Mobilny internet w Niemczech bez limitu transferu danych.

/, Strona Główna, Testy i opinie/Mobilny internet w Niemczech bez limitu transferu danych.

Mobilny internet w Niemczech bez limitu transferu danych.

Z powodu wielu zapytań mailowych, postanowiłem przestawić wam ciekawą opcję dostępu do internetu na terenie Niemiec z której czasem korzystam. Co ważne bez limitu transferu danych.

Wiele osób korzysta z dostępu za pośrednictwem karty sim z takich operatorów jak Aldi czy Lebara. Jednak za te same pieniądze otrzymujemy tylko 5 lub 10 GB transferu danych.

W prezentowanej przeze mnie opcji wystarczy notebook lub smartfon oraz kupiona na stacji paliw lub innym miejscu karta z kodem/zdrapką za pomocą której aktywujemy dostęp do sieci na wybrany przez nas okres (1 dzień, 1 tydzień, 1 miesiąc).Jedyną wadą jest to że w opcji z kartą sim połączymy się wszędzie, tutaj łączym się za pomocą sieci wifi Hot-Spot w dostępnych miejscach (a jest ich naprawdę olbrzymia ilość) i co najważniejsze korzystamy z sieci bez żadnych ograniczeń.

W miastach jest bardzo dużo punktów dostępowych a przy autostradzie prawie na każdym autohofie bądź rasthofie . Ja korzystam z miejsc gdzie widzę logo Serways lub Tank & Rast. W 90% jest tam dostęp do sieci a czasem nawet darmowy na okres 1 godziny.

   

Na prośbę kilku osób przedstawiam „krok po kroku” jak połaczyć się z siecią aby każdy chcąc skorzystać nie miał z tym problemów. A więc zaczynamy 🙂

Najpierw w wybranym przez nas sklepie wyszukujemy stoisko z kartami różnych operatorów, są to karty doładowujące, sim, jak i bony upominkowe.

   

My wybieramy kartę T-MOBILE o wartości w która nam odpowiada w zależności na ile chcemy aktywować . Tutaj będziemy aktywować dostęp do sieci na okres jednego miesiąca (cena 29,95 eur0). Warto wiedzieć że możemy kupić w tej sytuacji dwie karty o wartości 15 euro każda, jeśli w sprzedaży akurat brakuje innych większych nominałów. Nie jest to problem, podczas aktywacji wpisujemy wtedy dwa kody każdy oddzielnie potwierdzając. Wyskakuje nam monit o wysokości dodanego salda.


Posiadając kartę płatniczą zrobimy to jeszcze szybciej. Logując się podajemy adres mailowy oraz hasło, po przejściu do wybranej formy płatności, podajemy dane swojej karty. Płatność jest od razu realizowana i logując się do swojego konta mamy natychmiastowy dostęp do internetu.


Wyszukujemy w urządzeniu sieć wifi (w tym przypadku TELEKOM) i łączymy się z siecią. Powinna nam się otworzyć w przeglądarce strona startowa T-Mobile , w smartfonach czasami trzeba to zrobić ręcznie.

Wybieramy opcję BUY ACCESS

Następnie wybieramy okres na jaki chcemy aktywować internet

1 dzień (1 day), 1 tydzień (1 week), 1 miesiąc (1 month)

Przechodzimy do rejestracji gdzie podajemy wymagane dane zakładając konto (adres email, hasło, kod kierunkowy +48 dla kraju oraz imię i nazwisko np. Jan Kowalski). Pozostałe opcje „opcjonalnie” nie są wymagane).

Kolejnym punktem jest wybór metody płatności. Wybieramy TELEFONKARTE COMFORT i ponieżej wprowadzamy nasz kod z katy/zdrapki na odwrocie oraz zatwierdzmy wymagane pola przez zaznaczenie jak na zdjęciach, wszystko zatwierdzamy różowym przyciskiem BUY NOW.

W przeglądarce pojawi się okno informujące o połączeniu z siecią oraz informacja ile pozostało okresu z dostepęm do internetu.

Pamiętajmy również że mając wykupiony i aktywny dostęp, logować możemy się z dowolnego urządzenia wprowadzając zawsze przy połaczeniu adres email oraz hasło bez konieczności wpisywania kodu/zdrapki. Dla pewności polecam jednak zachowanie karty na okres ważności. Miłego surfowania w internetach  🙂


Ważną kwestią dla nas kierowców jest również prywatność i cisza, chociażby w kontaktach z rodziną, warto jest więc używać anteny wifi (kierunkowej lub dookólnej) wzmacniającej sygnał . Wtedy nawet zwykła rozmowa za pośrednictwem Skype czy Viber nie sprawia kłopotu w kabinie ciężarówki i jest dla nas komfortowa.

Temat anten opisałem w linku poniżej.

Photo credit: Foter.com

 

About the Author:

Rafał
Kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym. Obecnie od kilku lat (cysterny spożywcze). Doświadczenie zawodowe w transporcie międzynarodowym obejmującym kierunki: PL, CZ, SK, SLO, LT, LV, EST, D, A, H, HR, RO, BG, I, E, F, MC, NL, B, L, UK, IRL, DK, S, N, FIN, RUS, UA.

18 komentarzy

 1. Dawid 4 czerwca 2017 at 19:41 - Reply

  Pomocne, dzieki Rafał!

 2. Tomasz 17 czerwca 2017 at 09:06 - Reply

  Wczoraj kupiłem kartę za 30 euro. Karta już aktywna stoję sobie na rasthof przy A2. Internet śmiga aż miło żadnych limitów tak jak opisane. Dzięki za świetną radę bo ostatnio zastanawiałem się nad opcje kupna karty SIM Lebara. Jak się okazało mają oni tylko 10 giga za 30 € a tutaj mam wszystko bez limitu fakt trzeba szukać przy stacjach WiFi Telekom ale jest tego tyle że nie ma problemu. Dzięki

 3. GTA 18 lipca 2017 at 20:16 - Reply

  Stoje na Baden-Baden. Antenka wisi, Telekom śmiga jak szalony 😉 Dzieki

 4. Ese 25 lipca 2017 at 11:05 - Reply

  Jest alternatywa zamiast kupować karty SIM za 29 € na granicy na przykład operatora Lebara gdzie z wielką łaską dostajemy 10 giga internetu tutaj za tą samą cenę mamy opcję bez karty SIM ale za to praktycznie na każdym rasthof je dostęp do internetu i to jeszcze bez limitu danych.

 5. Lonik 16 marca 2018 at 21:34 - Reply

  Czy na jeden login można korzystac równocześnie w dwóch miejscach.np kupno karty zdrapki z kolegą na spolke

  • Rafał
   Rafał 17 marca 2018 at 20:15 - Reply

   Tak, możesz korzystać razem z kolegą. Wystarczy że podasz mu login (adres email) oraz hasło którymi logujesz się do portalu. Wykupiony pakiet działa zarówno na laptopie jak i urządzeniach mobilnych.

   • Roman Kalisz 14 kwietnia 2018 at 22:20 - Reply

    witam mam pytanko czy jak kupie karte sim niemiecka i ten pakiet co jest telefon karte comfort bedzie dzialal normalnie i jest to bez limitu chce podpiac na usb czytnik i korzystac na kmpie

 6. Grobelny 5 kwietnia 2018 at 14:18 - Reply

  Ja korzystam w całej uni z usług simglob z łodzi

 7. giffgaff 6 kwietnia 2018 at 23:19 - Reply

  giffgaff wypada również bardzo tanio pod tym względem.

 8. Roman Kalisz 14 kwietnia 2018 at 22:03 - Reply

  Witam a czy mozna kupic karte sim by korzystac normalnie z telefonu z internetu?

  • Rafał
   Rafał 14 kwietnia 2018 at 22:15 - Reply

   Tak, można ale są określone limity transferu. Po zniesieniu roamingu wydaje mi się że jesli chce się mieć net z karty sim to najtaniej jest wybrać taryfę z pakietem roamingowym u polskiego operatora.

 9. Roman Kalisz 14 kwietnia 2018 at 22:22 - Reply

  Ale chce kupic pakiet startowy w niemczech, oto mi chodzi i czy zadziala ta karta doladowujaca telefon karte confort?

  • Rafał
   Rafał 14 kwietnia 2018 at 23:21 - Reply

   Ja do tej pory korzystałem z doładowań dostepowych do sieci hotspot (bezlimitu transferu). Jeśli chodzi o karte sim, to się w szczegółach nie orientuję, ale tak można kupić. Więcej info znajdziesz tu: https://tkc.telekom-dienste.de/index.html
   Jeśli nie znasz niemieckiego stronę przetłumaczysz za pomocą przeglądarki google chrome (klikajac prawym przyciskiem myszy w opcję tłumaczenia strony). Mam nadzieję że co nieco pomogłem.

 10. Fable 22 kwietnia 2018 at 15:58 - Reply

  Taka podpowiedź jeśli chodzi o limit 1h z Telekom np na rasthofie. Wystarczy że wylaczycie WiFi i usunięcie historie przeglądania, później znów łącząc się z telecom macie 1h internetu. I tak w kółko 🙂

 11. Anonim 4 października 2018 at 17:19 - Reply

  Jaka jest prędkość odbioru na mb/sek?

  • Rafał
   Rafał 5 października 2018 at 09:53 - Reply

   Od 1 do 2 Mbps. Często też wystepują sieci współdzielone zapychające transfer oraz wadliwe modemy. Wtedy internet działa wolniej. Ale ogólnie jest OK. Osobiście korzystam często z zewnętrznej anteny kierunkowej wzmacniającej sygnał. Na ogół jak dzwonie na komunikator do rodziny z auta, wtedy zależy mi na komforcie rozmowy. Zazwyczaj surfuje w restauracji.

 12. Pomocy panowie 12 października 2018 at 02:42 - Reply

  Kupilem auflade code i nie mam pojecia co i gdzie wpisac jest jakis cashcode ale nie wchodzi pomocy koledzy

 13. truckeronroad.com 4 listopada 2018 at 08:48 - Reply

  Jak widać kolejna Polska sieć GSM w tym przypadku T-Mobile PL zachęca kierowców do kupna zagranicznych kart SIM z pakietami danych. W mijającym tygodniu t-mobile wycofał jedną z ciekawszych opcji która była dla nas dostępna a mianowicie internet bez limitu na tydzień w roamingu za 49 zł brutto w prędkości około 250 kbps. Wprawdzie nie był on zbyt szybki ale w zupełności wystarczał aby komfortowo korzystać na smartfonie. Z pewnością będzie to kolejny kamyczek dołożony do zachęty dla licznej grupy ponad 800 000 kierowców w międzynarodówce, aby korzystać z publicznych hotspotów jak i zagranicznych kart SIM. Zachęcając tym samym kierowców aby na pauzach dz8wonili do domu przez komunikatory internetowe pomijając sieci GSM. Jest to nieuniknione tym bardziej że coraz więcej kierowców skarży się na esemesy o informacji o tak zwanym „uczciwym roamingu” Który z uczciwością nie ma nic wspólnego gdzie naliczane są dodatkowe opłaty do rozmów. Ale cóż Jak mówi stare przysłowie… Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada 🙂 jest to złodziejstwo w biały dzień, tym bardziej że doskonale wiemy że większość kierowców w pakietach zagranicznych ma wykupione dosyć drogie abonamenty płacąc więcej niż przysłowiowy Kowalski w Polsce. Wychodzi więc na to że Nieważne że ktoś płaci większy abonament pracując za granicą ale i tak jak jest okazja to trzeba ją wykorzystać i okraść doliczając dodatkowe opłaty do abonamentu.

Dodaj komentarz