/, Kierowcy cystern, Testy i opinie/Aplikacje mobilne dla kierowców zawodowych na Android oraz iOS iPhone Apple.

Aplikacje mobilne dla kierowców zawodowych na Android oraz iOS iPhone Apple.

Jest to odświeżony wpis w którym połączyłem dla waszej wygody dwa poprzednie o systemach Android oraz iOS .
Poniżej kilka ciekawych aplikacji na Android’a oraz iOS Iphone z których miałem okazję korzystać. Z kilku korzystam regularnie.
Jak wiadomo jest tego mnóstwo po tzw. czarne skrzynki…  Najciekawsze subiektywne propozycje zawodowego, które uważam za bardzo przydatne na naszym smartfonie.
Niemniej jednak z czasem pojawiają się też inne ciekawe propozycje jak również aplikacje się rozwijają… dlatego  w miarę możliwości ten wpis będzie aktualizowany.
Szczegółowe opisy znajdziecie klikajac w wybraną ikonę, która jest  odnośnikiem do strony Google Play lub App Store w zależności na którym systemie operacyjnym pracuje wasz smartfon. Poniżej dla ułatwienia podaje krótkie info na temat każdej apki.

Kierowca za granicą Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych przygotował aplikację mobilną na telefon komórkowy, która dotyczy wykonywania transportu międzynarodowego.

Aplikacja zawiera informacje dedykowane kierowcom wykonującym międzynarodowy transport drogowy oraz informacje z zakresu pomocy konsularnej, świadczonej przez polskie placówki dyplomatyczne, dowiesz się również jak udzielić pierwszej pomocy lub  znajdziesz dla miejsca gdzie przebywasz właściwą placówkę konsularną.

Truck Parking Europe Parkingi LKW w całej europie. Największa darmowa, europejska platforma z parkingami oraz opisem w tym segmencie.

Rasta app. Kolejna przydatna aplikacja na smartfonie dla kierowców jeżdżących w Szwecji. Wskaże nam dobre miejsca parkingowe, stacje paliw, zaplecze dla kierowców tj. prysznic, pokój hotelowy i dobre jedzenie. W ofercie są również strzeżone parkingi dla samochodów ciężarowych w Ödeshög, Tanum, Hallandsåsen, Ulricehamn, Värmland, Grums i Håby. Dzięki otrzymanej karcie rabatowej mamy możliwość otrzymania zniżek dla kierowców samochodów ciężarowych oraz autobusów.

TransParking – Truck Parking Aktualizacje bazy danych przez kierowców, stan zajętości parkingów, oceny i edycja. Dużym plusem jest duża popularność aplikacji wśród Polskich kierowców.

FERNFAHRER Autohöfe Aplikacja FERNFAHRER Autohof dostępna jest również w języku angielskim, francuskim, polskim, holenderskim, hiszpańskim, włoskim i węgierskim. Jest niezastąpionym towarzyszem dla wszystkich kierowców ciężarówek w Europie. Aplikacja pokazuje wszystkie postoje samochodów ciężarowych i stacje benzynowe w Europie na powiększalnej mapie. Znajdziemy w niej również wykaz ramp do odśnieżania ciężarówek na terenie Niemiec. 

Fuelio: paliwo i koszty Pozwala śledzić wizyty na stacji benzynowej i wydatki związane z paliwem. Optymalizuje zużycie paliwa. Dzięki aplikacji sprawdzimy najpopularniejsze stacje w naszej okolicy i ceny. Doskonale sprawdza się nawet podczas zagranicznych podróży, sprawdziłem ją na trasie Hamburg-Warszawa, pomogła mi odnaleźć najbliższą stację paliw z atrakcyjną ceną paliwa.

Szkoda, że nie ma wersji na IOSa-a bo apka jest naprawdę świetna. Fuelio, stworzone przez Adriana Kajdę powstało w 2011 jako efekt rezultat nauki programowania i tworzenia aplikacji. Na przestrzeni lat aplikacja rozwinęła się w ogromne przedsięwzięcie. Z Fuelio korzystają kierowcy z całego świata. Fuelio w 2015 zostało przejęte przez Sygic — słowacką firmę zajmującą się samochodowymi systemami nawigacji, między innymi Sygic GPS Navigation, które jest jednym z bardziej popularnych programów nawigacyjnych nie wykorzystujących połączenia z internetem.

A-Toll to nazwa nowej platformy online, służącej do zakupu winiet na Litwę, Łotwę i Estonię.  Euro Service jest jedynym operatorem kart paliwowych, który umożliwia korzystanie z tej aplikacji. Narzędzie dostępne jest na stronie www.a-toll.eu. Można pobrać je za darmo z App Store lub Google Play.

A-Toll umożliwia wygodne opłacanie zakupu winiet przez Internet. Aplikacja pozwala na dokonanie zakupu w wyprzedzeniem. W przypadku klientów DKV koszt transakcji zostaje doliczany do zbiorczej faktury za inne produkty i usługi.

Więcej o aplikacji przeczytacie TUTAJ

TDapp TRUCK Aplikacja stworzona została z myślą o Kierowcach Zawodowych, którzy szczególnie narażeni są na groźne i nieoczekiwane sytuacje podczas pracy.

Dzięki aplikacji w razie niebezpieczeństwa (napadu, problemów zdrowotnych, czy awarii) poprzez 3 szybkie kliknięcia zapewnisz sobie pomoc innych Kierowców przebywających w pobliżu, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz.

ADR Tool 2019 Dangerous Goods  Wersja płatna. Jest to kolejna edycja cenionej na świecie aplikacji mobilnej o towarach niebezpiecznych ADR. Program dedykowany jest dla urządzeń z systemem Android i można pobrać go za pośrednictwem Google Play.

W google play znajdziemy również wersję darmową. Korzystać z niej mogą kierowcy zawodowi, spedytorzy krajowi oraz międzynarodowi, dyspozytorzy, specjaliści ds. obsługi klienta i przedstawiciele handlowi, pracownicy magazynu. Mogą z niej skorzystać także doradcy ADR (DGSA), funkcjonariusze służb kontrolnych, ratownicy drogowi, audytorzy, wykładowcy, czy studenci.

Nowa odsłona apki to między innymi, możliwość wpisywania notatek do każdego Nr UN znajdującego się na liście ładunkowej, domyślnie podpowiadają się: Nazwa i opis oraz numery nalepek.

Możecie edytować, usuwać, wpisywać własne niezbędne informacje – dla lepszej klarowności per każdy Nr UN.

naviLU od BASF jest dostępna w języku polskim. Dla kierowców cystern i nie tylko. Po wpisaniu miejsca załadunku (numer w dokumencie załadunku lub wskazany na mapce podczas rejestracji) Nawigacja poprowadzi was dokładnie do miejsca załadunku / rozładunku na terenie tego ogromnego kompleksu gdzie mieści się około 250 zakładów.

Siedziba przedsiębiorstwa BASF znajduje się w Ludwigshafen am Rhein, gdzie działa największy na świecie zintegrowany kompleks chemiczny a produkty przedsiębiorstwa są eksportowane do kilkuset krajów.

O tej bardzo pomocnej apce napisałem TUTAJ https://truckeronroad.com/kierowcy-cystern-zaladunek-w-basf-ludwigshafen-navilu-aplikacja-ktora-zaprowadzi-prosto-na-miejsce-zaladunku/

Aplikacja Kierowcy SENT GEO jest przeznaczona dla kierowców i przewoźników obsługujących przewozy ewidencjonowane w Rejestrze SENT.

Truckfly Bardzo dobra aplikacja którą polecili mi  kierowcy z Francji, gdzie sprawdza się znakomicie. Parkingi, restauracje, oceny miejsc.

Google Maps Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Niejeden zawodowy kierowca docenia ją w sytuacji gdy potrzebujemy sprawdzić rzeczywisty ruch online, czy dokładną lokalizację firmy wraz z podglądem streetview i widokiem satelitarnym.

Blitzer.de Kolejna aplikacja na android warta uwagi. Odpowiednik naszego polskiego Yanosika. Około 4 milonów aktywnych użytkowników, informacje w czasie rzeczywistym o fotoradarach stacjonarnych oraz tzw. pająkach, wypadkach, zatorach drogowych, niebezpieczeństwach i robotach drogowych na terenie Niemiec.

Yanosik Antyradar, korki, nawigacja, kamera, baza radarów w europie. W Polsce kilkumilionowa baza aktywnych użytkowników sprawia, że obecnie jest to znakomita alternatywa dla CB Radia.

Delegacje Kierowcy Oto kolejny przykład aplikacji stworzonej przez kierowcę, dla kierowców. Głównym celem tej aplikacji jest ułatwienie rozliczeń i skrócenie czasu potrzebnego zarówno kierowcy na uzupełnianiu danych o przebiegu trasy jak i pracodawcy czasu potrzebnego na analizę i przepracowanie dokumentów – bez konieczności przeglądania dokumentów różnie wypełnionych i pokreślonych.

Przekraczanie granic, za- i rozładunki, tankowania, dane dotyczące czasu pracy, zapisy drogomierza, punkty pośrednie przejazdu, dodatkowe wydatki na trasie, czy po prostu notatki oraz eksport plików do PDF.

Aplikacja jest cały czas rozwijana, w chwili obecnej jest ona darmowa i bez reklam, ani żadnych innych haczyków. Dostępna jest na urządzenia z systemem Android. Jak informuje autor, powstanie najprawdopodobniej również wersja na iOS.

O apce Delegacje Kierowcy wspominałem TUTAJ.

Sytadin Kolejna bardzo przydatna aplikacja, z którą również zapoznałem się dzięki kolegom kierowcom z Francji. Dzięki specjalistom z DIRIF, zespołom interwencyjnym, kamerom i czujnikom powiązanym z infrastrukturą drogową otrzymujemy informacje o natężeniu ruchu, remontach (również tuneli) wypadkach i innych utrudnieniach drogowych z przybliżoną dokładnością do około 15 minut. Jak również przybliżony w miarę możliwości przewidywany czas zakłóceń w ruchu. Aplikację docenią przede wszystkim kierowcy przejeżdząjący przez Paryż, gdzie jak wiemy częste remonty dróg i tuneli odbywają się nocą.

Tłumacz Google Bardzo przydatna Aplikacja podczas zagranicznych podróży… Posiada możliwości tłumaczenia kilkudzięsięciu języków (również offline). Możemy pobrać dowolną ilość paczek językowych (każda to około 30 mb) i tłumaczyć nawet nie mając dostepu do internetu.

Z ciekawych funkcji to: tłumaczenie mowy w czasie rzeczywistym, tłumaczenie konwersacji, tłumaczenie tekstu ze zrobionych zdjęć. Mamy również możliwość zaznaczania tłumaczeń gwiazdkami, i szybki dostęp jeśli chcielibyśmy ich użyć ponownie w przyszłości. Od niedawna jest również opcja tłumaczenia tekstu live po skierowaniu kamery na dowolny napis, zdjęcie czy plakat.

WhatsApp Messenger Świetny i obecnie bardzo popularny komunikator i alternatywa dla innych aplikacji tzw. „zamulaczy” Z grzeczności nazw nie wymienię 🙂

Sygic Mapy offline i darmowa nawigacja GPS. Jedna z lepszych darmowych aplikacji w tym segmencie.

Stocard – Karty Lojalnościowe Jak wiadomo kierowca zawodowy zawsze ma pełny portfel… i nie koniecznie jest to gotówka. Oprócz przynajmniej kilku kart paliwowych, firmowych i innego rodzaju plastiku, nie brakuje również wielu kart lojalnościowych. Aplikacja 100card poprzez zeskanowanie kodu QR umożliwia nam przechowywanie karty w formie elektronicznej w naszym smartfonie. Mamy możliwość przeglądać kupony, zniżki, ulotki i katalogi – wszystkie powiązane z naszymi ulubionymi sklepami.

WP Pilot – telewizja online  

Poznaj zalety aplikacji WP Pilot:
– Legalna platforma z dostępem do TV na żywo online
– Ponad 30 kanałów za darmo
– Ulubione stacje w jednym miejscu: TVP1, TVP2, TVN, Polsat i wiele innych
– Brak abonamentu i zobowiązań
– Ponad 80 kanałów dostępnych w płatnych pakietach

Warto dodać również ważne info że przed szereg wyszli natomiast twórcy aplikacji WP Pilot, która umożliwia dostęp do polskiej naziemnej telewizji przez internet. Obecnie już  kanały TVP1, TVP2, Polsat, TVN i nie tylko będzie można oglądać poza granicami Polski.

Darmową telewizją będziemy się cieszyli po weryfikacji naszego konta. Można dokonać tego bezpłatnie w ustawieniach.

UFG Na wypadek   Aplikacja skierowana jest do osób poszkodowanych w kolizji lub wypadku. Dzięki aplikacji mają one możliwość bezpłatnego sprawdzenia, czy pojazd sprawcy ma wykupione ubezpieczenie OC.

Aplikacja krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez wszystkie czynności jakie należy wykonać aby odpowiednio zabezpieczyć miejsce wypadku, przy okazji szczegółowo dokumentując całe zdarzenie. Posiadaczom pojazdów aplikacja pomoże zarządzać polisami OC, AC, pomocą assistance oraz terminami badań technicznych.

Łatwy Przelicznik waluty Bieżące kursy wymiany dla ponad 180 walut, ulubione ustawienia i możliwość szybkiego sprawdzenia bieżącej ceny podczas np. zagranicznych zakupów.

xCurrency – Smart Currency to prosty i inteligentny konwerter walut z potężnym kalkulatorem i wbudowaną bazą danych w czasie rzeczywistym. Aplikacja umożliwia konwersję walut w kilka sekund i pomaga radzić sobie z wszelkimi płatnościami transgranicznymi podczas podróży.

Lokalizacja bankomatów | ATM Finder Lokalizacja bankomatów na całym świecie. Bardzo dobrze oceniana aplikacja przez użytwoników w Google Play.

Bankomaty PL W kilkunastotysięcznej bazie bez większych problemów odnajdziesz najbliższy bankomat, którego szukasz dzięki czemu zaoszczędzisz czas.

Dzięki aplikacji można wyszukać między innymi bankomaty z takich banków jak:

– PKO Bank Polski SA
– Bank Zachodni WBK SA
– Bank Pekao SA
– Bank Polskiej Spółdzielczości SA
– Euronet Polska Sp. z o.o.
– ING Bank Śląski
– Bank Millenium SA
– Cash4You
I wiele innych.

AccuWeather lokalna pogoda Jedna z najlepszych aplikacji z pogodą dostepnych w Google Play.

Eurowag Aplikacja z bazą danych stacji paliw oraz dedykowaną infrastrukturą.

DKV APP Wszystkie stacje DKV zaw. Ceny * w EURO lub alternatywnie w lokalnej walucie. Wyszukiwanie wszystkich stacji obsługi pojazdów DKV.

Zakazy dla ciężarówek – Bans For Trucks Niedawno odkryłem tą aplikację w Google Play. Na chwilę obecną nie znam jej wiarygodności. Osobiście korzystam głównie ze strony traffic ban. Sam mam również ich odnośnik umieszczony na stronie. Autorzy jak twierdzą, zamieszczają zakazy przedstawione przez BGL – niemieckie zrzeszenie przewoźników. W przypadku wielu świąt ( np. Boże Ciało, Dzień Reformacji czy Dzień Wszystkich Świętych) obowiązują one tylko w wybranych Landach,  również podawane są informacje.  Zapewne aplikacja rozwijajac się będzie zyskiwać na popularności.

Jeśli znasz jakąś ciekawą i przydatną aplikację wartą polecenia, która ułatwi pracę, nam kierowcom zawodowym, daj znać na kontakt, lub podziel się informacją w komentarzu poniżej. Szerokości, przyczepności…

O Autorze:

Raff
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny / kontenery spożywcze oraz chemiczne ADR). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
XyzGrzesiek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzesiek
Gość
Grzesiek

Fajnie że poprzednie wpisy połączyłeś w jedną całość. Dzięki za ten wpis i szerokości życzę 🙂

Xyz
Gość
Xyz

Tego szukałem. Na duży plus zasługuje połączenie wpisów że mamy teraz w jednym miejscu Androida i Apple. Zdążyłem zauważyć że jako pierwszy zamieściłeś kolego typu informacje dla nas zawodowców no i widzę że i stopniowo się wpis rozwija, jest aktualizowany. Serdeczne dzięki. Aplikacja delegację kierowcy naprawdę jest fajna.