstwa BASF znajduje się w Ludwigshafen am Rhein, gdzie działa największy na świecie zintegrowany kompleks chemiczny a produkty przedsiębiorstwa są eksportowane do kilkuset krajów.

O tej bardzo pomocnej apce napisałem TUTAJ https://truckeronroad.com/kierowcy-cystern-zaladunek-w-basf-ludwigshafen-navilu-aplikacja-ktora-zaprowadzi-prosto-na-miejsce-zaladunku/

Aplikacja Kierowcy SENT GEO jest przeznaczona dla kierowców i przewoźników obsługujących przewozy ewidencjonowane w Rejestrze SENT.

Truckfly Bardzo dobra aplikacja którą polecili mi  kierowcy z Francji, gdzie sprawdza się znakomicie. Parkingi, restauracje, oceny miejsc.

Google Maps Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Niejeden zawodowy kierowca docenia ją w sytuacji gdy potrzebujemy sprawdzić rzeczywisty ruch online, czy dokładną lokalizację firmy wraz z podglądem streetview i widokiem satelitarnym.